Autor Wątek: MiG-21bis - pierwsze wrażenia  (Przeczytany 17146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czart

• *
  • 3.elt "Poznań"
Odp: MiG-21bis - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 11, 2014, 11:25:46 »
Nie było oświetlenia całej kabiny.
Każdy przyrząd, panel, tabliczka miały osobne czerwona podświetlanie.
Latarka pilota tylko jako oświetlenie awaryjne.
Światło białe używało się z reguły tylko na ziemi przed uruchomieniem silnika.
W powietrzu są myśliwce, reszta to tylko cele powietrzne.

« Odpowiedź #106 dnia: Październik 11, 2014, 12:44:17 »
Kiedyś u nas w latach sześdziesiątych był taki przypadek, że w nocy w zimie z przelotnym zachmurzeniem, w kabinie Mig-21 F wszystko zgasło nie tylko oświetlenie, ale żyrokompas i radiostacja itd.. Pilot znalazł lotnisko i wylądował. O ile sobie przypominam nie było tam mowy o latarce, bo chyba miałaby oświetlać tylko zegar. Więc da się. 

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 11, 2014, 23:00:17 »
Nie było oświetlenia całej kabiny.

To do czego w takim razie służy to pokrętło?

Nie powinno być coś dodatkowego, a la ten "29" http://www.pixstel.com/mig-29-cockpit-at-night_picm73-7351.jpg ?
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #108 dnia: Październik 12, 2014, 12:57:57 »
Jeżeli chodzi o pierwsze wrażenia, trochę mi to wszystko przypomina "tamte czasy", i ówczesną technikę. Co by więc nie mówić, trzeba przyznać, że dzisaj takie hobby jest niepoprawne politycznie. Ja do podstawówki zacząłem chodzić pod koniec lat 70', więc sobie zainstalowałem rosyjską wersję DCS. Na ile instrukcje lotnicze są mi znane, myślę że poziom realizmu odpowaiada trenażerowi lotu stosowanemu do szkolenia pilotów, funkcje instrumentów pilotażowych były sterowane elektrycznie i mechanicznie, Młodzi tego nie zrozumieją, co to była elektronika lampowa. W pierwszą grę grałem, to był czarno-biały telewizyjny monitor i trzeba było najechać kursorem na spływający biały prostokąt. Postęp przez ostatnie czterdzieści lat dokonał się niewyobrażalny.
Z zakupem i instalacją wszystko poszło sprawnie, tyle, że musiałem pobrać i instalować przez menadzer dodatków DCS, bo ten pobrany ze strony DCS nie instalował się.
Model aerodynamiczny lotu jest mi znany z dodatków do FS2004 takich jak: Lago, Captain sim i Jurcaga.
Fajnie byłoby też połaczyć "Mig 21 DCS" z "SAM simulatorem".

http://www.4shared.com/video/Rp7vxlrSce/InstLetNL16.html
http://www.4shared.com/video/x8KHAee9ce/AkrLetenjeNL16.html   
Pozwoliłem sobie przesłać wam dwa 30 min. filmy, właściwie są to instrukcje dla pilota Mig-21 z lat 80', filmy są tak nudne dla normalnego widza, że niemożliwe do oglądania dla nikogo oprócz jedynie chyba tych którzy piszą w niniejszym temacie.

« Odpowiedź #109 dnia: Październik 12, 2014, 14:39:44 »
Jeżeli chodzi o pierwsze wrażenia, trochę mi to wszystko przypomina "tamte czasy", i ówczesną technikę. Co by więc nie mówić, trzeba przyznać, że dzisaj takie hobby jest niepoprawne politycznie.
(..)Młodzi tego nie zrozumieją, co to była elektronika lampowa.
(..)Fajnie byłoby też połaczyć "Mig 21 DCS" z "SAM simulatorem".

Frey, nie trac wiary! Mnie natchnela wzgledna prostota rozwiazan stosowanych w "tamtych latach" - a doskonale oddanych w MiG 21 - a jestem znacznie mlodszy od Ciebie.  Do tego stopnia ze pracujac w IT, oraz majac solidne podstawy technik cyfrowych, troche przecieram oczy ze zdumienia jak mozna pewne rzeczy zrobic bez stosowania elektroniki poprzez sama elektryke i inne triki. Zainteresowania podobne, politycznie byc moze nie poprawne, ale to zaczyna byc hobby: SAM Sim, 21-tka, wczesna historia militarnych projektow bomb atomowych & rakietowych, ogolnie technika radarowa, itd

Niestety co do DCS & SAM Sim to masz tutaj info (raczej na razie nie bedzie, ED chcialo chyba kase z tego co pamietam - nie moge odnalesc dokladnego posta):

http://simhq.com/forum/ubbthreads.php/topics/3989964/DCS_SAM_?#Post3989964
http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=47105&page=4 - ze "time isn't right" dla takiego comba
http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=1492633&postcount=1115 - beczl - byly tworca 21-tki o DCS SAM
http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=1762581&postcount=2401
http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=1762651&postcount=2402

Subiektywnie patrzac jako pierwsze wrazenie to DCS MiG 21 to (nie sa to problemy MiGa, tylko samego ED):
1) skopane/nadmiernie "uproszczone" ECM w calym DCS World jak na moje oczekiwania
2) skopana widocznosc bez labels
3) brak mozliwosci szybkiego podejrzenia w Multiplayer czy serwera ma czy nie ma slotu na 21-tke, ew filtr (tez po stronie ED)

« Odpowiedź #110 dnia: Październik 13, 2014, 19:01:58 »
Frey, nie trac wiary! Mnie natchnela wzgledna prostota rozwiazan stosowanych w "tamtych latach" - a doskonale oddanych w MiG 21 - a jestem znacznie mlodszy od Ciebie.  Do tego stopnia ze pracujac w IT, oraz majac solidne podstawy technik cyfrowych, troche przecieram oczy ze zdumienia jak mozna pewne rzeczy zrobic bez stosowania elektroniki poprzez sama elektryke i inne triki.

A to ciekawe co piszesz, bo mam od jakiegoś czasu podobne przemyślenia. Mnie dokładnie to samo dziwi, ale trochę inaczej. Prostotą własnie bym tego nie nazwał. Wręcz przeciwnie. Trzeba było stosować różne triki :)  To co dziś załatwia się z palcem w tyłku scalakiem, wtedy trzeba było elektromechaniką precyzyjną nadrobić:) Fascynuje mnie, że pojawiła się potrzeba pewnych rozwiązań, a nie było scalaków i innych ułatwiaczy potrzebnych do jej realizacji. I stąd pojawiło się mnóstwo jakichś przedziwnych diwajsów o jeszcze dziwniejszych oznaczeniach, z masą trybików, kabelków i lampek w środku :) Jakieś urządzenia kartograficzne, otwarte układy chłodzenia stacji radiolokacyjnych, itd itd

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 13, 2015, 02:50:01 »
Dopiero teraz miałem trochę sił intelektualnych, żeby zabrać się za Miga... i powiem tylko jedno - Panowie i Panie, czapki z głów przed Leatherneck. Moduł uważam za jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy z dotychczas wydanych (nawet ta paskudna karteczka w kokpicie mi nie przeszkadza ;-). Jeśli twórcy utrzymają jakość w kolejnych produktach, to biorę je w ciemno. Masakra.

Tako rzecze,
Zaratustra

PS. Jeśli ktoś w najbliższym czasie będzie chciał się na mnie wyżyć, to zapraszam on-line na nasz forumowy serwer, ponieważ będę latał 21... a to oznacza pierwsze godziny srogich upokorzeń ;-).

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 13, 2015, 07:43:51 »
Tiaaa, a cyferek na burcie jeszcze nie ma :/. Oni chyba czekają na DCSW2 z tym.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 13, 2015, 11:34:54 »
Tiaaa, a cyferek na burcie jeszcze nie ma :/. Oni chyba czekają na DCSW2 z tym.

Yoyek, czy Ty zawsze musisz mieć jakiś motyw przewodni z danym symulatorem  :evil:? Słynny szimering w RoFie, a teraz numerek w Migu...?!
Dodatek jest kapitalny, a moim skromnym zdaniem - jak już miałbym się czepiać - ważniejsze jest naprawienie efektu kilkusekundowego zacięcia serwera (freezu) podczas wyboru 21 na serwerze w grze on-line lub ustalenie co za to odpowiada DCS vs. MiG.

« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 23, 2015, 19:04:39 »
Zakupiłem ten moduł z sentymentu do tego modelu.Stał na trawniku przed szkołą.
Raz nawet się do niego władowałem w biały dzień, ale i opiernicz był niezły.
Co do  miga lata się nim całkiem przyjemnie po prostej. Z zakrętami bywa problem zwłaszcza na 10 tyś metrów często gaśnie mi silnik.
Nie wiem czy to wina mojego braku doświadczenia czy tez to błąd w grze.
Ten sam problem występuje na ujemnych przeciążeniach ( po starcie staram się wyrównać a tu niespodzianka silnik gaśnie :(  )
Podpowiedzcie  jakieś rozwiązanie tematu proszę ? .

« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 23, 2015, 20:15:26 »
Gaśnięcie silnika przy ujemnym przeciążeniu to cecha konstrukcyjna, szczególnie jak na dopalaczu lecisz. Dlatego zwrot w dół wykonuje się jak w gaźnikowych, obrót na plecy i ciągniesz do góry. Co do gaśnięcia na prostej to nie leć za długo na pełnym dopalaniu bo to skutkuje przegrzaniem i zgaśnięciem właśnie. Pełny pędzel dajesz przez max kilkanaście sekund. Uważaj też na pełen gaz gdy samolot praktycznie się zatrzyma ( przeciągnięcie, świeca ) .  Z braku powietrza przepływającego przez silnik ( jego mniejszej ilości ) również często gaśnie. Nie są to błędy w grze tylko doskonałe odwzorowanie modelu zarządzania silnikiem. Życzę dobrej zabawy w ujarzmianiu tej dzikiej maszyny :)