Autor Wątek: Falcon BMS Up. 7 wywala tuż po starcie.  (Przeczytany 3947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Falcon BMS Up. 7 wywala tuż po starcie.
« dnia: Styczeń 19, 2015, 13:11:54 »
Witam Was,

Wiecie cóż to może być za przyczyna, że wywala mi Falcona zaraz po kliknięciu na przycisk "Launch"? Pojawia się jedynie czarne okno na 1/4 ekranu jak podczas normalnego startu gry, a po chwili Windows wywala komunikat, że aplikacja przestała działać. Próbowałem przeinstalowywać, wyłączać graficzne wodotryski i ustawiać tryby zgodności - jednak to wszystko nie pomaga. Dodam jeszcze, że sima tego naszego kochanego instalowałem wielokrotnie na swym starym jeszcze pececie i jeszcze nigdy nie miałem podobnych kwiatków, więc problem lipnie przeprowadzonej instalacji raczej odpada.

Moje specyfikacje:
CPU: AMD FX-6300
GPU: Radeon R9 270 2GB DDR5; 256bit.
Płyta: Asus M5A97 Evo R2.0
RAM: 8GB DDR3 @ 1600 MHz
HDD: 1TB Seagate, SATA3
Karta Dźwiękowa: Asus Xonar DG

Co do systemu właśnie - zauważyłem, że w launcherze Falcona widnieje informacja "Platform: 32-bit" pomimo korzystania z systemu 64 bitowego - może to coś z tym ma wspólnego?

Pomóżcie dobre człowieki, bo polatałbym sobie zanim sesja nadejdzie.  8)

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
Odp: Falcon BMS Up. 7 wywala tuż po starcie.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2015, 13:26:28 »
Zobacz sobie w podglądzie zdarzeń w Windowsie czy nie ma więcej informacji o tej wysypce.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2015, 13:31:50 »
Miałem to samo. BMS normalnie działał a pewnego dnia foch! Czarny ekran się pojawiał i potem zaraz błąd. Tylko, że ja jestem z tych nerwowych i zamiast się zastanawiać co jest przyczyną, zaraz strzeliłem formata... Jak ręką odjął! :)

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2015, 13:32:46 »
Więcej informacji znajdziesz w  _crash.txt :
.. :\Falcon BMS 4.xx\User\Logs

Offline B3rNO

• *
  • B3 all day
    • http://www.youtube.com/user/b3rno
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2015, 13:36:42 »
Nie wiem czy to Ci pomoże, ale spróbuj usunąć plik dx9display.dsp z folderu ....\Falcon BMS 4.32\User\Config i odpal falcona.
Też czasami mam ten problem i usunięcie tego pliku zazwyczaj pomaga. Zapisz sobie gdzieś logbooka przed usunięciem.
''The difference between the impossible and the possible lies in a man's determination.''

Offline Skywalker

• *
  • Born2Fly ✈ Forced2Work
    • Stuff
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2015, 14:47:42 »
w launcherze Falcona widnieje informacja "Platform: 32-bit"
To nie ma znaczenia, ale dziwne bo tą informację zlikwidowali chyba po którymś z update-ów, ja jej nie mam (BMS update 7 oczywiście).
Może masz coś skopane z update-ami właśnie? Osobiście spróbowałbym jeszcze przeinstalować sterowniki karty graficznej.
"Falcon is not about creating a simulation about the F-16, it is about simulating the experience of a F-16 pilot." - Gilman Louie

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2015, 15:26:42 »
A ja bym jednak postawił na lipnie przeprowadzoną instalację. Czasami i mi coś się kaszani z plikami setupu po kilkakrotnej reinstalce. Do odinstalowywania programów używam programu "Uninstaller", który czyści syfy w rejestrze i potrafi razem z BMSem usunąć niektóre wpisy instalki. Spróbowałbym ściągnąć raz jeszcze instalkę + update'y, ale przeinstalowanie sterów karty to też dobry pomysł (na wszelki wypadek).
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2015, 16:38:51 »
W panelu karty dzwiekowej wylacz funkcje GX MODE, u mnie z wlaczonym GX wywala Falcona, czasami nawet do BSOD-a...

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2015, 18:57:21 »
Parę dni temu zmienił mi się profil kolorów, ekran główny falcona i sam ekran gry zalatywał różem, mimo że przez poprzednie dwa dni wszystko działało, a ja nie grzebałem w konfiguracji gry lub kompa.
Instalacja najnowszych sterowników nvidii, odinstalowanie i ponowna instalacja BMS-a 1-7 pomogła.

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2015, 19:15:24 »
Okej Panowie i Panie (jeśli jakieś tu można znaleźć),

Błąd to (początek logu):
Falcon BMS.exe caused an EXCEPTION_BREAKPOINT in:
0023:04472813 Falcon BMS.exe, SystemLevelInit() + 323 byte(s), e:\wip \bms\svn source\newrelease\ui\ src\winmain.cpp, line 1833+35 byte(s)

Próbowałem już chyba wszystkiego poza formatem. Przekopałem internet w poszukiwaniu możliwego rozwiązania i nagle coś mnie "tykło", gdy na jednym z forów przeczytałem, że koleś zgłaszający ten sam błąd poinformował, iż folder z jego instalacją Falcona waży zaledwie 140 MB. Sprawdziłem ile waży mój, a tu... 109 mega (instalator: 905 MB). Nic dziwnego, że nie chce działać. Właśnie pobieram raz jeszcze instalator, jednak jeśli ktoś spotkał się już z podobnym problemem, proszę o jakąś podpowiedź.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2015, 19:28:50 »
Zwróć uwagę w jaki sposób wykonujesz update. Nie zapomnij, że patche instalujesz na instalkę (wskazujesz folder, gdzie jest "setup.exe") przed instalacją BMSa, a nie na już zainstalowaną grę. Sama gra musi być instalowana do innego folderu (żebyś przypadkiem nie wskazał tego samego folderu z setupem ;)). Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłem, bo to trochę pokręcone. :P

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2015, 20:34:23 »
To też raczej nie to, wszystko instalowałem wedle instrukcji - instalator wykrywa pliki bazowe oraz update'y, lecz ich nie instaluje...
Próbowałem także zainstalować oryginalnego Falcona 4.0 na dysku, zamiast wskazywać podczas instalacji BMS-a płytę, ale efektów kompletnie brak - rozmiar folderu instalacji BMS-a nadal oscyluje w granicach 100 MB.
No nic, za 20 minut się okaże czy pobranie instalatora raz jeszcze da jakiś skutek.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2015, 20:44:39 »
Trzymam kciuki, ale chyba da skutek, bo sam miałem takie hocki-klocki jak wcześniej pisałem.

13WELT YouTube Channel

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2015, 22:01:56 »
Co do samej instalacji.. Nie wiem jak to robisz, bo można na 2 sposoby.
Zainstalowanie BMS-a. A potem po kolei dorzucanie update'ów do instalki i po każdym z nich znów uruchamianie instalki BMS'a.

Ale można też prościej:
1) NIE instalujesz BMS-a.
2) Do Setupu "dogrywasz" (użyję tego słowa, żeby już nie mieszać, bo de facto trzeba _zainstalować_ Updaty na katalog instalacyjny BMS-a) po kolei Updaty od 1 do 7.
3) Dopiero na koniec mając już zintegrowaną wersję instalacyjną BMS 4.32+Update 1-7 rozpoczynamy właściwą instalację BMS-a.

Polecam także zarchiwizować sobie tak powstałą wersję instalacyjną BMS-a, żeby w razie draki nie musieć znów mozolnie dogrywać Updatów.
Falcon, jakkolwiek unowocześniony by nie był, chyba nigdy się nie podda i zawsze będzie mu towarzyszył tzw. "Falcon Dance" ;)
W porównaniu do starszych wersji - teraz to i tak jest bajka :D
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2015, 00:34:21 »
Działa!!! :banana:
Trudno byłoby Wam nawet przypuszczać jak wielką radość wzbudziła we mnie ta dawno niesłyszana muzyka z Falconowego menu. :020:

Potwierdzam, to wina skopanego instalatora. Ponowne ściągnięcie załatwiło sprawę.

Także ja się już odmeldowuję w celu wbicia paru Durandali w jakiś schludny, północnokoreański pas, czy co tam AI wymyśli.

Dzięki Wam za pomoc i zainteresowanie. Jak zwykle nie zawodzicie. 8)