Autor Wątek: Nocne latanie - jak przyciemnić podświetlenie celownika i przyrządów?  (Przeczytany 802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Poproszę o podpowiedź w temacie ściemnienia podświetlenia celownika i niektórych przyrządów. W czasie latania z noktowizją mocno świecące przyrządy nie ułatwiają życia. Po lewej stronie nad głową pilota znalazłem dwa pokrętła odpowiedzialne z podświetlenie niektórych przyrządów. Problem jest tylko taki, że nie wszystkie przyrządy się ściemniają. Między innymi cały górny panel dalej się wesoło świeci. Ale największy problem mam z celownikiem. W nocnej misji bojowej nie sposób go używać bo oślepia tak, że nie widać celów. Ktoś coś poradzi?

Nazwa tematu. Mazak.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2016, 09:04:43 wysłana przez KosiMazaki »

Offline some1

• Global Moderator
Odp: Nocne latanie - jak przyciemnić podświetlenie celownika i przyrządów?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2016, 09:35:52 »
Pokrętła jasności są rozrzucone po całej kabinie, poszukaj :-)

Regulacja jasności celownika jest gdzieś na panelu środkowym, w pobliżu przełączników uzbrojenia.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Odp: Nocne latanie - jak przyciemnić podświetlenie celownika i przyrządów?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2016, 18:20:11 »
Czy wszystkie przyrządy da się przyciemnić? Znalazłem kilka pokręteł do regulacji podświetlenia ale nie do wszystkich przyrządów. Są takie, które są "nieregulowalne"? Przy okazji zapytam czy Mi-8 wyposażony jest w jakiś reflektor do lądowania? Jeśli tak to jak się go aktywuje?