Autor Wątek: P3D v3  (Przeczytany 18930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: P3D v3
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 13, 2016, 18:25:58 »
Jednym słowem - bajka. Fakt, że prawie 300zł poleciało z konta ale było warto.

Absolutnie warto. Ja już odstawiłem X'a w kąt. Nawet szczerze - mogę go zdeinstalować. Latam od czerwca tylko w P3Dv3.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #106 dnia: Październik 14, 2016, 02:52:29 »
Napisze cos od siebie.
Zgadzam sie z wami w 100%.Jesli chodzi o wydajnosc to P3D a FSX to niebo i ziemia.P3D chodzi lepiej i VAS menagment tez lepszy.
FSX to juz stary silnik i bez poprawek.
Ostatnio odinstalowalem FSX i dodatki ktore do niego mialem co zajelo mi caly dzien,  a to z prostego powodu.OOM error i co by nie robic to juz sim rady nie dawal.
Zakupilem P3D 3.3 ale jakos....nie wiem nie moge znalezc z tym simem wspolnego jezyka.
Jak mnie nieraz ciagnelo do FSX zeby sobie cos polatac IFR czy VFR tak nic a nic do P3D.
I nie to ze mam tylko P3D ale poswiecilem czas na uaktualnienie instalatorow FTX-a dla P3D kilku innych dodatkow,zakupienia dodatkowych licencji na AS16 itp itd.
I jakos nie moge...
Nie wiem czemu ale narazie P3D mi obrzydl.
A to dodatki co byly robione pod FSX nie dzialaja.
A to dodatki co byly robione pod P3D albo P3D v2 tez nie dzialaja.
Sa i takie co dzialaly z P3D v3.2 a nie dziala z V3.3...
A to kazda scenerie trzeba sprawdzic czy dziala bo czasami wychodza babole (Fly Tampa Athens 1.6)
Wiekszosc wydawcow domaga sie zakupienia ponownie kopii produktu (Captain sim,A2A) bo przeciez P3D to inny sim i nikogo to nie obchodzi, ze posiadasz ten dodatek do FSX (nawet jesli chcialbys zaplacic za jakis upgrd pack)
VRS TACkPACK I F-18 SB  trzeba np.kupic ponownie.
Jestem milosnikiem FSX i podoba mi sie ze w jakis sposob rynek sie rozwija ale nie chcem chce wykladac znow kasy na ten sam towar bo to niby inny sim.A w FSX wlozylem kilka K$ i nie chcem chce tracic polowy czy 70% bo to mniej wiecej taka ilosc dodatkow nie dzialajacych z P3D.
A i jeszcze jedno.
P3D v3.4 dostalismy za darmo ale zaloze sie, ze nastepne znow trzeba bedzie zakupic i znow dodatki nie beda dziala i znow instalatory bedzie trzeba przerabiac, albo powiedza- no dobra skoro nowa wersja to ten addon juz niech pozostanie niekompatybilny.
Moze kiedys... jak na razie odpadam albo wracam do X.

« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2016, 07:46:30 wysłana przez KosiMazaki »
Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.

« Odpowiedź #107 dnia: Październik 14, 2016, 09:26:32 »
Za v4.0 na pewno trzeba będzie zapłacić, ale to dopiero za rok lub dwa. Trudno oczekiwać że sprzedadzą to raz i będą rozwijać za free przez następne 10 lat. Cieszmy się że jest wersja edukacyjna.

Dodatki A2A działają z P3D, przynajmniej P47 i Spitfire. Instalator pyta o folder FSX, ale po wskazaniu lokacji P3D instalują się i działają bez problemów. Accusim również.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 14, 2016, 10:24:09 »
Mirage, hmmm, sporo już tego poinstalowałem i nie trafiłem na coś co byłoby niekompatybilne z P3D pomimo nawet, że jest na FSX tylko. Graficznie P3D nie umywa się do FSX, który niestety teraz jest bez głębi. Dodatkowo wolumeryczna mgła i poświata - to coś, czego w FSX nie uświadczysz, a wygląda rewelacyjnie i całkiem realistycznie. Przejrzystość powietrza z AS2016 + REX też bije wszystko z X'a na głowę. Ja mam też dla przykładu w X ta sama sceneria - 45 fps, to samo w P3Dv3 60. Oczywiście problemem są niektóre dodatki, za które płaci się dodatkowo. Niestety to jest słabe. Dla przykładu nawet F1 750/650..... ale za upgrejdy czasem są też zniżki (tutaj upgrade kosztuje np. 19$, a nie 60$).

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #109 dnia: Październik 14, 2016, 11:36:02 »
U mnie decyzja była dość spontaniczna - padł dysk HDD, czekało mnie zagoszczenie się na nowym dysku i to tak "od A do Z". Postanowiłem więc, że pójdę za ciosem i na czystym dysku nie wrócę już do FSX:SE tylko przeniosę się właśnie na P3D w wersji 3.4.

Z dodatków które instalowałem:

FTX Global
FTX Global Vector
FTX OpenLC Europe
Active Sky Next
REX with Soft Clouds
Drzewiecki PA vol. 1 w wersji którą miałem na FSX czyli 3.4 nie chciał się zainstalować więc kupiłem (za pełną kwotę niestety bo w sklepie JustFlight nie ma możliwości upgrejdu płatnego) wersję 4.1. 
FlyTampa Grenadines
Carenado F406
Majestic Dash 8 Q400
Fs2Crew do Majestica

i wszystko bez najmniejszego problemu, dedykowane instalatory dla P3D lub w ustawieniach samej aplikacji do wyboru ścieżka dla FSX bądź P3D.

P3D jest naprawdę eye candy w porównaniu do FSX podbitego SteveFX w wersji płatnej.
Po włączeniu HDR w P3D wygląda to naprawdę super, do tego cienie chmur na ziemi.. Naprawdę znowu zacząłem latać VFRy z wielką przyjemnością.

Czeka mnie jeszcze instalacja FS Passengers i tam myślę, że mogą być jakieś problemy.
i5 6600K @ 4.4GHz, AsRock Z170 Gaming K4, CM Fortis 3, 2x8GB DDR 4 Corsair Vengeance LPX 3200MHz, Gainward Phoenix 1080 GS 8GB, XFX TS Core 550W, Crucial BX200 SSD 240GB, Crucial MX300 SSD 275GB, Seagate Barracuda 1TB, Win 10 x64 Pro

« Odpowiedź #110 dnia: Październik 17, 2016, 11:43:16 »
Powiedzcie mi proszę czy Wilga od Aerosoftu działa pod Preparem?
i5 6600K @ 4.4GHz, AsRock Z170 Gaming K4, CM Fortis 3, 2x8GB DDR 4 Corsair Vengeance LPX 3200MHz, Gainward Phoenix 1080 GS 8GB, XFX TS Core 550W, Crucial BX200 SSD 240GB, Crucial MX300 SSD 275GB, Seagate Barracuda 1TB, Win 10 x64 Pro

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 17, 2016, 15:33:15 »
Nie instalowałem ale powinna zadziałać. Przenieś tylko na czas instalacji plik fsx.exe do katalogu z P3D.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #112 dnia: Październik 17, 2016, 17:06:29 »
Czasami trzeba też oszukać instalator przekierowując w rejestrze ścieżkę FSXa do katalogu z P3D. To już zależy od instalatora. Niektóre jak nie widzą tego wpisu w rejestrze to wywalają od razu błąd.

Można to zrobić ręcznie, jak ktoś wie co dokładnie wpisać. Innym pomoże FSX Reg Utility lub coś podobnego.

« Odpowiedź #113 dnia: Październik 18, 2016, 10:26:36 »
Ou, chyba odpuszczę zatem.

Zauważyłem jeszcze ciekawostkę dotyczącą ustawień GPU. Coś mi ten Prepar momentami zwalniał i przez kilka sekund miał czkawkę, odpaliłem wykres zużycia CPU, RAMu i GPU - okazuje się, że GPU robiło sobie momentami oszczędzanie energii - z 1321MHz robiło się 600HHz. W ustawieniach Nvidia Inspector ustawiłem wartość "Power managmert mode" z "adaptive" na "prefer maximum performance" i... przeszło jak ręką odjął. Także polecam jeżeli doświadczacie chwilowych czkawek.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 18, 2016, 18:22:15 »
Ou, chyba odpuszczę zatem.

Ale co odpuscisz? Skopiowac fsx.exe do folderu P3D nie potrafisz? ;) No wez......
To co pisal Shaitan nie dotyczy dodatkow od Aerosoft. W zasadzie nie wiem czego, bo ja sie z czyms takim nie spotkalem.

Tu przykład, że Wilga hula na P3D :) :

Zauważyłem jeszcze ciekawostkę dotyczącą ustawień GPU. Coś mi ten Prepar momentami zwalniał i przez kilka sekund miał czkawkę, odpaliłem wykres zużycia CPU, RAMu i GPU - okazuje się, że GPU robiło sobie momentami oszczędzanie energii - z 1321MHz robiło się 600HHz. W ustawieniach Nvidia Inspector ustawiłem wartość "Power managmert mode" z "adaptive" na "prefer maximum performance" i... przeszło jak ręką odjął. Także polecam jeżeli doświadczacie chwilowych czkawek.

Ciekawe, sprawdziłem jak to u mnie, akurat tam maiłem jakąś funkcję 0x0000005 czy jakoś tak. Nevermind, ale dałem ten max performace i (no chyba, że to autosugestia) parę klateczek więcej. Dla przykłady wczoraj sobie zapisałem lot w Bergen (FTX Norwegia), tam jest kupę obiektów na ziemi i nie lubię tego rejonu w tej części Norwegii bo zawsze tam klatki leciały mi z 60 do tak 33-44. Dziś startowałem dalej z Bergen (i pogoda taka sama żeby nie było) i klatek przybyło tu średnio +10 (!). Może to być opcja, która zmusza kartę do stałego  większego wysiłku.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 23:52:13 wysłana przez YoYo »

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 24, 2016, 11:17:00 »
Czy u Was też włącznie opcji HDR tak daje po klatkach? Trochę się zdziwiłem kiedy w dość prostym samolocie B2N Islander od Flight1 lecąc nad chmurkami wygenerowanymi przez ASN (overcast ale z wyłączoną opcją enhance overcast conditions) miałem ~20kl/s. Kiedy wyłączyłem HDR wskoczyło znowu na zablokowane 30kl/s.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 29, 2016, 20:47:34 »
Widzę, że jest jakiś Hotfix nr 2. Teraz w P3D nie latałem, updejtuje sima pod Connie ;>.
Obecna wersja P3D to zatem 3.4.18.19475.
Musiałem też uaktualnić Framework: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53344 .

Nie działa:
Milviz WX Radar,
TacPack
F1 GTN750 (ale po uaktualnieniu już jest ok).

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 21, 2017, 13:16:00 »
P3D zakupiony i zainstalowany generalnie jestem bardzo zadowolony nawet zanim zainstalowałem wszystkie dodatki to wg. mnie już wyglądał o wiele lepiej niż FSX ale do rzeczy, mam pytanie używam programu PTA wgrałem gotowy tweak z tej strony http://projekte.reflex-artdesign.de/thopat/ i wszystko ok tylko mam pytanko do Was, czy używacie do P3D jeszcze ustawień w Nvidia Inspector bo różnie piszą na necie jedni używają inni nie, jeśli tak to jakie rzeczy powinny być w NI ustawione?
i5-4690K @ 4.5GHz, ASRock Z97 Pro4, Palit GeForce GTX1060 Super JetStream 6GB, G.Skill RipjawsX 16GB 2400MHz, SSD Crucial 120GB, HDD WD500GB, XFX TS550W, Zalman Z3 Plus, Win7 Pro 64bit

Online rafgath

• *
  • Lok'tar Ogar
P3D v3
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 21, 2017, 14:42:54 »
Enhance the application setting, 4x sparse grid, high quality. Ja tylko tych uzywam. Pamietaj ze tabdruga opcja to zaboj na slabszych kompach. I jak masz wlaczone hardware rendering w 717 od TFDi to sa problemy z sparse grid.

Sent from my iPhone using Tapatalk
System: Intel Core I-7 7700K CPU @ 4.8GHz, Corsair H100i v2, EVGA Z270 FTW-K, Kingston HyperX Fury Black 16GB PC 21300, EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING ACX 3.0 , Windows 10 64 bit

FSX Steam / Prepar 3D v3 / X-Plane 11

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 21, 2017, 16:07:09 »
P3D zakupiony i zainstalowany generalnie jestem bardzo zadowolony nawet zanim zainstalowałem wszystkie dodatki to wg. mnie już wyglądał o wiele lepiej niż FSX ale do rzeczy, mam pytanie używam programu PTA wgrałem gotowy tweak z tej strony http://projekte.reflex-artdesign.de/thopat/ i wszystko ok tylko mam pytanko do Was, czy używacie do P3D jeszcze ustawień w Nvidia Inspector bo różnie piszą na necie jedni używają inni nie, jeśli tak to jakie rzeczy powinny być w NI ustawione?

Moje ustawienia masz tutaj: http://il2forum.pl/index.php/topic,17732.0.html .

www.yoyosims.pl