Autor Wątek: Patch 1.034  (Przeczytany 6030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Patch 1.034
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2014, 23:04:27 »
Some nie porównuj Lwowa do Paryża czy Londynu. No dobrze dajmy sobie spokój z dużymi miastami, Lwów się na mapie nie zmieścił no trudno. Tylko, z jakiego powodu pominięto np. Kamieniec Podolski (odpowiadający wielkością na mapie Francji na przykład Verdun) a w pobliżu umieszczono kilka małych wiosek. Wszystkie miejscowości mają nazwy rosyjskie (zrusycyzowane) oryginalne nazewnictwo polskie czy ukraińskie nie istnieje. Zobacz tu, (  http://lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/topo/200e/44-49.jpg  ) mapy Cesarstwa Austrowęgierskiego  z 1910 roku.
Na tej mapie będą latali młodzi ludzie różnych nacji i będą poznawali geografię tych wschodnich rejonów na podstawie tego, co dostali od Rosjan.
Nie da Ci żona nie da sąsiadka,
Nawet nie przyjdzie im to do głowy,
Tego, co da Ci sierżant sztabowy.

http://www.1pl.boo.pl/

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2014, 00:17:35 »
Można się przewrotnie pocieszyć, że ilość młodych ludzi, którzy będą latali w ROF'ie na tej mapie, będzie znikoma. A spora część z nich i tak będzie pisała cyrylicą, więc i strata jeszcze mniejsza... ;)
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2014, 01:23:42 »
Dostaliście za darmo mapę zamówioną przez rosyjskie stowarzyszenie historyczne z przeznaczeniem na sprzedaż dla rosyjskiego klienta. I marudzicie że jest po rosyjsku. I że w rogu mapy nie ma Kamieńca Podolskiego, którego brak lub obecność rzekomo wpłynie na czyjąś świadomość historyczną. Wybaczcie, ale nie rozumiem Was.

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2014, 09:38:26 »
Dostaliście za darmo mapę zamówioną przez rosyjskie stowarzyszenie historyczne z przeznaczeniem na sprzedaż dla rosyjskiego klienta. I marudzicie że jest po rosyjsku. I że w rogu mapy nie ma Kamieńca Podolskiego, którego brak lub obecność rzekomo wpłynie na czyjąś świadomość historyczną. Wybaczcie, ale nie rozumiem Was.

Nikt chyba pikiet pod ambasadą rosyjską urządzać nie zamierza, a "marudzenie" jest łagodną formą wyrażenia zdegustowania, którą ja też odczuwam po tym co przeczytałem.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2014, 11:03:49 »
Każdy ma trochę racji, ale to przecież tak jak z filmami, jeśli my robimy "1920" to na pewno inaczej ten film by wyglądał jeśli zrobiliby to Rosjanie, tym bardziej, że projekt finansował Rosyjski Instytut, który ma za zadanie sławić swoją nację, a nie inne. Równie dobrze w Polsce jakiś Instytut mógłby to sfinansować, ale tu nawet nikomu do głowy nie wpadnie, że przez grę można dotrzeć do młodego człowieka i uczyć historii... Druga kwestia to ograniczenia w engine, więc nie ma co bić piany.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2014, 11:07:32 »
Myślę, że więcej dystansu jest potrzebne. To nie jest tak, że wszyscy chcą Nam zrobić na przekór, na złość, a wszędzie czai się spisek :). Ot zrobili sobie wg. własnego uznania grę i tak trzeba do tego podejść :). Rozumiem, że fajnie by było polatać sobie nad kawałkiem polskiego terenu ale jak nie ma to nie ma i nie ma co kruszyć kopi tutaj? Od biedy można to pytanie zadać twórcom na ich forum :).
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 22, 2014, 20:27:05 »
No dobra odpuszczam kwestie polityczne i historyczne, jednak pozostaje kwestia geografii.
ROF jest "historycznym symulatorem lotniczym" :) z okresu IWS, mapa frontu zachodniego jest dobrze opracowana bez większych pomyłek natomiast mapa frontu wschodniego to jeden wielki bubel. To, że dostałem "to" za darmo nie oznacza, że mam z radości skakać do góry lub bić pokłony przed "tfurcami".
Proszą na mapie pokazać np. miejscowość Brzeżany, w której to stał front w 1915r. ( http://www.mapywig.org/m/K.u.K._maps/various/Small_scale_maps/Offensive_in_Wolhynien_und_in_Galizien_1915.jpg ) a w 1916 stacjonował sztab gen. Brusiłowa. Na uwagę zasługuje fakt, że na mapie pominięto wiele większych miasteczek a wstawiono nic niemówiące małe wioski i osady.
To wygląda tak jak np. latam w FSX i zamiast Modlina mam w okolicy Zakroczym lub Kroczewo a na Śląsku zamiast Katowic mam Stalinogród. :)
Mazaku to, że zrobili sobie grę w/g własnego uznania to pies ich trącał, ale ja protestuję przeciwko nowej geografii, geografii sowieckiej tworzonej w/g nauk wielkiego Marksa/Lenina/Stalina/Putina proszę sobie wybierać do woli.
To jest dokładnie jak w tym kawale:
Pani w szkole pyta dzieci:
- Z którymi państwami graniczy Roja?
Do odpowiedzi zgłosił się Jasiu;
- Z którymi chce proszę pani...

Dobra to chyba na tyle, co miałem do przekazania, prawdopodobnie nie umiem tego dobrze wyjaśnić, ale konkludując nie mam zamiaru cieszyć się z byle g..., które dostałem za darmo do rosyjskiego instytutu historii/geografii/polityki.

Ps. qrdl +1 (Wprawdzie nie wiele rozumiem z większości testów które piszesz bom prosty człek (nie mylić z prostakiem bo dziad mój z takich to Panów jakich dziś mamy to na konia wsiadał) ale dzięki Ci bo poczytałem trochę o tym panu na N....

Ps. LMP - Kamieniec Podolski leży prawie na środku tej mapy, wystarczy otworzyć mapy Google i sprawdzić. Wszystkie większe miejscowości na pewno Ci się wyświetlą i ręczę, że 100 lat temu było podobnie. Te miejscowości zapewne były mniejsze, ale na pewno większe niż te chutory, które nanieśli na mapę Rosjanie.

Ps. Yoyo - nie ma kwestii ograniczenia w enginie gry, zmniejszenia płynności i szybkości. Takie miasteczka to kilka murowanych budynków kościół/cerkiew/synagoga, takich małych miejscowości na mapie Francji jest multum.

Ps. I proszę nie mówić - jak się wam nie podoba to zróbcie sobie sami, bo gdyby udostępniono narzędzia do tworzenia mapy w ROF to już dawno taka mapa zostałaby zrobiona.

Ps. A teraz teoria spiskowa, sza.. sza.. Brzeżan na mapie nie ma, bo tam urodził się nasz wielki wódz, przywódca narodu Marszałek Rydz-Śmigły :)
O Podhajcach (od 1340 do rozbiorów w Koronie) nie wspomnę, bo tam Turkom i Ukraińcom raz spuścił wpier.. Sobieski (1667) a drugi raz Potocki (1698).

Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2015!
Nie da Ci żona nie da sąsiadka,
Nawet nie przyjdzie im to do głowy,
Tego, co da Ci sierżant sztabowy.

http://www.1pl.boo.pl/

« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2014, 21:00:16 »
Ok, chwileczkę, zagalopowałem się z tym "w rogu mapy", ale zdecydowanie nie na środku. Kamieniec Podolski jest tuż tuż za wschodnim skrajem obszaru, który mam dostępny w Quick Mission (chyba że jest jakaś inna, większa mapa, której nie widzę?). Na mapie ROF widzę wyraźnie rzekę Zbrucz, wieś Kadyjowce w kwadracie C-4 i otaczający ją las. Zaraz na wschód od tego lasu w rzeczywistości jest Kamieniec, a w ROF - granica mapy.

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2014, 21:41:09 »
Mazaku to, że zrobili sobie grę w/g własnego uznania to pies ich trącał, ale ja protestuję przeciwko nowej geografii, geografii sowieckiej tworzonej w/g nauk wielkiego Marksa/Lenina/Stalina/Putina proszę sobie wybierać do woli.

Nikt Ci nie każe walić pokłonów. Tego nie napisałem ale powiedzmy sobie szczerze 3/4 odbiorców tej gry te kwestie specjalnie nie interesują i nawet nie zwrócą na to uwagi. To, że duże miasto jest małą wioską to wynik nie tyle złej woli co kompromisu między płynnością działania, a ilością obiektów na mapie/terminem wydania gry na który dostali kasę od Państwa. O tym m.in. pisał już Samraz. Masz prawo być niezadowolony ale równie dobrze możesz w to nie grać lub popisać o tym na ichniejszym forum. Sam jestem daleki od stwierdzenia, że akurat to sprawka Putina, a już na pewno, że celowo chcą pisać historię na nowo zaczynając od mapki w grze. Cały ten dodatek to próba tchnięcia nowego życia w nieco umierającego RoFa lub próba wyszarpania nieco z tortu darmowych gierek MMO. Poza tym doskonale wiemy jaki mają stosunek do DWŚ i zapewne podobny jest do PWŚ dlatego nie ma się co dziwić czy unosić. Stąd tez mój apel o zachowanie zdrowego rozsądku oraz dystansu. Przypomnij sobie ile i jak wyglądała walka z naszym słoneczkiem na temat odwzorowania maszyn rosyjskich w IŁ-2? Tu jest to samo i już.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2014, 22:36:18 »
Scott, jak nabardziej warto takie rzeczy punktować czy nawet wypominać twórcom. Natomiast tak jak napisał Mazak, szkoda tracić na takie rzeczy nerwów.
Kształt tej mapy jest jak podejrzewam mieszanką ignorancji autorów, którym nie zależało na autentycznym odwzorowaniu tamtego rejonu, ograniczeń czasowych i ograniczeń silnika gry. Czort jeden wie jak wyglądał proces tworzenia tej mapy.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 23, 2014, 09:58:41 »
Gry stały się już co najmniej dekadę temu elementem polityki kulturalnej państw. Jest to chyba najprostszy sposób indoktrynacji najbardziej chłonnego elementu społeczeństw,czyli młodzieży. Truizm? No chyba nie do końca skoro tak Światli umysłowo koledzy jak udzielający sie w tym wątku dyskutują na ten temat ;). Trza się z tym pogodzić i nie zapominać że nic nie jest tu dziełem przypadku z tego co opisał Scoot, zwłaszcza u Rosjan i Amerykanów. Jedynym antidotum na takie działania jest prowadzenie swoich. Dlaczego rząd polski nie wrzuci z kilkadziesiąt tysięcy plnów do powiedzmy twórców Wiedźmina by mapa rozgrywki (fikcyjna zapewne ;) ) obejmowała kresy wschodnie z polskimi nazwami, to tak luźna moja uwaga którą można wrzucić do różnych gier.
Przepraszam za offtop, sprawa wogóle jest dość ważka politycznie i zasługiwałaby na osobny wątek gdyby nie polityka o której nie dyskutujemy :)
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 23, 2014, 11:23:14 »
Samodzielnie wykonaną mapę trzeba sobie kupić. Niech odblokują pliki mapy. Zrobi się jakąś nową z fototapetą, gdzie zamiast pól i łąk będzie pieprzyk przy pępku na ładnym brzuszku. ;)
S!