Autor Wątek: Czy R-3S może namierzyć cel z przedniej półsfery?  (Przeczytany 1529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy R-3S może namierzyć cel z przedniej półsfery?
« dnia: Maj 07, 2015, 22:31:50 »
Witam,
Pytanie do znawców:
AI odpaliło do mnie pocisk R-3S, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała akcja działa się "czołowo" tzn w locie na siebie.
Żyłem w przekonaniu, że te pociski odpala się z tylnej półsfery, bug czy jest możliwość zalokowania głowicy radarem?
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2015, 09:33:13 wysłana przez KosiMazaki »
Śmigłowce nie mogą latać - są po prostu tak brzydkie, że ziemia je odpycha.

Offline John Cool

• Global Moderator
    • http://www.rsp.prv.pl
Odp: R-3S
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2015, 23:13:37 »
A może to R-3R była?
МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2015, 23:18:36 »
R-3S bankowo, sprawdzałem kilka razy bo nie mogłem wyjść z podziwu jak ołówek z samymi IR mnie kropnął będąc przede mną.
Śmigłowce nie mogą latać - są po prostu tak brzydkie, że ziemia je odpycha.

Offline czart

• *
  • 3.elt "Poznań"
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2015, 06:59:55 »
R-3S nie ma szansy trafić z przedniej półsfery.
Sensor IR ma za małą czułość, żeby namierzyć.
W powietrzu są myśliwce, reszta to tylko cele powietrzne.

Odp: Czy R-3S może namierzyć cel z przedniej półsfery?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2016, 23:59:54 »
A jak to jest, że przeciwnik w ołówku w locie spotkaniowym odpala o połowę szybciej R-3R niż ja? Nie potrafię tego zrozumieć, skoro mam już go zablokowanego na radarze, on odpala a mi 5s później jest podany sygnał gotowości do strzału.

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2016, 02:19:11 »
Sygnał do odpalenia zależy od wielu czynników, począwszy od wysokości, poprzez prędkość, skończywszy na kursie celu. Można by jeszcze dużo wymieniać.

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2016, 11:01:13 »
Im jesteś wyżej i lecisz szybciej to prędzej będziesz miał autoryzację. Ale to chyba wszyscy wiedzą. Może po prostu lecisz wolniej.

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2016, 16:15:43 »
Ach to nawet nie wiedziałem, że na to składa się tyle czynników. Miło wiedzieć. Kocham lotnictwo wojskowe ale jeszcze muszę się duuuużo uczyć. Pozdrawiam.