Autor Wątek: Nawigacja i Rozpoznanie  (Przeczytany 2291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nawigacja i Rozpoznanie
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2016, 23:07:16 »
Ja dużo nie pomogę, bo system wprowadzili, kiedy już wychodziłem ze starego Ił-ka i nie znalazłem w sobie motywacji, żeby go testować (mimo że też jestem z gruntu "Pacyfistą" i od czasów CFS2 czekam na dobry PTO/CBI-sim niczym Żydzi na mesjasza). Od czasu do czasu odpalę, żeby pobujać się nad Nową Gwineą, ale w nawigację nie wchodzę, chociaż najnowszy CUP trochę znowu mnie pociagnął w stronę tego starego sima.

Jeśłi chodzi o "Hayrake", to w wielkim skrócie chodziło o to, że lotniskowiec emituje paletę sygnałów dookólnych, które można sobie wyobrazić jako okrągły tort pocięty od środka na plasterki. Każdy plasterek leci w swoją stronę i ma nadany oddzielny kod Morse'a. Strojąc radiostację pokładową na stosowny kod, wiesz z którego plasterka jesteś od lotniskowca. System nie podaje odległości, ale kierunek to już nad oceanem wystarczy, bo paliwo i odległość to sobie liczyłeś przed lotem. Czyli taki jakby troszkę prymitywny VOR bez DME, tłumacząc na "dzisiejsze" (choć puryści lotniczy pewnie zmarszczyliby się na taką metaforę).

Poszukaj w dodanych do gry pdf-ach i readme'sach - w którymś z nich, dołączonym razem z patchem (na oko około wersji 4.10?), który to wprowadzał, wszystko było elegancko rozpisane. Ewentualnie zastosuj google-fu, bo i na różnych forach system był objaśniany.

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2016, 09:40:19 »
Masz tego sporo

Doc: http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads&get=4362
Video: https://www.youtube.com/watch?v=_fk97bp63-4

Aha: w conf.ini można dodać linię showmorseastext=1 i to trochę pomaga ;)

Ja tam tych patentów nie używałem, bo zawsze zapamiętywałem kierunek powrotny i już. Cudów "radiolatarni" używałem tylko w Europie - ale tam był inny system (szukać po il2 nav becon). Nawet prosty, nastawiałeś czego masz słuchać, no i ustawiałeś tak, aby dobrze słyszeć. :)   https://www.youtube.com/watch?v=sWrUnwHc4Kg
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2016, 13:47:32 »
Dzięki wielkie. Teraz mogę umierać xP A w Europie to łatwo nawigować mając mapę i punkty odniesienia. Odległości na morzu wcale nie są takie wielkie, żeby się pogubić. Ale dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje. Pozdrawiam.

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2016, 13:51:39 »
No nie wiem, ja to na wschodzie gubiłem się szybko, 100 takich samych rzek, jakieś wiochy, wszędzie pola i lasy... Jak gdzieś masz większe miasto, górę, lasy w jakimś kształcie to można żyć, inaczej ciężka sprawa. Zwykle latając Niemcami na kompasie sobie odwracałem na początku misji, oraz później w chwilach spokoju, "samolocik", więc nawet jak się zamieszałem, to potem wybierałem kurs z samolocikiem do góry, i było git. ;)
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.