Autor Wątek: Pytania dot. kampanii z MiG-21bis  (Przeczytany 4173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytania dot. kampanii z MiG-21bis
« dnia: Listopad 07, 2014, 17:24:35 »
Witam.
Może mi ktoś wytłumaczyć jak nawigować po waypointach które mam w brefingu misji ?.
Próbuje swoich sił w kampanii, no i mam w pierwszej misji zrobić oblot terenu.
Siedzę w Migu, próbuje porównać mapę z f10 z tą co mam w nakolanniku i nie mogę się w żaden sposób odnaleść. Jak punkt zwrotny wypada gdzieś nad dużym miastem to jakoś idzie, ale później trasa przebiega nad górami to tracę orientację bo wszystko wygląda tak samo, a mapa z nakolannika nie jest zbyt dokładna.

« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2014, 18:45:38 wysłana przez YoYo »

Odp: Pytania dot. kampanii z MiG-21bis
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2014, 22:53:22 »
Pare trikow:
1) przed misja/samym startem warto zobaczyc gdzie jest punkt Bullseye (zazwyczaj w poblizu miejsca gdzie bedzie goraco)
2) AWACS/GCI mozna prosic o namiar na punkt Bullseye i takze do macierzystego lotniska (home plate) - czyli lecisz na kierunek przy uzyciu NPP. Zreszta lotniska tez mozna prosic o kierunek zarowno do nich (Inbound), jak i swoj (Request Azimuth)
3) jak masz otwarty "notatnik"  (Rctrl+strzalka_gora) to wcisnij Rctrl+strzalka_w_dol , zaznaczy Ci aktualnie Twoje miejsce takim ptaszkiem. Nie jest to zbytnio realne (takie easy mode on), ale odwzorowanie terenu/widocznosc punktow orientacyjnych w DCS tez nie jest idealne, zwlaszcza na nizszych/srednich ustawieniach graficznych ;)
4a) pod f10 mozna jeszcze przestawic tryb na satelitarny
4b) pod f10 jest taka miarka ktora pozwala zmierzyc dystans ale i zdaje sie pokaze Tobie kierunek do celu
5) warto latac wzdluz drog i rzek. Gory da sie zaplanowac i przeleciec wlasnie w taki sposob (ze wsparciem f10)
6) warto sprawdzic czy po drodze nie masz stacji RSBN(tylko czesc lotnisk ma) i wtedy nawigowac od stacji do stacji
7) ew wykorzystac mozna jeszcze ARK, ale jakos preferuje bardziej RSBN
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2014, 23:11:58 wysłana przez KosiMazaki »

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2014, 22:15:25 »
Mapka, linijeczka, obserwacja i jak po drodze, to radiokompas. Ni ma lekko.

Offline Marcin_B

• *
  • MABO
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2014, 22:31:06 »
Czy komunikacja z AWACS-em powinna działać? U mnie niby jest na liście F7 - AWACS, ale nie działa. U Was jest inaczej?

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2014, 22:40:05 »
U mnie też nie, ale nie wnikałem specjalnie jakoś. W ogóle radio w tej grze jest dobrze zabugowane.

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2014, 22:55:46 »
Marcinie, masz TrackIR-a? Jedna z jego opcji jest domyślnie bindnięta pod F7 i powoduje, że ten sam klawisz w DCSie "nie bangla". Minęło parę dni i trochę nerwów zanim sam u siebie rozkminiłem dlaczego ni chu chu nie mogłem się połączyć z AWACSem :D.

Offline Marcin_B

• *
  • MABO
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2014, 22:58:22 »
Dzięki - to jest to :)

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2014, 12:58:45 »
Radio nie jest zabugowane... Trzeba sprawdzić pod jakim kanałem masz AWACS-a i wszystko będzie działać. Skończyły sie "stare dobre" czasy gdzie na jednym kanale radia miałeś AWACS-a, wieże itp, tu, żeby sobie porozmawiać trzeba operować radyjkiem.
Śmigłowce nie mogą latać - są po prostu tak brzydkie, że ziemia je odpycha.

Offline Marcin_B

• *
  • MABO
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2014, 16:15:46 »
Radio mam opanowane - Ir Track mi mieszał  :)

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2014, 20:31:35 »
Radio nie jest zabugowane... Trzeba sprawdzić pod jakim kanałem masz AWACS-a i wszystko będzie działać. Skończyły sie "stare dobre" czasy gdzie na jednym kanale radia miałeś AWACS-a, wieże itp, tu, żeby sobie porozmawiać trzeba operować radyjkiem.

Taaa? Co Ty Majster nie powiesz... ;) A próbowałeś pobawić się Ka-50 na Krasnodar-Center?

Offline Marcin_B

• *
  • MABO
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2014, 00:18:24 »
Panowie - małe pytanko: odcinanie spadochronu u Was działa? Wydaje mi się że na początku jak moduł wyszedł to działało tylko po którejś aktualizacji przestało :(

« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2014, 00:50:55 »
Klikając "myszkiem" działa, czy przypisanym guzikiem na kontrolerze, to już nie wiem, gdyż takowego przypisu nie robiłem. W ostatnim oficjalnym patchu coś tam pozmieniali w klawiszologii tu i ówdzie, sprawdź, czy Ci po prostu stary "assignment" nie poszedł do śmietnika.

Offline czart

• *
  • 3.elt "Poznań"
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2014, 21:26:00 »
Panowie - małe pytanko: odcinanie spadochronu u Was działa? Wydaje mi się że na początku jak moduł wyszedł to działało tylko po którejś aktualizacji przestało :(
Jeżeli masz na myśli hamujący, to zrzut przyciskiem na lewym pulpicie w kabinie działa.
W powietrzu są myśliwce, reszta to tylko cele powietrzne.

Offline Marcin_B

• *
  • MABO
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2014, 13:23:08 »
OK, działa tylko teraz klapkę zabezpieczającą trzeba otworzyć osobno :)

Offline czart

• *
  • 3.elt "Poznań"
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2014, 13:30:24 »
Oczywiście, przycisk jest pod kołpakiem zabezpieczającym.
W powietrzu są myśliwce, reszta to tylko cele powietrzne.