Autor Wątek: RDI - działanie  (Przeczytany 2207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RDI - działanie
« dnia: Luty 22, 2016, 18:17:42 »
A właśnie. Jak przełączyć radar z trybu TWS na STT ( i na odwrót) bo mam z tym mały problem ?
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 16:39:55 wysłana przez YoYo »

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: RDI
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2016, 18:55:14 »
A właśnie. Jak przełączyć radar z trybu TWS na STT ( i na odwrót) bo mam z tym mały problem ?

No jak? A to jak namierzasz 530-tkami? :).

STT wyglądać powinno tak (przykład z Orzełka, ale tu wygląda podobnie, jedyna różnica, to, to, że na HDD od RDI nie ma zakłóceń, a tu w Orzełku je widać):

B-Scope.

Przełączasz się Enterem, kasujesz Backspace. Są jeszcze dwa podtryby STT w M2000C: jako PID (wpierw) i PIC (potem, już pod bezpośrednie przydzielenie pod pocisk rakietowy na semi śledzenie).
W 1.5.3 jest pewien bug, że jak mamy STT to TDC pracuje tylko wertykalnie wzdłuż linii, w 2.0.1 jest ok. Zgłosiłem, powinni to poprawić, chodzi o to, że nie można namierzyć sobie drugiego celu od razu, tylko trzeba go odbramkować i namierzać na nowo, a nie od razu. Radar będzie się jeszcze rozwijał, tutaj jest lista zmian ogłoszonych wczoraj, całkiem przyjemna: http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=2686937&postcount=1 .
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2016, 20:10:23 »
Są jeszcze dwa podtryby STT w M2000C: jako PID (wpierw) i PIC (potem, już pod bezpośrednie przydzielenie pod pocisk rakietowy na semi śledzenie).
No nie do końca. Właśnie PID to jest oznaczenie TWS, a PIC to STT. Jak przejść w STT/PIC już wiem. Trzeba ponownie kliknąć Target Lock.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2016, 20:27:20 »
No nie do końca. Właśnie PID to jest oznaczenie TWS, a PIC to STT. Jak przejść w STT/PIC już wiem. Trzeba ponownie kliknąć Target Lock.

Tak, Enter drugi raz, nie dodałem. PID to też STT. STT to już śledzenie konkretnego wybranego celu, różnica z PID jest tylko taka, że już lokujesz cel na rakietce, a przy PIC jeszcze nie.
http://www.radary.az.pl/automat_sledzenie.php
(ps. ale sprawdzę to jeszcze jak się odświeżają cele, bo jest jedna kwestia, przy PIC dane sa bardziej dokładne, co by jednak sugerowało, że PID to jeszcze faktycznie jest TWS, dam znaka)

Mnie zastanawia jeszcze taka kwestia, niby można zwiększyć zasięg pokazywania celów do 160 mil na HDD, ale wtedy znikają wszystkie cele, nawet te oddalone od nas o 80 mil. Chyba jakiś bug?

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2016, 22:06:15 »
Ok, przetestnąłem. Faktycznie, PID to jeszcze TWS (przy STT drugi cel zniknął), więc tutaj podaję poprawne nazwy in english dla trybów radaru. Ogólnie wolę wyświetlanie w stylu amerykańskim, łatwiej poruszać na nim kursorem TDC.

RWS.

TWS.

STT.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2016, 23:42:29 »
Zanim to rozkminiłem, jak ten durny odpalałem Super530 w TWS. Nie dziwię się, że rakiety leciały w sobie znanym kierunku. Jedynie w STT można je odpalać, co jest zupełnie zrozumiałe. Martwi jeszcze fakt b. małego zasięgu autoryzacji do strzału. Zanim to następuje w moją stronę leci praktycznie każda "czerwona" radarówka i nie tylko. Nawet MiG-21 wcześniej odpala.
Co do trybu B-scope to też go wolę (przyzwyczajenie z F-15) ale denerwuje mała prędkość ruchu kursora w poziomie. Czy tak powinno być, nie wiem ?

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2016, 23:49:17 »
Wydaje mi się, że w pionie jak i poziomie działa tak samo. Nie mam takiego odczucia. Zauważyłem, że najlepiej przy lokowaniu tak nakierować na środek "trójkącika".
Na długie (u innych) jeszcze w sumie nie walczyłem. Jutro się pobawię. Obecnie 530D mają autoryzację gdzieś koło 14, ale poniżej 10 mamy "no escape kill" ; >.

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2016, 14:47:14 »
Nowe działanie na RDI.

IFF - friendly, tryb RWS. 2 cele.

IFF - friendly, tryb TWS, pojawiają się podwójne linie. 2 cele.

IFF - friendly w trybie STT, tu wg. mnie jest bug, podwójne obramowanie znika. 1 cel widoczny.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2016, 16:11:24 »
Zupełnie inaczej niż tu: http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=2693485&postcount=123. Przy zalokowanym celu diament powinien zniknąć, chyba?

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: RDI - działanie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2016, 16:42:10 »
Zupełnie inaczej niż tu: http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=2693485&postcount=123. Przy zalokowanym celu diament powinien zniknąć, chyba?

No niby wg. tego opisu powinien zniknąć, a jest podwójne H i diamencik. Chyba też do poprawy.

Czasem jednak jest ok. Tutaj wygląda tak jak wyglądać powinno:

« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 20:18:56 wysłana przez YoYo »

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 29, 2016, 20:16:21 »
Niedługo będzie można poruszać czaszą radaru: http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=2696715&postcount=155 .

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2016, 19:01:13 »
Na FB Razbam pokazał nowe cechy radaru: https://www.facebook.com/RazbamSims/photos_stream .

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2016, 23:53:34 »
Coś jest nie halo w obecnej wersji 2.0.1+upd.1 w sytuacji Cold and dark. Niby wszystko włączone, niby wszystko działa, ale kontaktów jakoś nie widzę przy takim starcie.
Wiem, że teraz dodali opcję nagrzewania systemów, ale po nagrzaniu "P" znika i wyświetlacz wydaje się, że pracuje normalnie. Nie mam jednak kontaktu. Ktoś coś takiego zauważył?
Tutaj 7-10 mil do celu (swój na 12), kontaktu nie ma. Możliwe, że też coś doszło czego nie włączyłem.

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2016, 10:12:16 »
Coś jest nie halo w obecnej wersji 2.0.1+upd.1 w sytuacji Cold and dark. Niby wszystko włączone, niby wszystko działa, ale kontaktów jakoś nie widzę przy takim starcie.
Wiem, że teraz dodali opcję nagrzewania systemów, ale po nagrzaniu "P" znika i wyświetlacz wydaje się, że pracuje normalnie. Nie mam jednak kontaktu. Ktoś coś takiego zauważył?
Tutaj 7-10 mil do celu (swój na 12), kontaktu nie ma. Możliwe, że też coś doszło czego nie włączyłem.

Mam już odpwiedź - bug przy nagrzewaniu się sprzętu w trybie C&D więc fałszywy alarm.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2016, 22:16:27 »
YoYo. Masz jakieś przemyślenia nt. działania radaru. Dziś przetestowałem Miraża na 2.0.2 (w 1.5.3 chyba cały czas go wywala) i jest jakiś porąbany. Cele na radarze latają w prawo, lewo. Znikają, to się pojawiają, ciągle trzeba ponawiać zapytana IFF. Jakaś kaszana ogólnie. Chyba, że tak ma być, w co wątpię.