Autor Wątek: Sztuczny horyzont AGK-47B (АГК-47Б)  (Przeczytany 1809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elian

• Trolle
  • *
Sztuczny horyzont AGK-47B (АГК-47Б)
« dnia: Marzec 01, 2015, 19:27:09 »
Zawiesza wam się horyzont pokazując złe położenie statku ? Wiem że busola podczas częstych manewrów lubi pokazać zły kierunek i stabilizuje się podczas uspokojonego lotu. . Nie wiem czy ten horyzont to taki hard w FM czy normalny bug? Po zablokowaniu i odblokowaniu wraca do siebie
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2015, 20:49:08 wysłana przez YoYo »

Odp: Sztuczny horyzont AGK-47B
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2015, 20:03:04 »
Zgodnie z rosyjską instrukcją, błąd wskazania AGK-47B powinien być nie większy niż 1 stopień w locie poziomym, 3 stopnie po wykonaniu zakrętu z przechyleniem 15 st. oraz 5 stopni po wykonaniu figur wyższego pilotażu. Nie robiłem dokładnych testów, ale wygląda na to że to zachowanie w grze jest zamierzone? Dodatkowo, AGK-47B pokazuje kąty przechylenia do 95 stopni i pochylenia do 85 stopni, więc pewnie jak przekroczysz te kąty, to przyrząd może się "zaciąć"?

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Sztuczny horyzont AGK-47B
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2015, 20:47:59 »
@Elian, tak ciężko założyć nowy wątek tylko klepać wszystko w jednym ;) hihi ?

To niestety norma we wczesnych radzieckich takich urządzeniach. Jak pokręcisz wariuje i tyle. Jak to się mówi - ten typ tak ma. Mieli zrobić nowszy model w MiG-15bis, ale jakoś stanęło na wczesnej odmianie MiG'a-15bis.

Przywrócić można go do porządku resetując go w locie poziomym. Skrót to Attitude horizontal Cage (Push to cage) lub Ручка арретира. Kółeczko po prawej stronie. Ja mam to przypisane do Hotas.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Elian

• Trolle
  • *
Odp: Sztuczny horyzont AGK-47B (АГК-47Б)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2015, 20:55:20 »
@Elian, tak ciężko założyć nowy wątek tylko klepać wszystko w jednym ;) hihi

Nie chciałem robić wielkiego wątku w temacie , ale tym bardziej widzę że dbają o szczegóły. Od początku wierzyłem że to dobry zakup.
Jeśli można to jeszcze dorzucę: Zdarza wam się , że nie domyka  się owiewka kabiny pilota. To miało chyba służyć na domknięcie przed samym startem?!
Jakiś myk aby ją zatem domknąć ?

Odp: Sztuczny horyzont AGK-47B (АГК-47Б)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2015, 21:58:30 »
Nie chciałem robić wielkiego wątku w temacie , ale tym bardziej widzę że dbają o szczegóły. Od początku wierzyłem że to dobry zakup.
Jeśli można to jeszcze dorzucę: Zdarza wam się , że nie domyka  się owiewka kabiny pilota. To miało chyba służyć na domknięcie przed samym startem?!
Jakiś myk aby ją zatem domknąć ?

O ile się nie mylę, niedomykanie się owiewki ma miejsce, jeżeli wcześniej przekręciłeś pokrętło od hermetyzacji kokpitu.