Autor Wątek: Bardziej wyrazisty HUD  (Przeczytany 2345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bardziej wyrazisty HUD
« dnia: Listopad 16, 2015, 07:22:06 »
Szukam, po forumach, po Googlach i nigdzie znaleźć nie mogę, więc zaczynam dochodzić do przekonania że "się nie da", ale zanim spocznę na laurach jeszcze spróbuję tu zapytać: Czy istnieje sposób na uzyskanie bardziej wyrazistych kolorów HUD? Teraz przy ustawieniu nawet największej intensywności, w dowolnym kolorze wygląda on, jak by był ustawiony na jakieś 50% przeźroczystości. Zakładam, że gdzieś mozna zmienić alfę, czy składowe RGB jednego z dostępnych kolorów, ale przeszukiwanie plików konfiguracyjnych w tym kierunku, póki co nie dało żadnego efektu.
Natural Born Kamikaze

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
Odp: Bardziej wyrazisty HUD
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2015, 08:35:05 »
A jednak u mnie dało efekt. Plik "(Twój callsign).ini" w "...\Falcon BMS 4.33\User\Config" - linijka 502 zmienia kolory HUDa.

Cytat: callsign.ini
[Hud]
Color=-16711936

Generalnie wskazania powinny być widoczne, ale nie zasłaniać widoku do przodu.

13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2015, 08:38:50 »
Hej Poko, przyznam, że z tą liniką nie próbowałem się, bo raczej zakładałem, że to będzie sterowane transparentnością, ale w sumie jeśli nie ma innej opcji, to i ta musi wystarczyć. :-)
Dzięki za odpowiedź.
Natural Born Kamikaze

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2015, 08:41:43 »
Transparentność to:

Cytat: callsign.ini
Brightness=0

^ Linijka 504. Domyślnie ustawione u mnie 0, bo przy start-up'ie zawsze muszę sobie ręcznie rozjaśnić HUDa pokrętłem na ICP.

Te cyfry przy kolorze wydaje mi się, że to jest chyba nr RGB (#16711936 czyli R/G/B - 22/113/25).

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2015, 20:35:25 »
Niestety, jakąkolwiek wartość bym wprowadził, hud nadal ma tak samo zielony kolor, nawet jeśli wprowadziłem wartość 0. Tak samo i brightness wydaje się nie mieć żadnego wpływu na wygląd HUD.
Natural Born Kamikaze

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2015, 20:46:12 »
Jeszcze w 4.32 można było, ale właśnie doczytałem, że w 4.33 już nie:

Cytat: Hans
From my callsign.ini

[Hud]
Color=-16711681

This is the Yellow HUD (works best for me in general)

In 433 I see the following behaviour.
When I launch to a hot jet I get the Yellow HUD color

When I launch to a cold jet (rampstart) my HUD color is green when I turn it up. it stays green when I press "DTC" "LOAD" on the MFD. In 432 this is where the HUD Color switched from green to Yellow (and also moved some "pysical buttons based on settings saved in the callsign ini,

Is there a way to change the behaviour in 433 and load the HUD color settings? I still could change it manually as part of my ramp start procedure (alt H) but it is slightly annoying.
Haven´t checked if loading the DTC Moves some cockpit switches in 433 but it would make sense that it does not.

Maybe this 432 Bug/feature (depending how you see it) has been disabled and HUD color was included in the list of things not to change (Maybe among the switch setting for DED brightness, which would to some extent explain the strange behaviour I saw for the DED)

Źródło (trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym na BMS forum): http://www.bmsforum.org/forum/showthread.php?23701-HUD-Color-Storage&highlight=hud+color

Czyli zostaje ALT+H jeśli używasz pełnego pliku .Keys.

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2015, 20:59:51 »
A jednak u mnie dało efekt. Plik "(Twój callsign).ini" w "...\Falcon BMS 4.33\User\Config" - linijka 502 zmienia kolory HUDa.
Ten plik to nic innego jak ustawienia konfiguracyjne. Jak stworzysz sobie callsing (poustawiasz swój profil) zostanie tam to zapisane. Można to skasować i Falcon powróci do standardowych ustawień - Viper.
Nie zmienisz tam nic więcej niż w UI Falcona, kolor czy jasność itp.
 Jeśli Tobie grzebanie w tekście coś pomaga to jestem zdumiony :).

Zawsze można włączyć HMCS i nie patrzeć pod słońce.... ;).

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2015, 21:19:10 »
??? No jak nie zmienię? Proszzz:

Chodzi o to, że teraz nie zapiszemy ustawień koloru wskazań HUDa w DTC. Można zapisać tylko zielony standardowy. Sprawdzałem w Weapon Delivery Planner - kiedyś w zakładce DTC/SYSTEMS w rubryce HUD Panel była opcja Color i do wyboru "Green / White / Yellow" a teraz widać tylko "Green". Ręcznie w pliku callsign.ini zmieniłem nr na żółty, ale HUD w tym kolorze będzie widoczny tylko w Instant Action lub DF. Po wciśnięciu LOAD na DTC HUD wróci do standardowych ustawień i zielonego koloru wskazań.
Poza tym EGHI nie ja chce to zmieniać :). Kolega Amarok chciałb, więc próbuję pomóc.

@ Amarok -zmienianie wartości BRIGHTNEST nie ma sensu, bo to jest aktualna pozycja pokrętła SYM na ICP - nic więcej.

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2015, 21:23:06 »
Co do zapisywania, to akurat przetestowałem, że ustawiłem biały, "Alt+C, s", później wyszedłem z gry i po ponownym uruchomieniu i wgraniu misji hud był biały. Czyli jednak kolor sie zapisuje, jednak widocznie reaguje tylko na określone kolory, albo mechanizm jest bardziej skomplikowany.
Natural Born Kamikaze

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2015, 21:48:28 »
Tylko "ALT+C, s" to nie DTC - to jest zapisywanie domyślnych ustawień kokpitu. Wszystko będzie działać dopóki będziesz latał Instant Action, DogFight albo będziesz wybierał w kampanii start z pasa. Ale zrób sobie teraz pełną rampę z kliknięciem LOAD na MFD/DTC łącznie. ;)
Mechanizmu tworzenia tego numeru koloru też nie kumam. Ale ten kolor wydaje się ciekawy - "4294967040".

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2015, 22:33:54 »
Zmiana sposobu zapisywania ustawień kokpitu została wprowadzona z premedytacją (choć dla mnie z nie do końca zrozumiałych powodów).
BMS Manual, strona 64 się do tego odnosi.
A co do koloru, to trochę mdlący, ale dobrze się sprawdza w zaskakująco szerokim zestawie warunków. :-)
Natural Born Kamikaze

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2015, 22:46:58 »
(...)A co do koloru, to trochę mdlący, ale dobrze się sprawdza w zaskakująco szerokim zestawie warunków. :-)
:-D Prawda? Ale przynajmniej z rodziny zieleni. :mrgreen:

W takim razie chyba trzeba się przezwyczaić do standardowego HUDa... albo ALT+H.

13WELT YouTube Channel