Autor Wątek: MiG-21bis pytania, problemy, dyskusje.  (Przeczytany 4048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MiG-21bis pytania, problemy, dyskusje.
« dnia: Styczeń 04, 2015, 23:02:55 »
MiG-21 jest za: 17.49$

Kupiłem. Na razie jestem przerażony kabiną. :) Oby nie stał się kolejnym modułem, którego nie używam od lat jak A-10C i "wiatraki".
P.S. U was też "dymki" podpowiedzi w kabinie są niektóre po rosyjsku, a niektóre po angielsku?

Online =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
Odp: MiG-21bis pytania, problemy, dyskusje.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2015, 00:05:05 »
U mnie są po klingńsku.

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2015, 17:03:41 »
Magneto - to zależy. Pokombinuj z opcją języka kokpitu w ustawieniach ogólnych gry oraz okienkiem "custom cockpit livery" w opcjach specjalnych dla MiGa. Na ten przykład pierwsze ustawione na inglisz, a drugie odptaszkowane daje rosyjski kokpit z angielskimi dymkami. Poprawności wszytkich nie sprawdzałem, ale większość najważniejszych wydaje się zgadzać.

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2015, 17:26:01 »
No to ja mam przy takim ustawieniu angielski kokpit z angielskimi podpowiedziami ;) Zaś w przypadku ustawienia języka kokpitu na rosyjski i Custom Cockpit Livery na zaznaczone mam rosyjski kokpit z rosyjskimi dymkami. Z wyjątkiem tych opisujących filtry dla radaru. Coś mają namieszane jeszcze z MiGusiem. Taki tam offtop ;)

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2015, 15:42:55 »
Magneto - to zależy. Pokombinuj z opcją języka kokpitu w ustawieniach ogólnych gry oraz okienkiem "custom cockpit livery"

Dziękuję spróbuję coś pogrzebać, na razie doszedłem do sytuacji, że mam podobnie jak ophiuchus - czyli "dymki" rosyjskie z częścią angielskich dotyczących radaru, ale da się z tym żyć. :)

Odp: MiG-21bis, pytania, problemy, dyskusje.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2015, 21:09:12 »
Zaraz nas wszystkich trzech postrzelą w kolana za robienie offtopa :D . Ale pociągnijmy to jeszcze - używacie modów kokpitu? Ja nie. Sprawdziłem i u mnie przy zaznaczonym "custom" i "russian" jest rzeczywiście sytuacja Wasza (rosyjski kokpit i dymki z wyjątkiem filtrów radaru), a przy "custom" i "english" jest sytuacja moja ;) , tzn. rosyjski kokpit i angielskie dymki. Nie rozumiem skąd się bierze się pomieszanie, sprawdźcie jak u Was wygląda MiG-owy plik hint_localizer.lua. Po lewej powienien mieć same teksty po angielsku, po prawej - same po rosyjsku.

I po offtopie. Mekki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2015, 21:17:48 wysłana przez Mekki »

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2015, 18:58:53 »
Masz rację, przy Custom i English kokpit w MiGu ma polskie angielskie podpowiedzi, a przy tym sam jest ładny rosyjski. Niestety wtedy pozostałe wschodnie samoloty otrzymują zangielszczone HUDy i natowską Betty, a ja jednak wolę, jak mnie w Su-25T Sveta ostrzega, że za szybko zbliżam się do gruntu ;) To już zostawię radzieckie dymki, przynajmniej nauczę się trochę języka naszych sąsiadów :D

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2015, 19:06:29 »
Słuszna uwaga. 25-tym nie latam, a innych wschodnich wynalazków nie posiadam (poza Mi-8 od paru dni), więc o tym efekcie ubocznym nie pomyślałem. W ostateczności możesz albo poczekać aż LN dopracuje opcję "custom", bo są z nią różne hocki-klocki jak na razie, albo pobawić się w podmianę stosownych wpisów we wspomnianym przeze mnie pliku.

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2015, 19:53:00 »
Próby edycji HintLocalizera kończą się u mnie wywalaniem do pulpitu przy próbie zajęcia miejsca w kokpicie dwudziestkijedynki. Damy radę z radzieckimi podpowiedziami :D

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2015, 19:30:08 »
Próby edycji HintLocalizera kończą się u mnie wywalaniem do pulpitu przy próbie zajęcia miejsca w kokpicie dwudziestkijedynki. Damy radę z radzieckimi podpowiedziami :D
Nie edytuj pliku zwykłym notepadem, a czymś takim jak notepad ++ (darmowy program). To powinno rozwiązać problem.

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2015, 13:14:27 »
[...] notepad ++ (darmowy program). To powinno rozwiązać problem.

Masz rację :) Dzięki! Działa jak należy.

« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2015, 06:48:51 »
witam,
czy ktoś zna jakąś sztuczkę jak przypisać suwak na joysticku jako przepustnica?
Posiadam Thrumaster T16000.
Throttle'a w axiscommand brak, więc mam problem.
pozdrawiam

Pisownia. Mazak.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2015, 08:27:09 wysłana przez KosiMazaki »

« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2015, 17:57:49 »
Musialbys przypisac suwakowi przycisk programowo do czegos podobnego jak +/- na klawiaturze numerycznej, tzn. sterownik/zewnetrzne oprogramowanie odczytywaloby ruch suwaka jako wpisanie +/-  na klawiaturze numerycznej. Np cos takiego potrafi robic Profile Editor w Saiteku, u mnie dziala. Podam przyklad - mam suwak na przepustnicy, ktory przemapowany jest jako "Precision Slide", czyli suwak:
0-20% pozycji suwaka - Flaps Down - powoduje nacisniecie na 200-300ms F, wysuniecie Flap (o 1)
20-80% pozycji suwaka - nic nie zmienia
80-100% pozycji suwaka - Flaps Up - powoduje nacisniecie na 200-300ms Shift-F , schowanie flap

czyli jak grasz i dajmy na to ladujesz:
- neutral -> przesuwasz w dol i tak zostawiasz -> generuje 1x"F" - masz flapy lekko wysuniete
- wracasz suwakiem do neutral
- neutral -> przesuwasz w dol i tak zostawiasz -> generuje kolejne 1x"F" - masz flapy max wysuniete

« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2015, 19:13:50 »
Ok, dzięki! Sprawdzę czy u mnie coś podobnego jest.

Pisownia. Mazak.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 19:29:27 wysłana przez KosiMazaki »

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2015, 22:11:50 »
Póki co nie ma miłości między Nevadą, a Migiem-21Bis... :(

http://forums.eagle.ru/showthread.php?p=2575900#post2575900
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel