Autor Wątek: Autopilot (?)  (Przeczytany 7008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Autopilot (?)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2014, 09:00:25 »
Jeżeli to jest ten sam fix, który podał również LMP, to autopilot wyłącza się w momencie braku "wydolności" prądnic, to o czym pisał Orzeł. U mnie można go spokojnie włączyć ponownie bez żadnego problemu.
Walka trwa.
:)


Odp: Autopilot (?)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 19, 2015, 14:33:46 »
Orzeł nie czepiam się, ale w "17" autopilot to autopilot a nie system stabilizacji ;) . To , że nie możesz "zapodać" danej trasy nie oznacza , że uklad nie jest autopilotem.Mogę rozwinąć temat jak będzie potrzeba :) .Co do sgs-40pu to instr. dopuszcza spadek obr. WN do wartości 87% w czasie nie dłuższym niż 15s i prądnice nie powinny "otkazać" :P

Offline Kusch

  • Global Moderator
  • *****
Odp: Autopilot (?)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2016, 00:55:42 »
Mam pytanie odnośnie autopilota kierunku. Na starcie działa w porządku, natomiast gdy w locie wyłączę ten kanał i użyję pedałów nie jest możliwe ponowne sterowanie kierunkiem po kolejnym włączeniu tego trybu AP za pomocą kanałów (zamiast orczyka). Gdy steruję kierunkiem tylko za pomocą kanałów AP, można włączać i wyłączać autopilota kierunku, za każdym razem działa.
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Offline Orzeł

  • APAsq
  • *
  • APAsq#4 WBCI#4
    • WBCI
Odp: Autopilot (?)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2017, 22:54:01 »
Niestety już kilka "paczy" wcześniej skopali autopilota. Normalnie tzn. w "realu" przed startem włącza się kanał pochylenia i przechylenia oraz kanał kierunku i przez cały lot świecą obie lampki na pulpicie autopilota. Wcześniej w grze też tak było, że po włączeniu kanału kierunku lampka świeciła cały czas, niestety teraz nawet na ziemi jak tylko ruszy się orczykiem gaśnie lampka kanału kierunku i świeci się tylko, gdy orczyk jest w położeniu środkowym.

Odp: Autopilot (?)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2017, 13:29:21 »
Faktycznie, też zwróciłem uwagę, że zachowanie tej lampki się zmieniło. Zgłosiłem problem na niebieskim forum: https://forums.eagle.ru/showpost.php?p=3006242&postcount=1

Swoją drogą, zgodnie z nowym manualem w Rosji standardową praktyką jest latanie tylko z kanałem pochylenia i przechylenia. Kanału kierunku używa się tylko kiedy trzeba. Więc najwyraźniej są dwie szkoły.

Mam pytanie odnośnie autopilota kierunku. Na starcie działa w porządku, natomiast gdy w locie wyłączę ten kanał i użyję pedałów nie jest możliwe ponowne sterowanie kierunkiem po kolejnym włączeniu tego trybu AP za pomocą kanałów (zamiast orczyka). Gdy steruję kierunkiem tylko za pomocą kanałów AP, można włączać i wyłączać autopilota kierunku, za każdym razem działa.

Kanał jest odłączany kiedy pedały są wychylone z położenia neutralnego. Może kiedy go próbujesz używać masz nogi na pedałach, albo masz jakąś drugą oś podpiętą pod pedały i o tym nie wiesz?

Offline Kusch

  • Global Moderator
  • *****
Odp: Autopilot (?)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2017, 10:42:27 »
To było to pierwsze, dodatkowo nakładał się trym kierunku, zwiększyłem deadzone, reset trymów, włączyłem wyświetlanie tych pomocy na ekranie i jest gitara, dzięki. :) Teraz to jest moja ulubiona zabawka, jak jeszcze wydadzą rydwan...
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Odp: Autopilot (?)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2017, 11:22:38 »
Nie musisz resetować trymu. Po prostu oś Z nie może być wychylona poza neutrum. W rzeczywistości na pedałach są przyciski, które wyłączają kanał kierunku kiedy pilot trzyma na nich nogi - BST odwzorował to tak, że uzależnił od wychylenia osi.

Offline Orzeł

  • APAsq
  • *
  • APAsq#4 WBCI#4
    • WBCI
Odp: Autopilot (?)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2017, 23:59:26 »
Niestety BST nie uwzględnił jednego, że w Mi-17 w przeciwieństwie do Mi-8 jest w kanale kierunku coś takiego jak SPUU-52, który to cały czas w zależności od prędkości i wysokości lotu "koryguje" wychylenie śmigła ogonowego i dlatego na Mi-17 kanał kierunku powinien być włączony cały czas.

Odp: Autopilot (?)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2017, 15:48:51 »
Ale chodzi o tę środkową kontrolkę na centralnym panelu? SPUU-52 zdaje się, że jest, i włącza się je na trójkącie z lewej strony. Mi w każdym razie nie wyłącza się autopilot kierunku, gdy używam pedałów.