Autor Wątek: Strzelanie z rakiet Vikhr oraz autozawis [Pomocy]  (Przeczytany 2252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Strzelanie z rakiet Vikhr oraz autozawis [Pomocy]
« dnia: Luty 24, 2016, 00:18:43 »
Witam, mam do Was pytanie, jak strzelać z rakiet Vikhr?
Robiłem wszystko tak jak na tym filmie jednak nie udało mi się wystrzelić rakiety w cel.
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=68zKndFMFJs

Dodatkowo ciężko się celuje jak śmigłowiec robi co chce, kolejne moje pytanie to jak uruchomić autozawis? tak by śmigłowiec utrzymywał prędkość 0km/h oraz stałą wysokość?

Chętnie przygarnę wszelkiego rodzaju pomoc zarówno instrukcje jak i gotowce.
(Przez gotowce rozumię gotową wypis czynności czyli kliknij to, potem kliknij to, potem to itp).

Mam nadzieję że ktoś pomoże bo jak na razie z żoną nerwicy powoli dostajemy.

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam

Odp: Strzelanie z rakiet Vikhr oraz autozawis [Pomocy]
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2016, 09:49:28 »
Dawno nie latałem więc tak z pamięci. Autozawis można włączyć tylko przy małej prędkości tak ok 15kph. Co do rakiet czy włączasz Master arm i laser? Na konsoli uzbrojenia jest też przełącznik który pozwala odpisalić wichra bez autoryzacji, spróbuj go włączyć.

Online YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2016, 11:05:34 »
Strzela się bardzo dobrze ;)!
Pamiętaj, że musisz przytrzymać przycisk by Wicherek poleciał, a nie wcisnąć tylko raz oraz od razu puścić. Trzymasz tak długo aż wystrzeli. Kolejna kwestia, oczywiście koło na HUD musisz nakierować na cel, by pojawiło ci się "C". Autoryzacja do odpalenia.

Co do zwisu, zwolnij do 40 km/h, włącz autozawis, włacz alt hold i trymuj, trymuj, trymuj (T). Autozawis jest prostą sprawą i w ciągu myślę maks 1h można się nauczyć robić to bezbłędnie. Akurat jestem po 2 kampaniach z Ka-50 na świeżo wiec ogólnie nie ma tu żadnych problemów i wszystko fajnie działa, nawet można sobie spokojnie odpuścić automat i za pomocą trymera stać w powietrzu niewzruszonym ;>.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2016, 11:19:23 »
W sumie to chyba nadal mój ulubiony moduł :)  Jak Yoyek pisze, Szkwał na cel, zalokować, zasymbolizuje to znaczek obok ramki Szkwała. Upewnić się, że laser jest włączony i że jesteś w odpowiedniej odległości (Szkwał wtedy wyświetli wartość liczbową oznaczającą odległość), chyba 4 km z hakiem to max (poprawcie, jeśli się mylę, bo nie pamiętam). Teraz trzeba się tak poobracać, aż cel na HUD wejdzie w duże kółko. Przytrzymać przycisk odpalenia. W autozawisie warto włączyć automatyczne nakierowanie heli na cel.

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2016, 13:43:53 »
Nie mogę uruchomić tego co zaznaczyłem na obrazku...

Co do filmików zawsze dochodzę do tego miejsca i utykam.
https://youtu.be/gxeth8Js1gk?t=1m19s

@YoYo czym włączyć ten autozawis?

Online YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2016, 13:49:52 »
Musisz wybrać Wicherki, to jest ogólnie na lewej burcie, zdaje się nawet na głowicy od skoku okresowego - z tym, że jest to element nieklikalny. Wybierasz tylko z klawiszy. Oczywiście wpierw musisz odbezpieczyć uzbrojenie. Sprawdź sobie Manual: Quick Start, jest tam wszystko opisane w przejrzysty sposób i jakie skróty za to odpowiadają (wydaje mi się, że A i D, ale nie mam tego przed sobą). Co do autozawisu też jest na to skrót, nie pamiętam, mam to pod przyciskiem. Albo zerknij do ustawień kontrolerów w DCS dla Ka-50, albo właśnie do tej instrukcji. Jest nawet polska wersja Quick Start.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2016, 14:15:58 »
Szukać pod Monitor TV systemu „Szkwał” i panel uzbrojenia czy Status uzbrojenia i panel kontrolny PUI-800?

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2016, 14:33:22 »
Chyba mam, pojawiło im się to co na filmiku.
Kolejny problem, nie mogę wystrzelić rakiety....

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2016, 14:46:27 »
Kolejny problem rozwiązany, ostatni jaki mi został to jak sterować tym pylonem aby posuwać ruszać pylonami w górę i w dół ewentualnie na boki?

I prośba o taką małą radę, jak szybko ustabilizować lot po jakimś manewrze?

« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2016, 16:22:09 »
Dobra, ostatnie pytanie. Co zrobić aby ustabilizować lot? Ppo doleceniu do pewnego pkt cały czas kręci mi śmigłowiec w prawo lub lewo... jak staram się zatrzymać w powietrzu to ciągnie mi do tył lub do przodu. A jak staram się wyprostować to terepie telepie mną na wszystkie strony...
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2016, 17:17:26 wysłana przez YoYo »

Online YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2016, 17:16:19 »
Dobra, ostatnie pytanie. Co zrobić aby ustabilizować lot? po doleceniu do pewnego pkt cały czas kręci mi śmigłowiec w prawo lub lewo... jak staram się zatrzymać w powietrzu to ciągnie mi do tył lub do przodu. A jak staram się wyprostować to terepie mną na wszystkie strony...

No to już technika, którą musisz sam wyczuć na Śmigłowcu. Ka-50 jest jednak bardzo potulnym barankiem i łatwo go ujarzmić. Kontry orczykiem jak zaczyna się kręcić, trymowanie ile wlezie, hamowanie, czy przyspieszanie - hmmm, no jak śmigłowcem.
Tutaj Quick start w j.polskim.

https://www.sendspace.com/file/w511yh

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2016, 18:41:54 »
Ok :) Dziękuję za pomoc, jak będę miał jeszcze jakieś pytania to będę pisał.
Pozdrawiam

« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2016, 21:38:18 »
Trymowanie (T) prawie za każdym razem kończy się połamanymi śmigłami.

Online YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2016, 22:27:22 »
Trymowanie (T) prawie za każdym razem kończy się połamanymi śmigłami.

Niby jak? Wciskasz, ustawiasz śmigłowiec, puszczasz T.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 29, 2016, 12:38:09 »
Jak puszczam "T" to tak mnie przeciąga do tyłu, że prawie za każdym razem kończy się to dla maszyny tragicznie.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 12:56:53 wysłana przez KosiMazaki »