Autor Wątek: Falcon BMS 4.33  (Przeczytany 22736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Falcon BMS 4.33
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 08, 2017, 11:41:28 »
Coś chyba z tym updatem (U3) jest na rzeczy, na forum BMS pojawiło się sporo wpisów o dziwnym zachowaniu po instalacji tego dodatku, o opóźnionym działaniu klawiszy, niezbyt płynnej pracy, artefaktach i wywaleniach. Ja wywaliłem wszystko, zainstalowałem najnowsze sterowniki nvidii i zainstaluję na razie tylko U1+U2. Dzisiaj pojawił się jeszcze jeden ciekawy "efekt". Gdy próbowałem ściągać z forum BMS na nowo U3 poprzez Torrent Tornado po 4% wyświetlił komunikat o nieprawidłowej wielkości pliku i przerwał ściąganie?!?!?! Czegoś takiego poprzednio nie miałem.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 08, 2017, 16:19:26 »
O spadku FPS czytałem, ale w jednym topicu u kilku gości, którzy prawdopodobnie używali jakiś starych backupów, albo próbują kontynuować poprzednie kampanie wgrywając stare save'y. Reszta starych wyjadaczy kręci bekę, bo nic w nowym patchu nie zostało ruszone, co mogłoby wpłynąć na płynność. Zawsze na końcu okazuje się, że to wina użytkownika. Co gorsze użytkownicy z problemami zapytani czy używali backupów zawsze odpowiadają: "co? ja? nieeee - nic nie wgrywałem". Dla przypomnienia! Zmienił się CONFIG o czym wspomnieli w ReadMe do U3:

CONFIG FILE: U3 *does* replace your existing config file! Do NOT backup your old file, reconfigure with the new file instead!

O artefaktach też czytałem - u jednego gościa chyba pada karta graficzna. Rozwiązaniem jest użycie mniejszego Multisamplingu lub całkowite wyłączenie go w BMS.

Ale nigdzie nie mogę znaleźć tematu o opóźnionym działaniu klawiszy. Podeślesz linka?

Co do wielkości plików to zacząłbym ściągać wszystko od nowa, ale w inne miejsce, żeby nie nadpisywać poprzednich plików.
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 08, 2017, 18:34:51 »
Co do configu to biję się w piersi nic nie backupowałem, ani wgrywałem :)
Po odinstalowaniu wszystkiego, wywaliłem wszystko i ściągnąłem na nowo, do nowego katalogu i podczas ściągania U3 wystąpiły takie efekty.
Od czasu ostatniego postu nie było mnie w domku, więc nawet nie zdążyłem sprawdzić jak zainstalowany na nowo program w wersji 4.33 U1 + U2 działa, mam nadzieję że OK. A ponieważ na razie nie mam/nie mogę ściągnąć wersji U3, więc zadowolę się tym co jest i co poprzednio działało OK, a w tak zwanym międzyczasie zgłębię temat.
Wieczorem postaram się znaleźć ten wpis o klawiszach i podeślę.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 08, 2017, 19:23:55 »
Spoko, wierzę :). Tutaj beki nie będziemy kręcić. ;)
Przed chwilą ściągnąłem sobie U3 raz jeszcze stąd w inne miejsce na inny dysk przy użyciu uTorrent i porównałem z tym co zassałem wcześniej w dniu wydania - identyczna waga. Przeinstalowałem BMS przy użyciu nowo ściągniętych plików, wgrałem wszystkie swoje zachowane ustawienia prócz "Falcon BMS.cfg", który się zmienił i po odpaleniu nie mam żadnych problemów. Dziwne... ??? Może zostały Ci śmieci w rejestrze z poprzedniej wersji?
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 08, 2017, 19:38:43 »
Dzięki za linka, z tego miejsca ciągnąłem :) i efekt był jaki był, ale o dziwo teraz poszło wszystko OK.
Tu jest link do postu
https://www.bmsforum.org/forum/showthread.php?29462-4-33U3-graphical-glitch
Ale nie doczytałem, na końcu jest i rozwiązanie - moja wina, biję się w piersi :)
U1+U2 działa jak zwykle dobrze.
Na razie zostawię jeszcze to i poczytam dokładnie inne posty, abym był przygotowany :) Choć jeśli problem był w ustawieniach nvidii, a moje poprzednie sterowniki były tak lekko licząc sprzed pół roku, to może teraz instalacja najnowszych załatwi sprawę.
W każdym razie jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pomoc :)

« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 09, 2017, 13:43:11 »
U mnie bez zmian po instalacji U3, śmiga tak samo elegancko 😃.

« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 09, 2017, 20:58:43 »
Ja na razie latam na U1+U2, może w weekend będę miał więcej czasu na ewentualne eksperymenty, to znowu popróbuję.

« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 13, 2017, 20:32:24 »
Przed chwilą zainstalowałem U3 i wszystko działa doskonale, czyli przyczyną poprzednich kłopotów były stare sterowniki nvidii, na najnowszych nie ma kłopotu :)

« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 15, 2017, 19:52:41 »
Z tego co ja pamiętam to na forum BMS przestrzegali o nowych sterownikach, ale to było przy U2. Niektórzy mieli spadki FPS w U2, okazywało się że czasami winne były aktualizacje sterowników które zamiast podnieść potrafiły spuścić FPSy prawie o połowę. Ludzie aktualizowali sterowniki i zwalali winę na U2, a to NVIDIA namieszała.

« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 15, 2017, 20:05:57 »
To z mojego przypadku widać, że teraz jest odwrotnie, to nowe sterowniki załatwiły sprawę pozytywnie :)