Autor Wątek: Naprowadzanie z ziemi  (Przeczytany 1481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Naprowadzanie z ziemi
« dnia: Marzec 25, 2015, 19:41:15 »
Może nie każdy wie, do MiG'a trzeba ręcznie dodać sobie komunikację z GCI (naprowadzanie z ziemi). Belsimtek jakoś o tym zapomniał, no chyba, że to dołożą w jakimś patchu.
Wchodzimy do pliczku DCS World\Mods\aircraft\MiG-15bis\comm.lua i na końcu dodajemy wpis:

utils.verifyChunk(utils.loadfileIn('Scripts/UI/RadioCommandDialogPanel/Config/Common/AWACS.lua', getfenv()))(7, {tanker = false, radar = false})

Można to zrobić za pomocą Notepad++. Jeśli komuś się nie chce tutaj jest mój plik już z tym wrzuconym (1.2.16): https://www.sendspace.com/file/xunosi .

Od tej pory można gadać i naprowadzać się za pomocą radaru z ziemi.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline zartekB

• 13 WELT
  • *
Odp: Naprowadzanie z ziemi
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2015, 01:09:06 »
Qrde, wpisałem i pojawiło się dodatkowe okno w commsach: F7 i niby wszystko jest OK ale...
W lotach MP przy F7 mam AWACS (102 - callsign) i dalej 251MHz AM. Mnie wyszło że to będzie "kanał" 195 ale tam cisza. AWACS nie odpowiada.
"Spadochroniarz musi być na tyle mądry żeby zrozumieć zasadę działania spadochronu. I na tyle głupi żeby ją wypróbować..."

« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2015, 03:23:39 »
Źle ci wyszło. Częstotliwość 195 to 4,875MHz. Całkowity zakres częstotliwości radiostacji wynosi 3,750 - 5MHz. Więc jeśli AWACS słucha na częstotliwości 251MHz to z nim nie pogadasz.

Offline zartekB

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2015, 12:53:27 »
Taaa zrobiłem test w edytorze i nadałem AWACSowi częstotliwość 4.80 MHz po czym wprowadziłem w MiGu kanał 192 i wszystko śmiga jak należy. Najwyraźniej autor misji MP zostawił domyślną częstotliwość 251MHz. A szkoda bo zamiast zostawiać mapę z widocznymi samolotami żeby ludzie się mogli w ogóle znaleźć (widoki zewnętrzne wyłączone) można było wykorzystać ten fajny mod. Byłoby bardziej realnie.
"Spadochroniarz musi być na tyle mądry żeby zrozumieć zasadę działania spadochronu. I na tyle głupi żeby ją wypróbować..."

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2015, 15:16:21 »
Taaa zrobiłem test w edytorze i nadałem AWACSowi częstotliwość 4.80 MHz po czym wprowadziłem w MiGu kanał 192 i wszystko śmiga jak należy. Najwyraźniej autor misji MP zostawił domyślną częstotliwość 251MHz. A szkoda bo zamiast zostawiać mapę z widocznymi samolotami żeby ludzie się mogli w ogóle znaleźć (widoki zewnętrzne wyłączone) można było wykorzystać ten fajny mod. Byłoby bardziej realnie.

Jak stawiałem serwer Alley MiG to właśnie tak, widoczki wyłączone, tylko GCI i naprowadzanko z ziemi. Fajna sprawa... dopóki ktoś nie rozwalił naszego radaru, a my ich ;D.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl