Autor Wątek: Pomoc dla początkujących.  (Przeczytany 19749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2014, 08:23:16 »
Po zmianie hasel mi dzialalo od razu rowniez w simie. Moze po prostu jeszcze serwer nie byl dostepny, lub nie posciagales updejtow? Jaki pokazuje blad?
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2014, 10:11:19 »
Sprawdziłem checksum i okazało się że gra miała jakieś błędy. Instalka od nowa pomogła.
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2014, 07:04:41 »
Panowie, szybkie pytanie, bo dawno nie latałem a BoSa. Jaki jest 100% patent, żeby maszyny nie odkręciło po lądowaniu? Dodaję nieco gazu, żeby śmigło generowało opływ powietrza przez ogon, ale ciężko mi trafić idealnie, żeby sensownie hamować i zarazem nie "zawrócić na ręcznym". Oglądałem sobie tutoriale, ale tam za dobrze nie widać jakie obroty są przy zwalnianiu.

Offline Rammjager

• ZB
  • *
  • ex-JG300 pilot.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2014, 07:22:18 »
Nie za bardzo wiem o co pytasz, ponieważ nie zauważyłem czegoś podobnego. Ale spróbuję wyjaśnić co robię.
Chodzi o sytuację, kiedy po wylądowaniu chcesz gdzieś podkołować i ładnie zaparkować bryczkę ?
Primo - wszystko co napiszę tyczy się bf'a. Nawet nie siedziałem w łaggu, bylejaku, nie mówiąc już o parchu ...
Secundo - sytuacje kiedy wylądowałem na kołach, nieuszkodzony, ze zdrowym silnikiem, mając wszystkie szyby "w oryginale" należą do nielicznych (dwa lub trzy razy tak miałem), więc moje spostrzeżenia nie muszą być miarodajne.
Tertio - ląduję bez gazu. Po kilku kangurach (normalne) kiedy bf się trochę ustabilizuje dodaję troszeczkę gazu i kieruję ruderem. Ponieważ ruder w BoS jest zbyt czuły jak dla mnie (przeszkadza mi w strzelaniu i lataniu ogólnie) mam go ustawionego ma maksymalną "dead zone" i "sensivity" co skutkuje końcowymi wychyleniami niemalże po dotknięciu steru kierunku. Dlatego bf przy kołowaniu jeździ jak pijany zająć. Aby w ogóle go utrzymać "w kierunku" staram się używać hamulców, których działanie jest dla mnie w BoS'ie lekką zagadką. Dlaczego ? Ponieważ bf ma po jednym hamulcu na każde koło i nie do końca wiem czy przyciski odpowiedzialne za hamulce działają na zasadzie "trzymam to działają" lub "włącz/wyłącz".
Być może więcej namieszałem niż pomogłem, ale mietek jedzie tam, gdzie chcę bez żadnych piruetów ...

Ramm.
" only mad men fly there where angels afraid to step... "

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2014, 08:40:29 »
Ha, no właśnie Mietek nie stwarza mi aż takich problemów, dzięki oddzielnym hamulcom. Problematyczne są ruskie sprzęty. Do czego zmierzam - jak nie doda się gazu, to obraca jak w RoFie, coś czego np DCS Mustang nie doświadcza, o starym Iłku nie wspominając, stąd komplikacje w parkowaniu. Jestem w stanie nie odstawić bączka dodając gazu, ale nie bardzo wiem ile dodać, bo często kończę parkując za pasem.

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2014, 18:04:29 »
Sprawdź blokadę kółka ogonowego.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline k0v4L

• JG300
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2014, 17:49:30 »
W końcu skusiłem się na zakup dostępu do BoS i teraz mam pytanie. Można już używać trymów? W opcjach widzę odpowiadające za to bindy, ale nie działają :|

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2014, 22:45:14 »
Nadal nie działają.
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2014, 22:50:28 »
Działają, ale w Bf-109 trzeba je przypisać pod "adjustable stabilizer".

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2014, 23:22:13 »
A, to nie wiedziałem, przepraszam za błędne info.

Offline Misiek

• JG300
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 13, 2014, 14:44:24 »
Też kupiłem za namową Kovala :)  Co do trymów to adjustable stablilizer w iłku-2 nie działa. W 109-ach działa przy czym w F-4 dolna granica to 3 a w G-2 - 2. W obu przypadkach przy dużej prędkości trzeba pchać wolant od siebie żeby maszyna leciała prosto. Czy tak faktycznie było? W COD nie było takiego problemu. 
Skoro już piszę to druga rzecz: z saitekiem X52 mam tak, że kalibruje joya w każdej misji od początku.  Też tak macie? Gdy wczyta misję - joy reaguje po sekundzie i trzeba wszystkie płaszczyzny przelecieć i to nie na pauzie i dopiero wówczas działa - jest to co najmniej upierdliwe. Można jakoś zrobić aby gra pamiętała zakres wszystkich płaszczyzn?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 17:22:55 wysłana przez KosiMazaki »

« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 25, 2014, 22:39:05 »
Czy macie problem z hamulcami w BF 109 ? (saitek  rudder ).
Jak wcisnę lewy hamulec  , 109 reaguje tak jak powinna , jednak po wciśnięciu prawego hamulca ,  samolot zachowuje się jak bym używał obu hamulców na raz , czyli zatrzymuje się , a powinien  skręcać w prawo.

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 25, 2014, 23:01:48 »
A nie przypisałeś sobie pod prawy pedał hamulca w rosyjskich samolotach (brake all) ?

« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 26, 2014, 00:09:52 »
A nie przypisałeś sobie pod prawy pedał hamulca w rosyjskich samolotach (brake all) ?
Brake all , mam pod innym przyciskiem , więc nie koliduje z pedałami.
109 można wystartować posługując się tylko sterem kierunku , ale "foka" to już jazda na całego , cały czas kręci baczki w lewo , żadnej kontroli .

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:44:15 »
A może ktoś wie, czy coś jak DeviceLink ze starego Iła 2 działa? Gdybym się san próbował namówić na zakup BoS, to możliwość podpięcia mojego kokpitu z Ił2 byłaby dużym atutem...
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.