Autor Wątek: AvioDev C-101  (Przeczytany 11296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AvioDev C-101
« dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:41:47 »
Pojawił się na forum ED nowy twórca dodatków - AvioDev. Samolot nad którym pracują może nie jest super interesujący, ale na plus trzeba im policzyć, że mają już gotowy, latający model i działający cockpit :).

Zdjęcia i filmik:
http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=125529

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: AvioDev C-101
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2014, 14:32:10 »
No to jeszcze TO http://fc07.deviantart.net/fs71/f/2010/313/4/8/short_skyvan_demotivational_by_denodon-d32ja10.jpg do kompletu i będzie gicior! ;)

Wygląda to na spełnienie marzeń.... bardziej autora pomysłu niż rzut na $$$  :032: .

Taki w sumie L-39.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2014, 21:17:07 »
Planowane uzbrojenie wersji  szturmowej samolotu to:

http://forums.eagle.ru/showthread.php?p=2089326#post2089326
Internal bay:

* Laser designator
* Reconnaissance pod
* Countermeasures systems
* Single 30mm cannon complete with 130 rounds of ammunition
* Twin Browning M3 12.7mm machine gun with 440 rounds of ammunition

Under-wing hard-points:

* BR-250 bombs
* BR-125 bombs
* LAU-10 rocket launchers
* LAU-3A rocket launchers
* AGM-65 Maverick missiles
* AIM-9M Sidewinder
* Sea Eagle air-to-surface anti-ship missile

Czyli będzie z czego postrzelać.

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2014, 20:00:21 »
Podali na forum ED linka do manuala: http://pl.scribd.com/doc/109214687/OT-1E-25-1-Manual-de-Vuelo-Aviones-de-la-Serie-E-25-C-101-EB-Aviojet-Mar-1981
Ten manual ma się jednak nijak do informacji o broni, pewnie jest od innej wersji maszyny bo nie ma tam ani jednego wyświetlacza co by mógł działać z TGP albo maverickami.

Jak wags to zobaczy (tem manual to pirat) to znowu narobi w portki ze strachu ;-)

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2014, 20:26:27 »
Ten manual ma się jednak nijak do informacji o broni, pewnie jest od innej wersji maszyny bo nie ma tam ani jednego wyświetlacza co by mógł działać z TGP albo maverickami.
Wystarczy wskaźnik laserowy i możesz użyć wersję C lub E, wyświetlacz jest wtedy zbędny.

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2014, 12:30:20 »
Musisz najpierw namierzyć ten laser, do tego chyba musisz mieć wyświetlacz.
Tutaj masz tajny filmik z DCSa pokazujący LMAVa https://www.youtube.com/watch?v=ET4xZ0TPdn8

A Wags prędziej popełni samobójstwo, niż pozwoli na wymodelowanie LMAVa.

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2014, 12:55:14 »
A Wags prędziej popełni samobójstwo, niż pozwoli na wymodelowanie LMAVa.

Dałbyś już sobie spokój z takimi nieproduktywnymi wpisami. W komentarzach na blogu Combat Helo też cię poniosło.

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2014, 17:20:54 »
Musisz najpierw namierzyć ten laser, do tego chyba musisz mieć wyświetlacz.
Chyba niekoniecznie trzeba mieć wyświetlacz ;-) Pytanie dla Ciebie za 1pkt. - jak np. Su-25 może strzelać np. Ch-25ML? Laser ma a wyświetlacza nie!

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2014, 17:59:11 »
Bo Ch-25ML to nie maverick, ma inny interface, to zupełnie inny pocisk projektowany przez inną firmę.
Mavericki od początków miały wyświetlacze, przecież już do wczesnej wersji A wymagany był wyświetlacz.
Wersje laserowe są nowsze, produkowane w czasach gdy wyświetlacze były na porządku dziennym i nie było to nic nowego.

Ja podałem filmik (link) pokazujący jak ustawić kod, bez wyświetlacza raczej nie da się tego zrobić.

I do tego przecież napisali:
* Reconnaissance pod

Czyli jednak musi być wyświetlacz, bo jak niby taki zasobnik ma nie mieć wyświetlacza?

Dałbyś już sobie spokój z takimi nieproduktywnymi wpisami. W komentarzach na blogu Combat Helo też cię poniosło.
A czy Wags nie jest tutaj największą przeszkodą? Przecież LMAV to temat zabroniony na forum więc jakim cudem miał by być dozwolony w następnym produkcie?

Offline Mekki

• Global Moderator
  • Tępy Ch**:)
    • 13 WELT
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2014, 18:44:29 »
Jeszcze raz przeczytam coś o LMavie w Twoim poście i masz serię po plecach. Ileż można?
A w jaki sposób Ty jesteś upośledzony?

Kanał youtube 13WELT

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2014, 18:59:27 »
Laser Maverick (AGM-65L/E2) features an enhanced laser seeker and new software that reduces the risk of collateral damage. It can use onboard, buddy and/or ground-based lasing to designate targets

http://raytheon.mediaroom.com/index.php?s=43&item=2159

Nosiciel nawet nie musi naprowadzać takiego pocisku.

Inna sprawa, że czytając wypowiedzi autorów na forum DCS, nie mają oni żadnych dokładniejszych informacji na temat systemów uzbrojenia tego samolotu. Podejście mają raczej luźne.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2014, 21:12:09 »
Tutaj akurat nosiciel będzie miał znacznik celu, więc to nie problem, chodziło mi o samą możliwość namierzenia celu. Jak wiadomo mavericki mają to do siebie że mają ten słynny wyświetlacz, to samo dotyczy targeting podów.

Czyli mamy napisane że będą gadżety do których powinienn być wyświetlacz, a samego wyświetlacza nie ma.
Może poprostu jeszcze nie zrobili? Albo sami już nie wiedzą co zrobią.

Ileż można?
To pytanie raczej do ED oraz ich partnerów. Ja tylko odpowiadam na posty. Nie ja jestem DEVem C-101 i nie ja wymysliłem że będzie mavericki nosić, nie ja też pierwszy zasugerowałem że będzie to wersja laserowa, to spyro to zasugerował.
Nie interesuje mnie co kto sugerował, Ty masz zakaz choćby wspominania o LMavach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2014, 06:16:13 wysłana przez Mekki »

« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2014, 21:58:19 »
Mavericki od początków miały wyświetlacze, przecież już do wczesnej wersji A wymagany był wyświetlacz.
Ja podałem filmik (link) pokazujący jak ustawić kod, bez wyświetlacza raczej nie da się tego zrobić.
Maćku, po pierwsze to Maverick nigdy nie miał "wyświetlacza" jeśli już miał go jego nosiciel, bądźmy precyzyjni. 
Po drugie: wyświetlacz był potrzebny nosicielowi jeśli wersja pocisku miała głowicę "telewizyjną" lub "podczerwoną" Przed odpaleniem pilot musiał mieć pewność że głowica prawidłowo przechwyciła wybrany cel. Dla wersji z głowicą "laserową" wyświetlacz nie jest niezbędny a zasada działania tej głowicy nie różni się wcale od tej na Ch-25ML czy np. bombach Paveway.
Po trzecie, kod lasera można np. zaprogramować przed lotem w systemie uzbrojenia nosiciela i "wyświetlacz" nie musi być do tego potrzebny, ba, pilot nawet nie musi znać kodu bo robią to technicy uzbrojenia.

I jeszcze jedno, Reconnaissance pod (np. DBS-110, KKR) to nie to samo co Targeting pod (np. SniperXR) - mylisz konia z żyrafą obrazowo pisząc.  W przypadku C-101 Reconnaissance pod to może być baniak z kilkoma aparatami fotograficznymi na kliszę. Do sterowania takim zasobnikiem wystarczy przełącznik w kabinie (On/Off) Wyświetlacz, takźe w tym przypadku, nie jest niezbędny. Pilot leci sobie nad cel, włącza aparaty i wraca do bazy gdzie technicy wyjmują kliszę z aparatów, wywołują ją i robią odbitki.

« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2014, 22:56:23 »
Aparaty na kliszę w DCS? Niby jak by to w DCS miało działać? Może tak jak w GTA:SA :evil: Czyli kolejne narzędzie do screenshootów ;D Swoją drogą nawet całkiem niezły pomysł. Trochę jak najmniej stosowane podwieszenie w F4AF zwane low alt camera.

W przypadku LMAVa też jednak się przyda pewność, że głowica namierzyła cel. Nie wiem, czy kiedykolwiek w jakiejś maszynie stosowano jakąkolwiek wersję mavericka bez wyświetlacza.

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2014, 00:31:05 »
Vought A-7 w trybie boresight.

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348