Autor Wątek: DCS F-5E Tiger II  (Przeczytany 7475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: DCS F-5E Tiger II
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 10, 2016, 21:06:56 »
Jutro koniec bety:
https://www.youtube.com/watch?v=vwCGXn3uR3A

Szybko się uwinęli :roll:

Online Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 11, 2016, 00:44:12 »
Fajnie się skrzydła wyginają. :)
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 11, 2016, 11:40:22 »
A jak troszkę mocniej zaciągniesz drąga to i urywają :).

« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 11, 2016, 11:54:45 »
Niby koniec bety a w 1.5.5 radar praktycznie przestał działać  :(

« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 11, 2016, 11:57:14 »
Co ci w nim nie działa? Trochę sobie polatałem Tigerem w 1.5.5 i wszystko działało normalnie.

« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 11, 2016, 12:01:45 »
No nie wiem, jak dla mnie jest praktycznie ślepy, a jak już coś zobaczy to pokazuje tak prawie niewidoczną linię celu, że odbicia od ziemi są bardziej wyraziste niż cel. Radar nie widział Migusia który leciał z 1km przede mną.  Nie tylko ja tak myślę. RWR przez parę  godzin kołowania w powietrzu z Migusiami, tylko raz mi go pokazał, wszyscy zaczęliśmy latać na wzrok, nie na RWR, czy radar. Robiliśmy parę prób, RWR nie pokazywał Miga-21, który latał wokół mnie z włączonym radarem.

« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 11, 2016, 12:49:05 »
Jeśli chodzi o RWR to domyślnie pokazuje tylko radary, które Cię śledzą. Wczoraj tak miałem, że co chwilę pikał ale nic nie pokazywał, aż wcisnąłem przycisk search - wtedy pokazały się też radary w trybie obserwacji.

Natomiast sam radar jest dość słaby, ale pokrywa się to z rzeczywistością. Potestuję go lepiej jak 1.5.5 wyjdzie z OB, ale wczoraj w misji z Herculesem wykryłem go na granicy zasięgu wyświetlacza i namierzyłem z 10nm (dalej TDC nie sięga). Wykrywanie myśliwców jest już dużo trudniejsze, ale zawsze było. Robiłem testy w 1.5.4, bo wydawało mi się, że radar jest za słaby, ale zasięgi pokrywały się z instrukcją. Jeśli chodzi o odbicia z ziemi, to faktycznie jest trudniej, ale wydaje mi się że tak powinno być. To nie jest radar dopplerowski, nie powinien sobie radzić na małych wysokościach i patrząc w dół. Zresztą i tak jest lepiej niż w MiGu.

Jest jeszcze jedna wredna cecha tego radaru, która może sprawiać wrażenie, że coś nie działa. Radar w trybie poszukiwania obserwuje +-5,5 stopnia w pionie, ale w trybie przechwycenia ten obszar zmniejsza się do zaledwie 1,5 stopnia. Więc jeśli cel jest np. 3 stopnie nad osią anteny, to będziesz go widział w trybie poszukiwania, ale nie uda ci się go przechwycić. To oczywiście dotyczy trybu MSL.

« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 11, 2016, 13:34:23 »
Jeszcze jedna cecha, która się zmieniła to bardzo słaba widoczność celów na radarze, które często mogą być nie zauważone, zwłaszcza blisko ziemi. Praca RWR uległa zmianie na pewno. Kręcąc się z MiGami i F-5 tych pierwszych praktycznie nigdy nie widać.

« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 11, 2016, 13:43:59 »
RWR mam zawsze w  SEARCH i pokazuje wszystkie naziemne radary OSY i innych samów, a Mig-a jakoś nie. Mimo że dzwiękowo było słychać, że jest się namierzanym. No i  znacznik celu na radarze prawie niewidoczny.

« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 16, 2016, 11:50:34 »