Autor Wątek: MiG-21bis - pierwsze wrażenia  (Przeczytany 18233 razy)

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
Odp: Odp: DCS: MiG-21bis
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2014, 21:40:38 »
Modzio moduł! :579: Szacun!
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2014, 21:49:17 »
Osobiście na FPS'y nie narzekam, działa tak samo jak beta. Nie ma tylko widzę wszystkich malowań, ale latałem dziś tylko 10 minut wcześniej.

Ps.
Czy może kto sprawdzić, czy w klawiszologii posiada Drop Chute - Activation jakiś wpis? Powinno być RShift+D ale widzę, że to zniknęło i nie ma tam nic przypisanego.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Odp: MiG-21bis - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2014, 22:34:16 »
Drag chute-activate - P
Tak generalnie to autorzy nie przejmowali się przyzwyczajeniami z poprzednich modułów i klawiszologię zrobili absolutnie odmienną niż inni.  :) Np. air brake podpięli do C, natomiast zastosowania B nie znalazłem.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2014, 22:36:46 »
Tak, trzeba sobie poprzypinać. Np. normą dla M to Mirrors, a tu np. nie ma tego :). Ps. zresetowałem ustawienia klawiszologii, chyba ciągnęło mi jeszcze z bety. Teraz mam "P" faktycznie, thx.

Ps.
Czy może też ktos sprawdzić w opcji Lights:

ja mam zdublowaną LAlt+LCtrl+L - dla Nav Min Lights i Landing Lights OFF?

www.yoyosims.pl

Offline Marcin_B

• *
  • MABO
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2014, 23:09:06 »
Czy ktoś wie jak wyłączyć silnik po locie?

« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 17, 2014, 23:32:10 »
Osobiście na FPS'y nie narzekam, działa tak samo jak beta. Nie ma tylko widzę wszystkich malowań, ale latałem dziś tylko 10 minut wcześniej.

Ps.
Czy może kto sprawdzić, czy w klawiszologii posiada Drop Chute - Activation jakiś wpis? Powinno być RShift+D ale widzę, że to zniknęło i nie ma tam nic przypisanego.
Też nie widzę wszystkich malowań, polskich nie ma u mnie(?)

« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 17, 2014, 23:45:04 »
Nower malowania beda w osobnym installerze. Bedzie za pare dni. Ma 10-15 malowan (w tym 2 polskie)

Pzdr,
Nicholas

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 18, 2014, 00:01:31 »
Nower malowania beda w osobnym installerze. Bedzie za pare dni. Ma 10-15 malowan (w tym 2 polskie)

Pzdr,
Nicholas

Super wiadomość! :)

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 18, 2014, 00:28:00 »
Szczerze? To tak jeszcze nie wiem co myśleć.
FPSy!!!O dziwo po starcie wszystko w miarę wraca do normy, na ziemi jest problem.
Brak tooltipsów po angielsku w rosyjskim kokpicie. W angielskim w ogóle brak tooltipsów.
Zamiast jajcarskich opisów (czasem niepełnych - nie wiem co włączam) w treningu wolałbym angielskie tooltipsy. Wolałbym też trening w spokojnym, niehałasującym otoczeniu. Ale to rzecz drugorzędna.
Brak spójności angielskich nazw przycisków/pokręteł/przełączników w manualu z nazwami w menu przypisywania rzeczonych.
Dziwny system grupowania w menu przypisania. Zamiast lokalizacji (typu wajcha, kran, panel przedni, boczny, autopilot itd.) zgrupowano je bez składu i ładu, niby według pokrewieństwa w ramach systemów. Powinno być według rozmieszczenia w kokpicie, moim zdaniem.
Dźwiękowo to tak średniawo jest.
Efekt wizjera jest tak troszkę przydatny psu na budę, a muszę go oglądać wewnątrz jeśli chcę oglądać w widoku zewnętrznym pilota na wypasie.

Rhino x55 zaczyna mnie z deka wk...ć. Zaczynam myśleć, że wywaliłem kasę w błoto :D

« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 18, 2014, 01:01:17 »
A propos rosyjskiego kokpitu z angielskimi podpisami ,ktoś podał taki sposób Link

Ps: Nie wiem czy ten sposób działa Mig-a 21 nie posiadam.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 18, 2014, 07:22:44 »
Efekt wizjera jest tak troszkę przydatny psu na budę, a muszę go oglądać wewnątrz jeśli chcę oglądać w widoku zewnętrznym pilota na wypasie.
Ale o jakim efekcie wizjera mowisz? Mowisz o wizjerze wraz z oslana (tuba) odwzorowania wyswietlenia radaru? Teraz jest duzo lepiej niz w beta. Poprawili wyraznie skale, a do tego dzialaja zewnetrzne wskazania.

No do MiGa trzeba tez sie przyzwyczaic, nie jest to latwy samolot w obsludze i pilotazu. Na poczatku, po 2 tyg. jak ma sie go juz ogarnietego robi sie fajnie, ale pierwsze wrazenie pod wzledem FM i awioniki moze byc "o Jezu...". Tooltipy w ang. kabinie w becie dzialalem, teraz ich nie potrzebuje, ale jesli zniknely to dziwne. Sprawdze czy faktycznie ich nie mam.

www.yoyosims.pl

Online Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 18, 2014, 07:36:14 »
Qbeesh pisze o wizjerze hełmu. Fajnie, że jest, podobnie i latarka, ale jak działa w rzeczywistości (np patrzenie pod słońce) nie miałem czasu sprawdzić.

Wcześniej pisałem, że nie podoba mi się tak zniszczona kabina, o ile jest to kwestia gustu, to gdy ustawimy jakość tekstur na inną niż najwyższą - całość zaczyna przypominać kiepską foto-teksturę z jakiegoś darmowego samolotu do FS2004. Co jest o tyle niepokojące, że podejrzewam, że po prostu brakuje nam (nie "jutuberom") VRAMu i zejście z jakością tekstur jest póki co jedynym wyjściem na ratowanie klatek.

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 18, 2014, 07:43:44 »
@ Qbeesh - Tooltipsy w agielskim kokpicie są - przed chwilą sprawdziłem. Jeżeli wolisz samotne treningi bez ruchu na lotnisku dookoła, to możesz sobie zmienić pliki misji w edytorze bez żadnych problemów. Ja tam akurat lubię, gdy coś się dzieje wokół mnie. Zgadzam się, że cała klawiszologia została dziwnie posegregowana. Wolałbym podział podobny do tego w A-10C (na drążek, przepustnice i konkretne panele). Ale nie żebym z tego powodu jakoś marudził.

Model lotu jest wspaniały. Nareszcie! Dożyłem szybkiego odrzutowca w DCS! :D
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 18, 2014, 07:53:53 »
Z tą segregacją to kwestia przyzwyczajenia. Mi już nie przeszkadza i jak coś to szukam a) po systemie, b) jak nie ma alfabetycznie.

Ps. sprawdziłem teraz, mam tooltipy:

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 18, 2014, 09:21:06 »
Po pierwszym locie zapaliło się oświetlenie kabiny i wszystkie przyrządy rozbłysły czerwonym światłem, niestety pokrętła w kabinie nie chciały współpracować i natychmiast po przekręceniu ich w pozycję "Выкл" powracały do stanu wyjściowego, czyli wszystko świeci na maksa. Dopiero użycie "Shift"+Num-" dało efekt. Też tak mieliście?

Bardzo podpasował mi ten samolot, trochę chaosu w "klawiszologii" w porównaniu z tym co znam, ale sprawa do ogarnięcia. Dzisiaj siadam i latam wg RSBN oraz kilka podejść wg PRMG.

Pilotażowo poprawny, nie ustawiałem jeszcze dżojstika wg zaleceń manuala, latam na "liniowych" wykresach, wieczorkiem pozmieniam i sprawdzę jak chodzi.

FPS od 19 do 55.

Qbeesh o co chodzi z RHINO? Pytam, bo zamierzam kupić ten sprzęt.