Autor Wątek: Szukam "producentów" nadruków/naklejek na folię  (Przeczytany 680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szukam "producentów" nadruków/naklejek na folię
« dnia: Kwiecień 04, 2016, 23:18:17 »
Witam w nowym wątku.

Jak mawiali starożytni Rzymianie: nic co piękne nie trwa wiecznie. Przysłowie to potwierdziło swą bezduszną prawdziwość w zeszłą niedzielę, brutalnie kończąc pełną dobrych nadziei i jeszcze nie spełnionych oczekiwań przygodę ze "staruszkiem". Rany są zbyt świeże aby je drażnić szczegółową relacją; pokażę jednak kilka fotek "rezultatu" gdyż mają one związek z moją prośbą.

Kadłub "nadłamany" tuż za skrzydłem:

Uszkodzenia struktury wewnątrz kadłuba:

Rozwarstwienie folii w miejscu w/w uszkodzeń (po drugiej stronie kadłuba względem "nadłamania"):

Jest tego więcej, szczegóły TU; ale to co najważniejsze widać wyżej.

Oczywiście, jak jak zwykli mawiać Rzymianie nieco bardziej nowożytni: będę walczył. Same uszkodzenia strukturalne nie są jakoś szczególnie dramatycznie. Wystarczy zdjąć poszycie, poskładać puzzle, kapnąć klejem i gotowe. Problem jednak w poszyciu właśnie. Jak widać na zdjęciach, jest ono silnie "ozdobne", i stanowi nieodłączny element  tożsamości pacjenta. Ze względu na wiek nie da się go zdjąć tak, aby możliwa była ponowna aplikacja (lakier oddziela się od folii, co widać najlepiej na ostatnim zdjęciu). Klasyczne techniki naprawcze doprowadzą więc do zniszczenia elementów ozdobnych, a więc nieodwracalnego (i nie odżałowanego) uszczerbku na w/w tożsamości.

Stąd też moje pytanie: czy zna ktoś osoby/firmy/miejsca, dla których możliwe było by odtworzenie w/w elementów jako a) naklejki (w dowolnej formie) które można by trwale i estetycznie nałożyć na jednobarwne tło; lub b) nadruk na jednobarwnej folii pokryciowej. Nie ukrywam że w tej drugiej opcji chętnie wymienił bym znacznie większe fragmenty poszycia, niż jest to absolutnie konieczne. Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie.
You are not stuck in traffic. You ARE Traffic.
Get a bike. Break FREE!
"Still in one piece. Good Job. Let's go home."

Odp: Szukam "producentów" nadruków/naklejek na folię
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2016, 23:29:47 »
Współczuję.
Trochę już późno, jutro skontaktuję się z Kolegą, który gdzieś w W-wie robił do swojego modelu bardzo profesjonalne naklejki. Mam nadzieję, że to wciąż aktualne i że będę mógł podać dokładne namiary.
Pozdrawiam