Autor Wątek: Falcon BMS 4.33  (Przeczytany 20441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cygan

• APAsq
  • *
  • 11WELT/7WEDS
Odp: Falcon BMS 4.33
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2015, 22:06:18 »
A to ciekawe. Właśnie doścignąłem i myślałem że jutro zrobię ostatni lot na starej wersji ale wygląda na to ze nie będzie konieczne.
FS 2004/FSX  DCS  BMS  TOH  ARMA3

Offline B3rNO

• *
  • B3 all day
    • http://www.youtube.com/user/b3rno
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2015, 22:28:08 »
''The difference between the impossible and the possible lies in a man's determination.''

« Odpowiedź #17 dnia: Październik 31, 2015, 10:03:42 »

Jak ktoś nie lubi torrent:
https://www.dropbox.com/s/k0ol3l67vna7hno/Falcon_BMS_4.33_Setup.zip?dl=0

Pobrałem z dropboxa  i Panda Antywirus wykryła wirusa , nie polecam :(

Łukasz

« Odpowiedź #18 dnia: Październik 31, 2015, 10:59:31 »
Pobrałem z torrenta i Panda tez się czepia ze jest wirus, czyli jednak błąd Pandy.

Łukasz

Offline karnalooch

• 16th VTFS
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 31, 2015, 11:10:53 »

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 31, 2015, 11:33:48 »
False positive.
Pobrałem z torrenta i Panda tez się czepia ze jest wirus, czyli jednak błąd Pandy.

Łukasz
Nie tyle błąd co "false positive". Długo by tłumaczyć. Nie przejmuj się i ściągaj dalej.
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #21 dnia: Październik 31, 2015, 13:06:44 »
Odwiedziłem forum aby napisać o problemie z alternative gear extension w 4.32 a tutaj taka niespodzianka.
Już prędzej bym obstawiał że Wags da mi w prezencie wszystkie moduły DCS niż że nowy BMS wyjdzie.
A wczoraj zastanawiałem się nad tym czego brakuje w 4.32, jakbym jakieś przeczucie miał...

Jest ponoć działający Harpoon, ciekawe czy będzie też realistyczny JDAM, JSOW i JASSM.
Do tego może dadzą IFF?

Dobra, koniec gadania, zasysam torrrent, jakby co to torrent jest tutaj: http://www.bmsforum.org/forum/showthread.php?23313-Falcon-BMS-4-33
Bo ten w poprzednich postach nie jest dostępny.

Swoją drogą ciekawe czy helios będzie działał z nową wersją.

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 31, 2015, 15:00:10 »
...ciekawe czy będzie też realistyczny JDAM, JSOW i JASSM.

Na to bym nie liczył, bo to grzebanie w kodzie (tak to tłumaczyli dotychczas).. No ale cóż, w końcu można się własnoręcznie przekonać, czy dali radę :D

Zwróćcie uwagę, że premiera BMS 4.33 to dobrze skoordynowana akcja z wypuszczeniem innych pomocnych programów: Weapon Delivery Planner, Weather Planner, Mission Commander, AIC (eksport danych na zew. monitory), TacView 1.40..
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #23 dnia: Październik 31, 2015, 16:44:12 »
Na to bym nie liczył, bo to grzebanie w kodzie (tak to tłumaczyli dotychczas).. No ale cóż, w końcu można się własnoręcznie przekonać, czy dali radę :D
Na szczęście się mylisz :) Przeczytałem manuale i odpaliłem kilka AMRAAMów oraz zrzuciłem GBU-15.

Postanowiłem napisać mały changelog, jako że oficjalnego changeloga nie ma. Oto i on, zawiera tylko niektóre rzeczy, mogłem pominąć kilka zmian.

-Bronie, bronie i jeszcze raz bronie, czyli nowe realistyczne narzędzia tortur dla naszych wrogów:
JDAM
LJDAM
WCMD
JSOW
SDB
SPICE
AGM-123
GBU-15 oraz inne bronie sterowane datalinkiem.
Harpoon
Uwagi: Niektóre z nich były już w 4.32, ale brakowało im stron na MFD. Brak w pełni sprawnego trybu pre planned dla JDAM (nie ma jeszcze GUI które umożliwi ustawianie punktów dla tego trybu w fazie planowania). GBU-15 też jeszcze chyba nie działa idealnie, opcja stabilizacji chybe nie działa no i strona CNTL chyba też, ale można sobie wreszcie skorzystać z datalinku!

Inne zmiany:
-Overhaul Sniper Pod'a, między innymi tryb LSS/LST znany nam już dobrze z prosiaka.
-Działające ustawianie częstotliwości na radiu HAVEQUICK.
-Kilka nowych systemów RWR.
-Kilka nowych funkcji na DED (głównie związanych z uzbrojeniem).
-Dodanie realistycznego TFR (Terrain Following Radar) który jest częścią latryny (bez latryny nie działa) ;)

Niestety chyba nie działa IFF, a na to liczyłem od początku.

Do tego HELIOS działa no i stare ustawienia klawiszy też można podpiąć.

Offline B3rNO

• *
  • B3 all day
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 31, 2015, 18:13:15 »
Czy ktoś tu z obecnych miał problem z osiami Saiteka x52 w nowym falconie? Nie wykrywa mi wszystkich osi, pokręteł i suwaka. Ktoś wie o co chodzi? Dodam, że w starym mi śmiga bez problemu.
''The difference between the impossible and the possible lies in a man's determination.''

« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2015, 18:14:36 »
Miałem taki problem w wersji x32 (brak osi throttle, rudder, elevator, aileron). W wersji x64 wszystko działa jak trzeba.

EDIT: Sprawdziłem ponownie i obydwie wersje działają. Odłącz i podłącz ponownie joy i powinno działać. Już kiedyś dawno też podobne problemy miewałem, ale zawsze podłączenie na nowo pomagało.

No i poprawka changeloga:
-Dodano NAV FLIR, w sumie to już było ale teraz działa bardziej realistycznie, no i latryna wymagana.
Sam już nie wiem co brać, latrynę, a może snajpera?

Offline B3rNO

• *
  • B3 all day
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2015, 18:38:51 »
Miałem taki problem w wersji x32 (brak osi throttle, rudder, elevator, aileron). W wersji x64 wszystko działa jak trzeba.

EDIT: Sprawdziłem ponownie i obydwie wersje działają. Odłącz i podłącz ponownie joy i powinno działać. Już kiedyś dawno też podobne problemy miewałem, ale zawsze podłączenie na nowo pomagało.

Niestety po odłączeniu joysticka dalej to samo. Sprawdzałem w cotrol panelu saiteka i wszystkie osie jak i przyciski działają bez zarzutu.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2015, 20:13:40 »
Sam mam rozklekotanego X52, ale wszystkie osie działają normalnie. ???
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2015, 22:34:03 »
Sprawdź czy w okienku controller jest Saitek, bo może tam być keyboard i wtedy nie będzie działać. To jedyne co mi przychodzi do głowy.

No i swoją drogą przetestowałem TFR i działa jak trzeba. Do tego przetestowałem IAM oraz GBU-15 i powiem wam że GBU-15 to ból dupy ;) Trzeba pilnować żeby przypadkiem nie utracić sygnału bo do wyboru są dwie anteny, przednia i tylna. A tak na serio to nie tylna tylko boczno-tylna, nie ma ona pokrycia dokładnie na godzinie 6 i trzeba lekko skręcić żeby mieć bombę w zasięgu sygnału. Ciekawa sprawa z tymi bombami. Jeszcze niestety nie ma opcji żeby sojusznik kierował bombę do celu, chociaż (chyba) należy się spodziewać że będzie w następnych wersjach, tak jak tryb pre planned dla JDAMów. Mała podpowiedź, na HSD wyświetla wam się pokrycie obszaru dla danej anteny, to pomaga zrozumieć jak to działa.

Offline B3rNO

• *
  • B3 all day
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 31, 2015, 22:49:18 »
Problem rozwiązany. Przyczyną było automatyczne dopisanie pokręteł i suwaka do ustawień Awioniki w Avonic Control, czyli tam gdzie nigdy nie zaglądam.