Autor Wątek: Druga instalacja IL 2 1946  (Przeczytany 10810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zack

  • *
  • Moonhunter.
Druga instalacja IL 2 1946
« dnia: Październik 18, 2013, 20:06:34 »
Panowie,
Problem jest nastepujący:
Na jednej z partycji mam zainstalowanego Iłka, zmodowanego do wersji DBW.
Na tej samej partycji chciałbym utworzyć sobie drugą instalację, tym razem z modem "The Full Monty". Niestety - gra nie chce się instalować z płyty - otwiera sie okno menu, ale opcja "Install" jest nieaktywna.
Można coś na to poradzić?
Wielkie dzięki za pomoc.

Bis zum bitteren Ende.

Offline Minamir

  • 16th VTFS
  • *
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2013, 20:12:52 »
Po kolei:
-Zrób kopię aktualnej gry (cały folder) i wklej w inne miejsce na dysku (partycja nie ma znaczenia, o prostu inaczej nazwij folder).
-Odpal deinstalację gry - usunie to tylko pierwotną kopię.
-Zainstaluj na nowo grę.

Warto po takim zabiegu, o ile nie szkoda miejsca na dysku, trzymać czystą kopię gry, co najwyżej spatchowaną do najnowszej oficjalnej wersji. Dzięki temu na wypadek premiery nowego patcha, moda itp, wystarczy skopiować folder. W tej chwili w ten sposób działają mi 4 kopie gry - 4.11.1 z HSFX6, 4.12.1 z ModActem, 4.12.1 z HSFX7 i czysty 4.12.1.

Offline zack

  • *
  • Moonhunter.
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2013, 20:24:31 »
Hej Minamir,
Dzięki za ekspresową odpowiedź. Rozumiem że chodzi o to, żeby wkleić kopię folderu z grą (nawet na tą sama partycję), ale POD INNĄ NAZWĄ?
Czy wtedy deinstalator usunie folder źródłowy, a z kopii będe mógł normalnie korzystać?

Bis zum bitteren Ende.

Offline Leon

  • Global Moderator
  • *****
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2013, 21:07:27 »
Mam w ten sposób zarchiwizowanego Szturmowika. I to nawet nie pod inną nazwą, tylko na innej partycji ;). Nie wiem czy można korzystać z kopii na innej partycji (bądź na tej samej ale pod inną nazwą), bo w przypadku awarii po prostu nadpisywałem zwaloną instalację tą z backupu, bez odinstalowywania.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2013, 10:41:22 wysłana przez Leon »
Marcin Widomski

Pealuuga lipp, Surnupealuuga lipp, Tundmuste tipp, Sinu tundmuste tipp, See on ju vabadus hüperboloid, Insener Garini hüperboloid...

Offline Sorbifer

  • *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2013, 22:17:25 »
Instalujesz raz, kopiujesz gdziekolwiek, ile razy chcesz, inne katalogi, partycje, cokolwiek - wszystko używasz bez problemu. Przy instalacji/rozpakowywaniu modów tylko się nie mylcie co gdzie idzie ;)

PS: W nazwach nie używać polskich znaków.
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2013, 02:05:13 »
Czy wtedy deinstalator usunie folder źródłowy, a z kopii będe mógł normalnie korzystać?

Nawet nie trzeba usuwać folderu.
Chodzi o to by deinstalator usunął wpisy o IŁ2 z rejestru windowsa, gdy ich nie będzie, windows pozwoli zainstalować 1946, tak więc wystarczy zmienić nazwę folderu z grą, a następnie kliknąć uninstal.

Na jednej partycji można mieć wiele iłków, oczywiście nazwy folderów w których się znajdują muszą być różne.

Offline zack

  • *
  • Moonhunter.
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2013, 11:26:26 »

Green-jesteś pewien że po zmianie nazwy folderu i kliknięciu "uninstall"-system nie usunie tego właśnie folderu ze zmienioną nazwą?
Dziękuję za pomoc!

Bis zum bitteren Ende.

Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2013, 11:39:35 »
Zmień nazwę katalogu z iłkiem i śmiało odinstalowuj. Nic Ci nie usunie. Jeśli zamierzasz powtarzać manewr - zostaw sobie czystego iłka w postaci kopii, którą wykorzystasz do ew. dalszych modyfikacji. Pamiętaj, że wszelkie mody ładowane instalatorem będą chciały instalować się do katalogu, w którym masz po raz ostatni zainstalowaną grę. Oczywiście ścieżkę dostępu można zmienić.

Czy nie szybciej będzie przekopiować całego iłka +DBW do osobnego katalogu i ręcznie oczyścić go z modów? To proste i dużo szybsze niż instalowanie gry, paczów...
Wódka to śmierć, ale polski lotnik śmierci się nie boi...

Offline zack

  • *
  • Moonhunter.
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2013, 13:46:47 »
Dziękuję Wszystkim za pomoc.
Druga instalacja już na dysku. Niewiele to dało - "tnie" się tak samo jak poprzednia.
Myślałem że to kwestia zbyt dużej ilości modów (?), ale problem leży chyba po stronie komputera (pamięć, grafika?)
Sam już nie wiem gdzie szukać, jeszcze jakieś 2 m-ce temu wszystko chodziło płynnie...
Teraz - poklatkowo. Konfiguracja sprzętowa się nie zmieniła, tak więc...jestem w tzw. dupie.


Bis zum bitteren Ende.

Offline Sorbifer

  • *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2013, 14:02:16 »
Jak masz nVidię, to ostatnio miałem taki kłopot, że klatkowało, a było to wynikiem problemów z opcją VSYNC ON. Zawachlowanie opcjami z włączoną grą OFF/Auto/ON pomagało. Dodam, że nowe sterowniki usunęły mi ten błąd.
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Offline zack

  • *
  • Moonhunter.
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2013, 14:10:21 »
Tak, mam starą, poczciwą GF 9600 GT. Bez problemów "ciągnęła" Iłka do tej pory...

Bis zum bitteren Ende.

Offline Sorbifer

  • *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2013, 20:12:11 »
A wersja driver'ów która? Pamiętam też, że stare drivery 17x miały też sporo problemów z Iłem...
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Offline zack

  • *
  • Moonhunter.
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 29, 2013, 19:00:06 »
Najnowsze drivery zainstalowane, jest TROCHĘ lepiej, ale też dziwnie:
Jak uruchomię iłka - jest "poklatkowo". Ale - wystarczy że zamknę i uruchomię go ponownie - działa powiedzmy "normalnie".
Nic z tego nie rozumiem.
Kiedyś to był porządeczek - wychodził nowy patch, jaraliśmy się na Forum kilka tygodni. Każdy miał to samo i problemów nie było. Ot, postęp Panie.

Bis zum bitteren Ende.

Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2013, 06:12:42 »
To 100% wina sterowników. Jak znajdziesz już te dobre - bez ważnej potrzeby nie zmieniaj. Iłek już taki wrażliwy na stery jest - przy zmianie będzie raczej gorzej niż lepiej. Zalecane do 1946 przez autorów to: 81.95 lub 84.21 Pytanie tylko, czy obsługują Twoją kartę.
Wódka to śmierć, ale polski lotnik śmierci się nie boi...

Offline Sorbifer

  • *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
Odp: Druga instalacja IL 2 1946
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 30, 2013, 07:35:39 »
Wersje 18x czy 19x też są pewnie dobre. Ja stawiam na opcję VSYNC, bo jak pisałem wachlowanie nią poprawiało momentalnie Iłka. A może wystarczy ustawić ten nowy tryb i będzie OK? (Choć mój ślepy strzał, to że on się sam ustawia i przycina jakoś klatki).
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.