Autor Wątek: Brak niektórych przypisań klawiatury po aktualizacji 1.2.6. z UH-1H.  (Przeczytany 7753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Tak trochę polatałem UH-1H po tej łatce. Ale tam namiąchali teraz z klawiszologią :\. Po pierwsze nie ma wszystkiego co dotyczy nowego celownika dla pilota. Po drugie nie da się obecnie przypisać z pod joya poruszaniem celownika prawo/lewo/góra/dół (Flexible sight). Po trzecie co się stało z dźwiękami minigunów? To już rura Elwooda lepiej brzmi jak jedzie na luzie....

Musiałem też zresetować sobie wszystkie ustawienia klawiszologii bo nie widział mi tych nowych. Ehhh.

Też tak macie, że nie można przypisać przycisków kontrolerów pod Flexible Sight?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2013, 09:32:39 wysłana przez KosiMazaki »
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Odp: DCS World 1.2.6.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2013, 23:58:37 »
Wywaliłem jeszcze keyboard.lua z saved games. Nie ma już tych opcji w 1.2.6? Masakra, czyli z pod palca nie da się obecnie sterować  celownikiem? Jedynie Track IR z pozycji operatora uzbrojenia, lub myszka, a z pozycji pilota już się minigunów nie naprowadzi.

Co ciekawe, nie widzę też w opcjach LCtrl+C, czyli zamykania drzwi w Hueyu i nie da się zamknąć.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Odp: Odp: DCS World 1.2.6.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2013, 08:09:13 »
Wywaliłem jeszcze keyboard.lua z saved games. Nie ma już tych opcji w 1.2.6? Masakra, czyli z pod palca nie da się obecnie sterować  celownikiem? Jedynie Track IR z pozycji operatora uzbrojenia, lub myszka, a z pozycji pilota już się minigunów nie naprowadzi.

Co ciekawe, nie widzę też w opcjach LCtrl+C, czyli zamykania drzwi w Hueyu i nie da się zamknąć.

Niestety z tego co widzę to sporo namieszali w opcji "Control". U mnie sporo klawiszy zaczęło się dublować bez żadnej szansy zmiany. Ostatecznie wszystko podpisuję jeszcze raz.   Może czas na rewizję i jeszcze lepszą optymalizację podręcznych funkcji ;)

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Odp: DCS World 1.2.6.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2013, 08:17:30 »
Polecam zrobić to : http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=m7O8VQgqgWo dla UH-1H jak ktoś miał 1.2.5 lub wcześniejszego. Przynajmniej pojawiło się zamykanie drzwi w Hueyu. Nie wiem czemu, dali teraz RCtrl+C, a było LCtrl+C (tym bardziej, że ta druga kombinacja nie jest przypisana do niczego, a ogólnie w DCSW to open/close canopy). Niestety z łapy nie da się już poruszać Flexible Sight. Słabe to akurat, bo z pozycji pilota nie da się operować Minigunami na boki itp. chociaż w sumie to zgodne z realem, więc może o to właśnie chodziło i trzeba przywyknąć do takiego obrotu spraw. Tym celownikiem pilota jednak można poruszać góra/dół, ale Miniguny i tak strzelają w jeden pkt.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline macieksoft

  • Trolle
  • *
Odp: Problemy z klawiszologią po 1.2.6. z UH-1H
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2013, 21:28:58 »
Cytuj
Po trzecie co się stało z dźwiękami minigunów? To już rura Elwooda lepiej brzmi jak jedzie na luzie....
Dźwięki innych podwieszanych karabinów i działek chyba też zmieniono. Jakoś chyba UPK oraz GUV pody inaczej brzmią.

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Brak niektóych przypisań klawiatury po aktualizacji 1.2.6. z UH-1H.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2013, 08:21:14 »
Pojawił się change log do 1.2.6. http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=113516 .
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Marcin_B

  • *
  • MABO
Odp: Brak niektóych przypisań klawiatury po aktualizacji 1.2.6. z UH-1H.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2013, 22:56:54 »
U mnie wywaliło sterowanie pokrętłem throttle. Nie działa nawet z klawiatury (Pg Up / PgDn) nawet po fizycznym odłączeniu joya i pedałów. Odłączyłem nawet Free Tracka - i nic. Ktoś ma pomysł co z tym można zrobić?

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Brak niektóych przypisań klawiatury po aktualizacji 1.2.6. z UH-1H.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2013, 23:35:59 »
Musisz usunąć stare wszystkie profile i załadować nowe jako powyżej.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Marcin_B

  • *
  • MABO
Odp: Brak niektóych przypisań klawiatury po aktualizacji 1.2.6. z UH-1H.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2013, 00:04:06 »
Bez efektu. Co ciekawe, mogę obracać przepustnicę myszką, ale z klawiatury - brak reakcji. Na podglądzie (RCtrl + Enter) - suwak drży przy naciśnięciu PgUp / PgDn :(

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Brak niektóych przypisań klawiatury po aktualizacji 1.2.6. z UH-1H.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2013, 08:41:58 »
Bez efektu. Co ciekawe, mogę obracać przepustnicę myszką, ale z klawiatury - brak reakcji. Na podglądzie (RCtrl + Enter) - suwak drży przy naciśnięciu PgUp / PgDn :(

Ale jesteś pewien, że dobrze to usunąłeś? Po instalce 1.2.6. też nie miałem niektórych kontrolerów. Colletive już np. nie ma w UH-1H, więc jeśli widzisz tę zakładkę dalej, to nie masz usuniętego starego profilu.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Marcin_B

  • *
  • MABO
Odp: Brak niektórych przypisań klawiatury po aktualizacji 1.2.6. z UH-1H.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2013, 20:59:39 »
Ufff, po restarcie compa wszystko zaczęło działać. Dzięki za wsparcie :)

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Brak niektórych przypisań klawiatury po aktualizacji 1.2.6. z UH-1H.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2013, 16:28:30 »
Ustawienia na nowo w 1.2.6. Co znów? Zobaczcie, mam tak:



Czyli na jednym kontrolerze nie da się podpisać Pilot Sight On/Off, albo obok na innym już można.

Edit. Dobra mam - trzeba wziąć clear all category dla sprzętu w tym wypadku. Teraz jest już aktywna.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Marcin_B

  • *
  • MABO
Odp: Brak niektórych przypisań klawiatury po aktualizacji 1.2.6. z UH-1H.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2014, 23:15:01 »
Niestety z tego co widzę to sporo namieszali w opcji "Control". U mnie sporo klawiszy zaczęło się dublować bez żadnej szansy zmiany. Ostatecznie wszystko podpisuję jeszcze raz.   Może czas na rewizję i jeszcze lepszą optymalizację podręcznych funkcji ;)
Czy w 1.2.8 nadal to nie działa?

Offline Marcin_B

  • *
  • MABO
Odp: Brak niektórych przypisań klawiatury po aktualizacji 1.2.6. z UH-1H.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2014, 23:18:01 »
Qrcze, chodziło mi o to czy nadal nie można przypisać przycisków kontrolerów pod Flexible Sight  i strzelców w 1.2.8?