Autor Wątek: System tlenowy  (Przeczytany 1352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elian

• Trolle
  • *
System tlenowy
« dnia: Marzec 02, 2015, 13:41:44 »
Zamknięcie powietrza + zamknięcie kabiny pilota = samobójstwo poprzez uduszenie. Sprawdźcie sami. :-X

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: System tlenowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2015, 14:01:18 »
Si, ale zależy też od pułapu :).
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2015, 14:31:06 »
W mustangu chyba też można? :)

Offline Elian

• Trolle
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2015, 17:17:09 »
Na stojance przed hangarem podczas  Cold Start

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2015, 17:28:45 »
A tego nie próbowałem  8)

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2015, 17:36:45 »
Ja se polatałem chwilę, i przy lądowaniu się udusiło biedactwo. Zamknąłem sobie powietrze tym maleńkim kurkiem po lewej stronie, który się przekręca o 180 stopni, i domyślnie jest otwarty :D

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2015, 20:19:51 »
Śledząc temat aparatury tlenowej potłumaczyłem trochę instrukcję. Faktycznie, w opisywanym przeze-mnie przypadku http://il2forum.pl/index.php/topic,16935.msg320483.html#msg320483 może coś w tym być, że aparatura nie mieszała i nie podawała odpowiedniej ilości tlenu.

Cytat: .
В игре предусмотрено, что кислородная маска всегда надета. Поэтому, если выключатель подсоса воздуха закрыть при закрытом положении вентиля кислорода, то через 30-40сек летчик начнет испытывать затруднения в дыхании и может "потерять сознание".

W symulatorze założono, że pilot posiada założoną maskę tlenową cały czas. Dlatego jeśli zawór aparatu tlenu KP-14 będzie zamknięty przy równoczesnym zamknięciu zaworu całego systemu tlenowego to po około 30-40 sekundach pilot zacznie odczuwać trudności w oddychaniu i może stracić przytomność.

При работе в загерметизированной кабине до высоты в кабине 2000 м летчик через КП-14 дышит воздухом.

Podczas pracy w zamkniętej kabinie do wysokości 2000 metrów pilot oddycha przez aparat tlenowy KP-14 powietrzem.

На высотах в кабине от 2000 до 8000 м начинается увеличение процентного содержания кислорода во вдыхаемой смеси за счет увеличение подачи кислорода регулятором непрерывной подачи и уменьшением подсоса воздуха из гермокабины.

Na wysokościach w kabinie od 2000 do 8000 metrów zaczyna zwiększać procent wdychanego tlenu przez zwiększenie regulatora dopływu tlenu kosztem wdychanego powietrza z hermetyzowanej kabiny.

После 8000м в гермокабине летчик дышит уже 100% кислородом.

Od 8000m pilot oddycha już czystym tlenem.

Кроме описанного выше режима работы КП-14 (смешивания кабинного воздуха и кислорода в пропорции, зависящей от высоты в кабине), можно включить прибор в режим подачи 100% кислорода, закрыв подсос воздуха. Т.е. легочный автомат при вдохе будет подавать чистый кислород.

Poza opisanym powyżej trybie pracy KP-14 (mieszaniny powietrza i tlenu w stosunku zależnym od wysokości na jakiej jest kabina samolotu), urządzenie można ustawić w tryb podawania 100% czystego tlenu, zamykając zasysanie powietrza. Czyli urządzenie będzie dostarczać do płuc czysty tlen.

В случае задымления кабины на большой высоте рекомендуется перейти на дыхание чистым кислородом с принудительной подачей кислорода, для чего повернуть полностью влево кран аварийной подачи кислорода на КР-14 (колесо мыши – "от себя"). В этом случае кислород подается постоянно, минуя КП-14.

W przypadku zadymienia kabiny na (możliwe, że powinno być tutaj też "i") dużych wysokościach zalecane jest aby przejść na oddychanie czystym tlenem, który można włączyć za pomocą zaworu awaryjnego (na lewo), KR-14 (kółko myszy "od siebie"). W tym przypadku tlen będzie stale dostarczany poprzez KP-14.

При разгерметизации кабины на высотах полета до 12 000 м система кислородного питания обеспечивает летчику резервное время для снижения до безопасной высоты. При разгерметизации на высоте выше 12.000м – смерть пилота.

Podczas rozhermetyzowania kabiny na wysokości do 12.000 metrów system dostarczania tlenu zapewnia pilotowi rezerwę przez pewien czas dla obniżenia lotu do bezpiecznej wysokości. Przy rozhermetyzowaniu kabiny na wysokości powyżej 12.000m następuje śmierć pilota.

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2015, 23:53:16 »
Jeszcze tutaj mała rozbieżność. Wg. instrukcji pilot zaczyna używać ponoć tlenu od 2000m, ale ja widzę, że Индикатор кислорода ИК-14 zaczyna pracować od 4160m i więcej.

www.yoyosims.pl

Offline Elian

• Trolle
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2015, 12:30:37 »
Z tego co ja wiem w WP za czasów tego  MiG-15 to od 5000 m. Zakładano maseczki. Źródło: Ówcześni piloci.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 13:47:47 wysłana przez KosiMazaki »