Autor Wątek: [Android] Falcon ICP (+DED)  (Przeczytany 12652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
Odp: [Android] Falcon ICP (+DED)
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 12, 2013, 19:52:46 »
Program tego Turka przypomina mi strony internetowe z początku lat 90 (totalny chaos i prawie nic nie działa, nie mówiąc już o tym, że zamiast MFD wyświetla mi HUD w kawałkach). Miałem na myśli wyświetlanie samego MFD, co pozwoliłoby zastosować tablet jako wyświetlacz pod ramkę Thrustmastera. U mnie spadek FPS nie jest duży, najwyżej 6-7 fps. Dla porównania wbudowany w BMS eksport MFD obniża u mnie FPS o ok. 3-4.

To że szata graficzna jest paskudna to fakt, ale co do samego działania nie można nic złego powiedzieć. Prawdopodobnie pobrałeś nieodpowiednią wersję, bo jest ich w necie kilka. U mnie MFD działały w 100%.

Offline Yossarian

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 12, 2013, 21:26:13 »
Faktycznie, masz rację, RWR jest widoczny bez problemu na głównym ekranie. Ale jakbyś zrobił HSI to byłoby super  :)

Falcon 4 BMS, DCS: Ka-50, A-10C, LOFC2, FSX, TrackIR3 Pro+vector, Thrustmaster Hotas Warthog, Saitek Rudder, Windows 7 64b, 8GB RAM, i7 2600K, GTX580 SOC

Offline Lukas

• *
  • MiG Killer
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 12, 2013, 23:06:04 »
Zainstalowałem i przetestowałem, działa świetnie. Wielkie dzięki.
"Throw a nickel on the grass, save a fighter pilot's ass"

Offline mj

• *
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 19, 2013, 02:14:40 »
Nowa wersja aplikacji na Androida: dodałem poziomy layout dla różnych wielkości ekranów. Na tabletach razem z DED, na małych ekranach niestety bez (ale może ktoś chce mieć samo ICP). W ustawieniach pojawiła się opcja umożliwiająca zastąpienie klawiatury samym DED w widoku poziomym.

Gdyby komuś bardzo zależało na działającym przycisku IFF (dodany w układzie poziomym), trzeba zaktualizować program na PC. Niestety nie dodałem pola do edycji, bo nie bardzo mi się komponuje, ale odpowiednia kombinacja jest wczytywana z pliku .key.

Offline mj

• *
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2014, 16:03:26 »
Zaktualizowałem aplikację Falcon ICP Server. Powinno już działać z ramp start, ale niestety DED będzie się wyświetlał także po wyjściu z symulacji. Musiałem usunąć sprawdzanie, czy jest się w samolocie. BMS nie ustawia prawidłowo bitu Flying w przypadku ramp startu (znalazłem na forum BMS bug zgłoszony 2 lata temu).

https://bitbucket.org/mjanczykowski/public/downloads/Falcon%20ICP%20Server.zip

« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 17, 2014, 23:09:09 »
Witam wszystkich, pierwszy post na forum :).

Gratulacje dla autora tej aplikacji, naprawdę fajnie, że Ci się chciało coś takiego zrobić, jednak mam problem...

Zainstalowałem aplikację na telefonie, wszystko gra i buczy, teraz tylko pozostało to połączyć z BMS'em no i pupa, nie wiem co zrobić z Falcon ICP Server, tzn. czym mam to otworzyć?

Przeczytałem wątek, użyłem opcji "szukaj", spojrzałem na forum BMS, spróbowałem coś podziałać z marnym skutkiem z IVC Server (z launchera BMS), zakryłem kolana i proszę o pomoc.

Możecie mi jakoś wyjaśnić co właściwie mam zrobić z Falcon ICP Server i jak poprawnie założyć serwer do BMS?

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 18, 2014, 00:44:35 »
Primo: pomieszałeś zupełnie programy.
           Falcon ICP Server NIE MA NIC wspólnego z serwerem IVC Falcona (czyli uruchomieniem komunikacji głosowej z wykorzystaniem radia UHF/VHF w Viperze)

Falcon ICP Server to aplikacja, która wyciąga dane z "pamięci RAM Falcona" i wysyła do smartfona/tabletu.

Secundo: aby ją uruchomić, klikasz na plik Falcon ICP Server i na górnym pasku klikasz "Start Server" i tyle. Po odpaleniu BMSa i apki na telefonie , powinieneś widzieć ICP/DED na Androidzie.
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 18, 2014, 01:05:35 »
Dzięki za pomoc. Już wiem na czym polegał mój problem. Program mi się źle ściągnął. Miałem tylko jeden dziwny plik bez żadnego rozszerzenia, myślałem, że trzeba go gdzieś przekopiować/wkleić do folderu/aplikacji. Ściągnąłem jeszcze raz i jest ok. 

« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 14, 2014, 20:22:13 »
Pardon za odgrzewanie kotleta (starego wątku) ale w tym wypadku nie wydaje się słuszne zakładanie  nowego.

Czy na Andku 4.2.2 (kernel 3.4.5) pójdzie ostatnia wersja .apk ?
Osobiście Android i ja lubimy się jak pies z kotem niemniej wiem, że po pierwsze należy zezwolić na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł, dodatkowo wyłączyłem weryfikację apletów a mimo to nadal mam "Can't open file". Aby wyeliminować ewentualny błąd pobierania wykonałem je co najmniej 3 razy, mimo to ciągle wyskakuje powyższy błąd. Mam nadzieję, że nie trzeba rootować urządzenia?
Z tego co pamiętam i widzę nie ma żadnego antywira zainstalowanego również.
Proszę o poradę.

PS. Sprawdziłem na 4.4.4 i to samo - "Can't open file" :-(

Offline mj

• *
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 14, 2014, 21:31:40 »
Wydaje mi się,  że przeglądarka od którejś wersji nie pozwala uruchomić .apk. Jeśli masz jakiś manager plików, spróbuj w nim uruchomić .apk po ściągnięciu. Jeśli nie masz, wyślij .apk na maila i otwórz załącznik na komórce. Możesz też spróbować w innej przeglądarce.

« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 15, 2014, 01:35:06 »
Dzięki za odpowiedź.
Wbiłem adres apk do przeglądarki, później uruchamiałem z poziomu aplikacji Downloads.
Jutro (jeśli uda się wyrwać któryś tablet dzieciom) wypróbuję z poziomu menadżera plików i dam znać.

« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 16, 2014, 14:39:46 »
Hej!

Pobranie pliku .apk na PC, później skopiowanie go po WiFi do pamięci lokalnej (akurat ten tablet nie obsługuje SD) i uruchomienie z menedżera plików rozwiązało problem z instalacją. Wszystko ładnie działa z moim wlasnym plikiem .key - świetna robota!

Jeszcze tylko taka drobna sugestia.
Otóż Twoja aplikacja serwera nie pozwala na wybranie aktywnej karty sieciowej (a tym samym adresu IP) na której wiąże się z portem TCP (domyślnie 30456).
Dokładniej, mam w swoim systemie kilka NIC (fizycznych i programowych) i choć chciałbym aby serwer korzystał jedynie z pewnego konkretnego połaczenia to aplikacja nasłuchuje na tym samym porcie na wszystkich dostępnych (tak na prawdę nasłuchuje na 0.0.0.0, czyli na każdym skonfigurowanym lokalnie adresie IP) to w interfejsie pokazuje jedynie jeden adres IP , i to niekoniecznie ten skonfigurowany na karcie wybranej w systemie jako ta z najwyższym priorytetem. Jeśli akurat ktoś ma problemy po stronie sieciowej i próbuje robić jakiś troubleshooting taka sytuacja może wprowadzać w błąd, jednocześnie jest to mało eleganckie rozwiązanie:

Get-ListeningTCPConnections

LocalAddress                                                                                        ListeningPort IPV4Or6                                               
------------                                                                                        ------------- -------                                               
...                                                 
0.0.0.0                                                                                                     30456 IPv4
...

Nie umniejsza to oczywiście w żaden sposób funkcjonalności tak więc liczę jedynie na to, że (może) przy okazji następnej, bardziej rozbudowanej wersji aplikacji dałoby się to wyeliminować.
Wspominam o następnej wersji bo przecież na 7" ekranie tabletu (o 10" nie wspominając) dałoby się upchnąć jeszcze kilka przełączników / wskaźników,  może nawet umożliwić podłączenie dwóch urządzeń z różnym zestawem dostępnych opcji na każdym.
Przecież jak bip3r wspominał: daj palec ... :-)

W każdym bądź razie dzięki za udostępnienie tej super aplikacji!

Offline mj

• *
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 18, 2014, 09:10:48 »
Dzięki za informację. Jeśli znajdę trochę czasu na zrobienie nowej wersji, na pewno to uwzględnię.

Offline zlp

• *
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 22, 2015, 13:03:27 »
Programik działa świetnie, wielkie dzięki :)

Czy jest szansa na wersję z możliwością wyłączenia DED?

« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 22, 2015, 17:23:05 »
U mnie co jakiś czas się wysypuje. Muszę go odpalać od nowa.