Autor Wątek: Pomoc dla początkujących.  (Przeczytany 19782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Pomoc dla początkujących.
« dnia: Listopad 20, 2013, 08:26:45 »
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Benek

• Gość
Odp: Pomoc dla początkujących.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2013, 13:41:09 »

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2013, 10:06:25 »
Rozgryzł może ktoś jak zmusić profiler saiteka x52 do prawidłowej pracy z grą?
Chodzi o to, że jeśli mamy pod jakąś czynność przypisaną kombinację np. "Shift+E" to działa ona gdy użyjemy klawiatury lecz taka sama kombinacja zapisana w profilerze przez grę traktowana jest jako samo "E". Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2013, 10:26:47 »
Rozgryzł może ktoś jak zmusić profiler saiteka x52 do prawidłowej pracy z grą?
Chodzi o to, że jeśli mamy pod jakąś czynność przypisaną kombinację np. "Shift+E" to działa ona gdy użyjemy klawiatury lecz taka sama kombinacja zapisana w profilerze przez grę traktowana jest jako samo "E". Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Shoki, mam tak samo z TH Warthog i TARGET. Jakoś chyba gra widzi tylko programowanie ale z klawiatury - możesz ew. zmienić sobie przypisanie klawisza defaultowego (czyli nie np Shift+E a jakąś inną kombinację itp.) i to podpiąć w programie do wirtualnej klawiatury na joyu. Tak zrobiłem i jest już ok.

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2013, 23:43:43 »

Ps. dorzuciłem właśnie tekst o BoS, jak ktoś nie wie o co come on w tym wszystkim to może trochę rozświetlić drogę: http://yoyosims.pl/il-2-battle-stalingrad-early-access .
Jak są uwagi, zapraszam na PW. Pzdr.

www.yoyosims.pl

Offline zack

• *
  • Moonhunter.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2014, 19:30:23 »
Królowie Złoci,
Korzystając z pewnych zasobów many, postanowiłem "apgrejdować" kompa, bo już nawet Dark Blue World chodzi poklatkowo...
Ale nie o tym.
Chciałem Was zapytać, czy BoS ukaże się jako tytuł "pudełkowy"?
Dziękuję Kameraden.

Bis zum bitteren Ende.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2014, 22:39:34 »
Królowie Złoci,
Korzystając z pewnych zasobów many, postanowiłem "apgrejdować" kompa, bo już nawet Dark Blue World chodzi poklatkowo...
Ale nie o tym.
Chciałem Was zapytać, czy BoS ukaże się jako tytuł "pudełkowy"?
Dziękuję Kameraden.

Myślę, że docelowo będzie Box, ale to do tego długa droga, zwłaszcza w PL. W końcu RoF'a sprzedają też jako wydanie pudełkowe i to nawet w kilku obecnie wersjach.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2014, 00:05:12 »
@JG300_Shoki

Jak na mój gust, to i w RoF nie było do końca różowo z bardziej zaawansowanymi ustawieniami Saiteka. Rozwiązałem to ustawiając między przypisanymi klawiszami minimalną przerwę czasową ("Quantize time") - rzędu 0.01 s.
Tego samego próbowałem w BoS i w sumie działało, ale czasami jednak nie.
Między innymi np. bezczelnie podpiąłem w ten sposób klapy i to z "czasem" ("Set Delay") ok 2 s, aby za jednym naciśnięciem opuszczały się o 20 stopni (w ŁaGGu, w Bf potrzeba większych czasów - ok. 3 s wypuszcza do pierwszej kreski) i podnosiły po naciśnięciu tego samego przycisku z shiftem ("pinkie").
Ponieważ w praktyce, po kliku sesjach, niektóre skomplikowane ustawienia okazały się niezbyt wygodne (a w przypadku klap także wstydliwie nierealistyczne :-) a na dodatek kilku innych jakoś nie dało się uruchomić, przypisałem w końcu co się da bezpośrednio pod kontrolery w ustawieniach gry. W Profile Editor mam tylko kilka ustawień. I luz.

Ostatecznie wydaje mi się, że:
- aby shift w ogóle działał, to w ustawieniach gry musi być oczywiście odpowiednio przypisany klawisz ze shiftem, a też i ze shiftem musi być zaprogramowany klawisz w Profile Editorze (czyli mimo, że w kolumnie z "pinkie-shift" jest automatycznie shift, to jeszcze musi być konkretnie shift+klawisz w "komórce")
- nie powinny być przypisane jednocześnie pod daną funkcję ustawienia z klawiatury i z kontrolera - wtedy się wszystko miesza
- pod ten sam przycisk na kontrolerze nie mogą być przypisane w ustawieniach gry dwie funkcje jednocześnie, typu jedna "goła", bezpośrednio i druga pod "shiftem" (uruchamianym z "pinkie") - wtedy się miesza i nie działa (choć akurat w moim przypadku działały akurat funkcje ze shiftem a nie gołe)
- to co w punkcie wyżej jest możliwe, ale po usunięciu ustawień przypisanych bezpośrednio do kontrolera w ustawieniach gry i zmapowaniu przycisków w Profile Editorze

Poza tym
- nie udało mi się przepisać podwójnego spustu spod Profile Editora - udało się za to bezpośrednio z ustawień gry (aby przypisać drugi, "głębszy" cyngiel trzeba go trzymać podczas przypisywania i w odpowiednim momencie puścić :-)
- Esc w ogóle nie reaguje na shift, co by nie cudować

Z wiadomych względów piszę z pamięci i nie mogę teraz tego wszystkiego zweryfikować (zbadać i sprawdzić) w grze. Jakbym coś pokręcił, to sorka - sporo dłubałem i mogło mi się już coś pomieszać.

Wesołej zabawy z Profile Editorem :-)

PS
Mam tylko nadzieję, że nie wykasują moich ustawień z gry gdzieś tam na swoim serwerze i nie zmienią drastycznie całej klawiszologii. Z tego też powodu nie zmieniam "fabrycznie" przypisanych klawiszy (w RoF miałem "po swojemu" i jak przy aktualizacjach czasem dochodziło coś nowego, to się gryzło).

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2014, 00:43:01 »
Czy jak kupię grę ma tym etapie rozwojowym, to czy później będę musiał dokupywać np. samoloty itp.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2014, 17:14:43 wysłana przez Leon »

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2014, 09:37:46 »
PYTANIE
Czy  jak kupię grę ma tyn etapie rozwojowym, to czy później będę musiał dokupywać np. smolty itp.
Pozdrawiam

Obecnie jest w sprzedaży jedynie premium, czyli maksymalna ilość maszyn, tak jak na str. głównej: http://il2sturmovik.com/ .

www.yoyosims.pl

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2014, 10:38:54 »
W przyszłości będą jeszcze dodawane nowe maszyny, czy teatry działań, których nie ma wymienionych na stronie. Te oczywiście będą płatne ekstra dla wszystkich.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2014, 16:11:43 »
Czy miałby ktoś jakieś uwagi odnośnie zalecanej konfiguracji sprzętowej do BOS'a, zamieszczonej na ichniejszej stronie. Muszę zmienić system oraz bebechy, chcę uniknąć ewnetualnej wtopy, a na sprzęt chcę wydać najmniej ( w granicach rozsądku ale najmniej).

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2014, 18:22:32 »
Czy miałby ktoś jakieś uwagi odnośnie zalecanej konfiguracji sprzętowej do BOS'a, zamieszczonej na ichniejszej stronie. Muszę zmienić system oraz bebechy, chcę uniknąć ewnetualnej wtopy, a na sprzęt chcę wydać najmniej ( w granicach rozsądku ale najmniej).

Zainstaluj demo RoFa i zobacz jak Ci działa. To mniej więcej to samo.

www.yoyosims.pl

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2014, 21:07:31 »
Jako że wszyscy jesteśmy początkującymi zapytam tu bo może ktoś będzie wiedział zanim napiszę do supportu 777.
Mimo zmiany hasła na stronie nie mogę się zalogować do gry, nie latałem miesiąc czasu, przeinstalowałem grę bo stawiałem system od nowa i teraz taki klops. Może coś źle robię ale nie pamiętam by logowanie było jakoś skomplikowane. Dupa wołowa zapewne jestem i cos źle robię może ale chcę mi się latać a tu taka sytuacja....
Pomóżcie!
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM