Autor Wątek: [AI Bug?] Komputer zawsze defensywny podczas dogfightu  (Przeczytany 2152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[AI Bug?] Komputer zawsze defensywny podczas dogfightu
« dnia: Listopad 22, 2013, 18:24:36 »
Nie spodziewam się, żeby ktoś podał mi rozwiązanie, bo to chyba dość nietypowy problem, ale... spróbować nie zaszkodzi, a i chciałem podzielić się z Wami tym ciekawym zjawiskiem, jakie ostatnio zauważyłem w BMS-ie.

Otóż komputer podczas walki manewrowej zachowuje się zupełnie pasywnie (np. nie przeciwdziała przechwyceniu) do czasu kiedy nie podejdę na odległość skutecznego strzału (guns only), wtedy zaczyna kręcić standardowe manewry defensywne, a kiedy uda mu się mnie zgubić leci sobie ucieszony dalej, jakby nigdy nic (żadnych prób zaatakowania mnie, lub chociażby wycofania się). Takie dziwne jaja mają miejsce i w trybie dogfightu, jak i kampanii. Ostatnio np. wykonując jakiś nalot OCA, będąc w pobliżu celu zauważyłem podrywający się four-ship 29-tek, które zaczęły przede mną zwyczajnie spierr...niczać. Zabawne w tym wszystkim jest to, że podczas walki na średnim dystansie ich pacyfizm jakoś się ulatnia i takich fochów już nie robią, jeśli jednak podejść do nich bliżej... to dzieje się jak wyżej. Najzabawniejszą natomiast rzeczą jest to, że reinstalka na to nie pomaga. Widział ktoś kiedyś takie (jastrzębie) jaja?

Offline Carolus

  • 13 WELT
  • *
  • 13 WELT Pilot
    • 13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego.
Odp: [AI Bug?] Komputer zawsze defensywny podczas dogfightu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2013, 02:18:02 »
Jaki poziom umiejętności tych AI?

Odp: [AI Bug?] Komputer zawsze defensywny podczas dogfightu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2013, 10:43:57 »
Jeśli chodzi o dogfight, to faktycznie się zdarza, że MiGi 29 wykonują jakieś dziwne kręgi w oczekiwaniu, aż się przybliżymy. Zdarza się też, że Mig 21 ucieka (?? po zorientowaniu się, że walczy z F-16 ??). Miałem takie przypadki, na najwyższym stopniu trudności. Nie jest to regułą, wygląda to tak, jakby losowo została wybierana postawa wroga przed każdą potyczką. O ile w kampanii da się do zrozumieć i zaakceptować, to tryb dogfight jest typowym trybem starcia i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Offline Flanker

  • 13 WELT
  • *
Odp: [AI Bug?] Komputer zawsze defensywny podczas dogfightu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2013, 11:16:03 »
Potwierdzam, wiele razy miałem to samo... Niezależnie czy WVR czy BVR.

Odp: [AI Bug?] Komputer zawsze defensywny podczas dogfightu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2013, 11:16:25 »
Gdybym siedział w 21 i spotkał eFkę też bym zmiatał w nadziei że mnie nie zauważył.  ;D

Odp: [AI Bug?] Komputer zawsze defensywny podczas dogfightu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2013, 13:09:35 »
Mówię tu o poziomie trudności Ace, ale wydaje mi się, że to może być zwyczajnie wina mojego już leciwego pecetowego Hardware-u, może brakuje mu mocy obliczeniowej i stąd te kwiatki.

A co do tej OC-i, o której wspominałem w pierwszym poście, to rozbawiło mnie to dlatego, że kiedy podrywa się na scramble to na ogół nie spierdziela się przed atakującymi strikerami. :D Te dwudziestki dziewiątki wystartowały prosto na mnie, po czym zrobiły odwrót o 180 stopni i zaczęły grzać na pełnej dopałce w zupełnie przeciwnym kierunku. Trochę to problematyczne, bo jak tu rozegrać kampanię, jak nawet nie chcą do mnie strzelać? W realnym życiu raczej nie miałbym nic przeciwko temu  :evil:, ale w tym wypadku jest to jednak problemem.

A Wy? Poradziliście sobie jakoś z tym zjawiskiem?

Odp: [AI Bug?] Komputer zawsze defensywny podczas dogfightu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2013, 14:46:50 »
Być może one nie leciały na scrambla, tylko na inną misję z bombami i zostały zaskoczone przez Ciebie.
Być może wystartowały na scrambla bez amramskich i chciały sobie wypracować jakąś lepszą pozycję.
W moim przypadku zazwyczaj zaczepiały i to w bardzo efektywny sposób (często nie miałem o tym pojęcia, że startują). Nie udało mi się jeszcze wypatrzyć, aby uciekały.

Offline macieksoft

  • Trolle
  • *
Odp: [AI Bug?] Komputer zawsze defensywny podczas dogfightu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2013, 23:02:08 »
Ja też nigdy sytuacji nie miałem aby wrogie myśliwce wiały. Nawet jak bez rakiet były to działkiem kozaczyły.

Szturmowce są mniej agresywne i raczej latają jak kury z odrąbanymi głowami bez ładu i składu, zupełnie odwrotnie niż w AF gdzie taki galeb potrafił się wlec za mną jakieś 30NM i zaskoczyć mnie z działka.

Offline macieksoft

  • Trolle
  • *
Odp: [AI Bug?] Komputer zawsze defensywny podczas dogfightu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2013, 12:36:01 »
Właśnie przed chwilą miałem dziwną sytuację.
Atakowałem MiG'a 23 i miałem go namierzonego na radarze, wydawał się uciekać, nie dawałem rady go dogonić, myślałem że nie ma rakiet i wieje jednak jak tylko przestałem go namierzać ten się odwrócił i zaatakował. Więc to pewnie taka taktyka AI, jak widać AI potrafiło wprowadzić mnie w błąd, a to znaczy że AI jest dosyć sprytne.

A co do dwudziestek-jedynek to właśnie zamiast wiać po wystrzelaniu rakiet uszkodziły mnie z działka w walce kołowej i jakimś cudem ani razu się nie pojawiły na radarze, więc bez AIM-9 nie dałem im rady...