Autor Wątek: Patch 1.034  (Przeczytany 5732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patch 1.034
« dnia: Grudzień 19, 2014, 11:51:19 »
W skrócie: Ilya Muromets S-22, mapa zachodniej Ukrainy i mnóstwo zmian w FMach:
http://riseofflight.com/Forum/viewtopic.php?f=2&t=44725

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
Odp: Patch 1.034
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2014, 17:46:31 »
Jest płynniej i ładniej. Masakra, wracam do tego tytułu  :evil:.

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2014, 21:54:38 »
Tak właśnie tworzy się "nową" historię, geografię, politykę. Mapa Zachodniej Ukrainy bez Lwowa (zabrakło około 15km na NW od lewego górnego rogu mapy), czarna dziura w tym gęsto zaludnionym rejonie pełnym wiosek, osad i miasteczek. "Odwagi" zabrakło też chyba przed umieszczeniem np. Chocimia czy Kamieńca Podolskiego w pobliżu tych miast umieścili jakieś "wiochy".

Tak Panowie uczmy się sowieckiej geografii i historii, tylko nie przykładajcie się zbytnio, bo gdy okaże się, że to, co dali nie jest "prawomyślne" to zakleją nam Tarnopol kawałkiem papieru, tak jak to robili w przeszłości z książkami do historii.
Nie da Ci żona nie da sąsiadka,
Nawet nie przyjdzie im to do głowy,
Tego, co da Ci sierżant sztabowy.

http://www.1pl.boo.pl/

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2014, 23:07:12 »
Niemniej wreszcie pojawiły się jakieś wzniesienia.

webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2014, 23:51:51 »
Tak właśnie tworzy się "nową" historię, geografię, politykę. Mapa Zachodniej Ukrainy bez Lwowa (zabrakło około 15km na NW od lewego górnego rogu mapy), czarna dziura w tym gęsto zaludnionym rejonie pełnym wiosek, osad i miasteczek. "Odwagi" zabrakło też chyba przed umieszczeniem np. Chocimia czy Kamieńca Podolskiego w pobliżu tych miast umieścili jakieś "wiochy".

Tak Panowie uczmy się sowieckiej geografii i historii, tylko nie przykładajcie się zbytnio, bo gdy okaże się, że to, co dali nie jest "prawomyślne" to zakleją nam Tarnopol kawałkiem papieru, tak jak to robili w przeszłości z książkami do historii.

Kilometr kilometrowi nie równy. Wstawienie kilku pól i lasów to jedno. Dodanie trzech bardzo dużych (jak na tę mapę) miejscowości to zupełnie co innego. Tego nie można zrobić "na odwal się", tylko trzeba w miarę dokładnie odwzorować układ urbanistyczny i przynajmniej kilka najważniejszych budynków w każdym mieście. Po mojemu "Twoja wersja" mogłaby ich spokojnie kosztować dwa razy tyle pracy i zasobów, co obecna. Zwłaszcza że pewnie nie chcieliby umieszczać tych miast zupełnie na skraju mapy - więc musieliby ją jeszcze trochę powiększyć.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2014, 08:30:49 »
Na końcu przy instalacji patcha wywala mi jakiś błąd z Direct X.

www.yoyosims.pl

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2014, 09:44:35 »
Instalację DirectX możesz anulować, gra standardowo próbuje zaktualizować go do najnowszej wersji.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2014, 15:13:09 »
A mi się nie uruchamia po tej aktualizacji. Przy logowaniu online traci łączność z serwerem, a przy offline żąda aktualizacji do nowszej wersji, którą to zrobiłem przed chwilą ???
Ktoś też tak ma. Kupiłem Hanriota i chciałem go przetestować a tu kupa z piachem.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2014, 16:30:54 »
Instalację DirectX możesz anulować, gra standardowo próbuje zaktualizować go do najnowszej wersji.

Tak, olać, działa jak się nawet nic nie zaapdejtuje ale to już przy chyba 3 patchu z rzędu tak jest.

www.yoyosims.pl

Online Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2014, 18:24:48 »
U ciebie, u mnie jest OK, update DX leci i kończy się OK. Nawiasem mówiąc zawsze mnie denerwuje po co to się robi, jeszcze coś nabroi w systemie...
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2014, 20:23:13 »
Mi ciągle wywala komunikat o stracie połączenia z serwerem. WTF ?

« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2014, 20:38:25 »
Miałem podobny problem z logowaniem. Pomogło wyłączenie firewall-a w ESET.
Od razu zalogował bez problemu.

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 21, 2014, 13:33:52 »

Zaznaczam od razu, żeby nie było wątpliwości, że zgadzam się z Tobą odnośnie oceny zaistniałej sytuacji, podobnie jak nie chcę bronić lub uzasadniać w kontekście aksjologicznym merytorycznej zawartości dodatku (mapy). Warto natomiast zwrócić uwagę, że de facto historia nie jest niczym innym jak sprawnym narzędziem uzasadniającym istniejący w danej chwili porządek polityczny. Innymi słowy, dzięki historii władza uzasadnia swoją własną konieczność - przecież cała historia właśnie miała doprowadzić do tej konieczności dziejowej, która obecnie nam panuje w postaci danej władzy. Oczywiście, to co było przed dniem dzisiejszym jest wrogie, obce i musiało ulec zmianie, żeby rządy przejęli prawdziwi Xxxxx*.
Czy zatem należy winić twórców RoFa, że na fali politycznej dostali środki, żeby stworzyć grę? Nie sądzę, raczej bym się zastanawiał dlaczego jeszcze w Polsce nikt nie wpadł na podobny pomysł, zamiast inwestować w jakieś idiotyczne gry planszowe nt. stania w PRLowskiej kolejce (zresztą łatwo ją przerobić na kolejkę do lekarza-specjalisty ;-).
Nie podoba nam się rosyjska/sowiecka historia, to stwórzmy swoją własną, bo nikt inny za nas tego nie zrobi i będzie tak jak z osławionymi "polskimi obozami" i naszym ogromnym  wkładem po stronie Aliantów podczas II WŚ (3 armia), który nawet nie zasłużył na zaproszenie do defilady zwycięstwa. Co obecnie zrobiono, żeby przywrócić pamięć? Nic, że o braku polskiej nacji w DCSie nie wspomnę :-).

Tako rzecze,
Zaratustra

* Wstawić dowolną nację.

EDIT- Zapomniałem dopisać, że jednak stworzyliśmy grę qasi historyczną, która odnosi medialne sukcesy... o hienie cmentarno-wojennej :-)

« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2014, 20:34:05 »
Dobsz że jest za darmo.

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2014, 21:21:37 »
Abstrahując od tego jaką wersję historii przedstawiają Rosjanie, silnik gry nie radzi sobie z dużymi miastami - nie ważne czy leżą na Ukrainie czy na froncie zachodnim. Na głównej mapie brak Paryża, choć ze współrzędnych wynika, że powinien być w lewym dolnym rogu. Mapa kanału też jest tak zlokalizowana, żeby ominąć Londyn.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"