Autor Wątek: Tankowanie w locie  (Przeczytany 2782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Tankowanie w locie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 29, 2016, 11:14:33 »
Jako że kokpit nie jest klikalny, to w Su-33 jest to samo, w momencie wyciągnięcia "interesu" że tak powiem, automatycznie przełącza się czułość sterowania, z tego co wiem to M2K też tak jest, tylko trzeba se ręcznie przestawić.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 29, 2016, 11:39:25 »
Jako że kokpit nie jest klikalny, to w Su-33 jest to samo, w momencie wyciągnięcia "interesu" że tak powiem, automatycznie przełącza się czułość sterowania, z tego co wiem to M2K też tak jest, tylko trzeba se ręcznie przestawić.

W M2000C to tylko otwarcie spustu wlewu by dossać się do cycuszka.
Robię to w 1:42 na filmiku. Boczki tylko są tak ciemne, że zawsze muszę sobie go podświetlić.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Marcin_B

• *
  • MABO
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2016, 22:40:57 »
U mnie cysterną buja w górę i w dół. Dodatkowo w momencie zerwania podejścia zwalnia co grozi kolizją. Po tankowaniu na A-10 myślałem że będzie podobnie a jest duuużo trudniej. Yoyo, na Twoim filmie wszystko jest stabilne - ja muszę kontrować lot sterem kierunku - to cysterna się kolebie a nie Mietek.
Może coś z pogodą przedobrzyłem.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2016, 08:11:25 »
U mnie cysterną buja w górę i w dół. Dodatkowo w momencie zerwania podejścia zwalnia co grozi kolizją. Po tankowaniu na A-10 myślałem że będzie podobnie a jest duuużo trudniej. Yoyo, na Twoim filmie wszystko jest stabilne - ja muszę kontrować lot sterem kierunku - to cysterna się kolebie a nie Mietek.
Może coś z pogodą przedobrzyłem.

Ale też nie było początkowo łatwo. Musisz go wyczuć i niejako uprzedzać joystickiem wznoszenie / opadanie M2000C (bo to Ty szalejesz, a nie tankowiec, ten leci prosto). Tu nawet muszą być ruchy stanowcze, ale w małym zakresie. Bardzo delikatnie przepustnicą i jak się już podłączy, lekkie popychanie i cofanie (nawet o 2 mm) co chwila. Ośki X i Y muszą być też ustawione na "0" w ustawieniach, bez dead zone. Raczej mi już teraz wychodzi w 100%, czasem w trakcie się potrafię odłączyć ale za chwilę da się podpiąć znów na tyle by uzupełnić zbiorniki. Raczej powinno się opanować to wszystko bo wtedy będzie można latać w kampanii jak wyjdzie. Tam średni czas misji ma wynosić 60-90 min, więc bez tankowania w locie może się nie obyć.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl