Autor Wątek: HSFX 7.0 dla 4.12.1 nadjechało!  (Przeczytany 19523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sorbifer

  • *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
Odp: HSFX 7.0 dla 4.12.1 nadjechało!
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 02, 2014, 22:15:40 »
HSFX będzie się musiało ruszyć, 4.13 ma szanse się pojawić. Jak się nie ruszą, to ostatki modowanych serwerów padną.

http://forum.1cpublishing.eu/showpost.php?p=706116&postcount=12
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Odp: HSFX 7.0 dla 4.12.1 nadjechało!
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 31, 2014, 14:10:33 »
Witam serdecznie wszystkich kolegów. Jestem tu "nowy" bo właśnie "wróciłem" do jednej z moich ulubionych gier przez którą jakieś 10 lat temu zarywałem noce i spóźniałem się do pracy :) Kupiłem właśnie wersję 1946 i zainstalowałem. Wrzuciłem patcha 4.12.2 oraz zainstalowałem HSFX-a który zaktualizował mi się do wersji 7.03 i wszystko jest chyba ok. Nie latałem jeszcze bo czekam na Joystick który przyjedzie 03.11 ale gra się odpala więc chyba wszystko działa. Jednak po zainstalowaniu HSFX-a zmienił mi się język w grze i menu na angielski a fajnie było jak wszystko było w PL. Można z tym coś zrobić ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Mam również prośbę aby ktoś mógł mi podpowiedzieć co ewentualnie jeszcze można dorzucić do IŁ-ka aby go ulepszyć ? czy warto instalować któreś z modów które pojawiły się w JSGME po zainstalowaniu HSFX-a ? Ja wrzuciłem tylko ten na swastykę i oczywiście samego HSFX-a, a reszta szczerze mówiąc nie wiem co zmienia bądź dodaje a nie chcę czegoś namieszać.

Odp: HSFX 7.0 dla 4.12.1 nadjechało!
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 31, 2014, 22:14:09 »
Witamy kolejnego "symulanta" :P.

Zaletą JSGME jest to, że kompatybilne z nim mody możesz sobie łatwo włączać / wyłączać wedle uznania nie ryzykując (raczej) zamiany gry w niedziałający bajzel. Sam zatem metodą prób i błędów będziesz musiał potestować co Ci "pasi" a co niekoniecznie (lub co twój komputer udźwignie bez czkawki a co zacznie go przymulać). Dla rozjaśnienia, w głównym katalogu gry powinien pojawić się u Ciebie folder "HSFX V7 Tools & Read mes", w którym znajdziesz wszelakie readme.txt objaśniające co większość z modów robi. Ponadto, gdy najedziesz kursorem nad moda w okienku JSGME'owym, wyświetli się tabliczka z krótkim objaśnieniem "o co kaman". Tekstury o wysokiej rozdzielczości można klikać w ciemno, reszty zaś nie pamiętam, bo już kawałek czasu w pierworodnego Szturmowika nie grałem.

Jak rozwiązać problem z językiem (jeśli w ogóle można) nie mam pojęcia, gdyż zawsze jechałem na wersji "inglisz".

Odp: HSFX 7.0 dla 4.12.1 nadjechało!
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 03, 2016, 12:11:46 »
Czy ma ktoś wersję HSFX w wersji 7.0.3 i mógłby poratować plikami? Instalowałem wszystko zgodnie z instrukcją, którą gdzieś znalazłem, czyli:
1. Il-2 do wersji 4.12.2m, każda aktualizacja po kolei (wymaga płyty przy odpaleniu, włącza się normalnie, da się włączyć misję, czyli działa)
2. Instalacja HSFX 7.0.
3. włączenie HSFX History mod
4. autoupdater
5. grać

Ad. 2. Tu jest problem. Na ekranie ładowania zamiast 4.12.2m HSFX 7.0 (jak powinno być) mam 4.12.1m HSFX 7.0. Losowa misja z kampanii Finlandzkiej działa przez sekundę, potem wywala błąd. Losowa misja z RAF'u działa. Losowa misja Luftwaffe (czyli te na których najbardziej mi zależy) ładuje do 100% i wywala błąd... Każdy błąd dotyczy Visual C++. Znalazłem tu propozycję aby usunąć MS Visual C++ do wersji 2005 co zrobiłem bardzo niechętnie, ale nadal nie działa.

Reinstalowałem to 5 razy, ściągałem HSFX ponownie 2 razy. Nadal nie działa.

Spróbowałem pójść dalej, bo HSFX 7.0 jest na 4.12.1 więc może dlatego są problemy i trzeba zaktualizować do 7.0.3. Odpalam autoupdater... dalej nic. Odpalam clientupdater... błąd, sprawdź połączenie z internetem. Z doświadczenia wiem, że jak coś takiego pisze to mój internet jest w porządku tylko u nich coś nawaliło. Pogrzebałem w internecie i... ich serwery padły, autoupdater nie działa, bo nie ma skąd plików pobrać.

Więc mógłby ktoś poratować plikami HSFX 7.0.3?

Odp: HSFX 7.0 dla 4.12.1 nadjechało!
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 03, 2016, 13:01:48 »
Już nieważne, znalazłem aktualizację 7.0 do 7.0.3 i działa :D

Odp: HSFX 7.0 dla 4.12.1 nadjechało!
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2016, 17:56:23 »
Już nieważne, znalazłem aktualizację 7.0 do 7.0.3 i działa :D

  Jak kolega znalazł to prosimy o link. :)

Odp: HSFX 7.0 dla 4.12.1 nadjechało!
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 05, 2016, 21:51:15 »
UpDate HsFX 7.0.0 - HsFx 7.0.3 
http://il2forum.pl/index.php/topic,17436.0.html