Autor Wątek: Nawigacja i Rozpoznanie  (Przeczytany 2447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nawigacja i Rozpoznanie
« dnia: Listopad 12, 2015, 16:56:41 »
Witam. Pierw sie przywitam, ponieważ dopiero założyłem konto na forum xP.

Gram już w sumie przez wiele lat w IŁa (IŁ jedynka, FB i teraz sobie kupiłem 1946). Gram już parę ładnych lat na poziomie prawie full real. Jest parę rzeczy, których nie poradzę ogarnąć: mianowicie przeszukałem pół neta, żeby znaleźć coś o nawigacji lotniczej. Na lądzie jeszcze jako tako. Punktami odniesienia mogą być lasy, rzeki itp... A co z otwartym morzem? Mógłby ktoś wytłumaczyć mi na czym polega nawigacja lotnicza od podstaw?

Drugą sprawą jest rozpoznanie samolotów z większej odległości niż ok 500m (na ikonce nad samolotem 0.50) Grałem kiedyś bez ikon i bardzo się zirytowałem, gdy okazało się, że przez 15 min gonię swój samolot xD...

PS:Gram na singlu w kampanię.

Odp: Nawigacja i Rozpoznanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2016, 13:56:02 »
Witam. W jednym z tematów wcześniej jest to opisane. Ale powtórzę po kolegach z forum. Otóż musisz wejsć do pliku confi.ini  następnie odszukać linię z napisem [Render_OpenGL]   i tam znajdź taką linię VisibilityDistance=3  ja mam akurat 3 ale Ty ustaw do swojego compa z tego co wiem to od 1 do 4 i to na pewno poprawi dystans z którego bęziesz widział samoloty na długo przed pojawieniem się napisów.

« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2016, 23:36:25 »
Dzięki za odpowiedź. Ważniejsze jest jednak dla mnie pytanie dotyczące nawigacji. Pozdrawiam.

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2016, 00:12:56 »
Nawigacja na morzu (czy ogólniej: bez widocznych punktów odniesienia) to stoper w garści, pilnowanie kursu i prędkości, a do tego trochę matematyki.

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2016, 17:17:19 »
Dzięki, a jak zorientować się gdzie jestem po walce kołowej? To najbardziej mnie trapi, a przecież podczas takiej walki można zejść z kursu o prę kilometrów.

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2016, 19:11:15 »
Nad gołym oceanem? Parę kilometrów w tą czy w tamtą, bierzesz kurs powrotny jakby nic się nie stało, taki jaki zapisałeś/zapamiętałeś sobie wcześniej, wznosisz się, aż w końcu wypatrzysz swoje lotniskowce, a już na pewno wyspę, trochę z boku, ale cóż. Dasz radę. Powodzenia! :)
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2016, 22:04:19 »
Jeśli chodzi o sam powrót do macierzystej bazy (lub na macierzysty lotniskowiec - co jest trudniejsze, bo on również się przemieszcza) to zawsze jest dostępna radiowa pomoc nawigacyjna.
Sekwencja klawiszy: TAB --> 9 --> 2  (poczynając od wersji iłka 4.12).
Dawniej było to  TAB --> 8 --> 2 .

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2016, 20:39:34 »
Dzięki :) Nie pozostaje mi nic jak porobić sobie parę wycieczek. Pozdrawiam.

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2016, 23:23:55 »
I jeszcze jedno. Gdzie jest folder z mapami do iła? Fajnie by było sobie podrukować mapy do wygodniejszej nawigacji ;).

« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2016, 07:36:29 »
Z oryginalnej gry nic sobie nie wydrukujesz. Pliki są spakowane i "zaszyfrowane". Jeśli używasz zmodowanej wersji iłka - również kiszka. Wprawdzie masz dostęp do plików, ale mapa jest bez nazw miejscowości.
Wódka to śmierć, ale polski lotnik śmierci się nie boi...

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 19, 2016, 11:44:36 »
Poszukaj na sieci, duże źródło choćby na Mission4Today: http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads&c=66
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 19, 2016, 19:45:31 »
Jeśli chcesz wczuć się w temat bardzo mocno, zawsze można skorzytać z faktu, ze parę patchy temu wprowadzono w grze symulację systemu radionawigacyjnego "Hayrake". Jeśli latasz Amerykanami, nie boisz się kodu Morse'a, a misja ma włączony lotniskowiec emitujący stosowne sygnały, to zawsze można próbować nauczyć się i tego systemu. Ja nigdy nie pofatygowałem się, ale opcja jest.

« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 19, 2016, 22:29:16 »
Jest również opcja rozszyfrowania morsa na nasz w ustawieniach trudności. Jeśli dobrze Ciebie rozumiem to już wiem po co są te radiolatarnie. No chyba że się mylę. Poczytam trochę o tym, a wy możecie mnie w międzyczasie jeszcze z czegoś podszkolić (te radiolatarnie).

PS: Zrobiłem sobie wycieczkę na morzu koralowym (taką na przeszło 50km) i nawet spoko. Trafiłem do celu, schodząc jakieś 2 km z kursu, ale ciężko się skupić na kursie, prędkości, wysokości i jeszcze wypatrywać wroga w oddali. Dzięki za dotychczasową pomoc. Mapy już też mam ;)

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:25:29 »
No to fajnie, i powodzenia. Pacyfik to piękna sprawa, najpiękniejszy obszar walk DWŚ, przynajmniej moim zdaniem. Wróci w pełni swojej glorii w jakiejś grze pewnie za 10-15 lat...
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2016, 15:26:18 »
Skoro grasz na Pacyfiku to wiesz coś dokładniej na temat tego systemu  radionawigacyjnego "Hayrake", o którym pisał Art-J? Wiem, że to już jest szukanie dziury w całym, ale klimat musi być :) A wgl to jak sie używa radiolatarni? Jak się nastawiłem na jedną to był brak możliwości wysyłania komunikatów radiowych (TAB itd.). To już jako ciekawostka, bo jestem taki, że jak się zagłębiam w temat to zaraz mnie wszystko ciekawi :P