Autor Wątek: Model lotu  (Przeczytany 1287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Model lotu
« dnia: Maj 02, 2016, 17:56:36 »
Ok, mam i mogę pogalopować na gazele  8) .

Trochę dziwny ten FM na tym etapie. Jakoś mało czuć tę bezwładność typową dla śmigłowców, do tego jest jakiś nadsterowny. Obraca, kręci się jak szalony. Zupełnie inaczej lata niż UH-1, nie mówiąc niż Ka-50 czy Mi-8. Mam nawet wrażenie, że rwie bardziej niż Huey zaraz po wydaniu. Trzeba trochę potrenować.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Online some1

• Global Moderator
Odp: Model lotu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2016, 18:09:24 »
Albo poczekać na aktualizacje.

Do modelu lotu ludzie chyba mają nawięcej zastrzeżeń: http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=165929
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2016, 18:26:54 »
Zgadza się. Model lotu do poprawki.
Za to bardzo podoba mi się sposób rozwiązania obsługi uzbrojenia: joystickiem zamiast tym pypciem na przepustnicy w TM Warthogu.
Widoczność z kabinki też rewelacyjna.
Ciekawy jestem misji w kampani (jak już ją wydadzą), bo przy ilości uzbrojenia jaką można unieść to za wiele nie podziurawimy. Będą musieli oprzeć się na dobrej bajeczce i wielu skryptach.
Ogólnie, biorąc poprawkę na wczesne stadium: z zakupu jestem zadowolony.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2016, 19:36:00 »
Oby tylko go poprawili, bo w tym temacie coś bronią FM (ale pewnie jak każdy dev. chcący się wytłumaczyć, że jednak to użytkownik się myli, "be sure'TM").
Ogólnie może to być kwestia wyczucia maszynki, ale prawda jest jednak taka, że jakoś tak zachowuje się plastikowo przy pierwszym zetknięciu.
Coś ta antylopka dostała zbyt duży zastrzyk adrenaliny.

www.yoyosims.pl

Online some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2016, 21:59:01 »
Właśnie udało mi się wystartować, zawrócić i wylądować. Następnie wyłączyłem autopilota i powtórzyłem manewr. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale ja w ogóle nie dotykałem joysticka przez cały lot, tylko dźwignia skoku i pedały. Track dla zainteresowanych: http://forums.eagle.ru/attachment.php?attachmentid=139951&d=1462217939

Ręce opadają.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2016, 00:54:55 »
Tak się zastanawiam, czy może być tutaj wina hot start? Z C&D nie startowałem jeszcze, a może przy hot start nie ma jakiegoś SAS/autopilota włączonego? Np. daje lekko do tyłu, ale naprawdę lekko, tak, by przy starcie po prostu się lekko unieść, a antylopka już ryje ostro ogonem po ziemi. Wajcha do przodu, a ten już szoruje jak na nartach nabierając za szybko prędkości. Zakręty za pomocą pedałów? Coś też tu nie gra, a śmigłowiec zaczyna wyczyniać cuda przeczące fizyce. Poduszki też nie zauważyłem.

www.yoyosims.pl

Online some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2016, 07:48:07 »
Autopilota masz w prawym dolnym rogu konsoli przyrządów, nie zauważyłem, żeby jego wyłączenie miało jakikolwiek wpływ na zachowanie maszyny.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2016, 09:38:29 »

Słabym efektem w FM jest element przejścia. Jest jakoś tak ustawione, że przy prędkości 100-120km/h nagle sterowanie kierunkiem zostaje ograniczone, ale dzieje się to natychmiast. To samo gdy zwalniamy, jak mamy wychylony orczyk, a przekroczy się tę magiczna cyfrę, to nagle zaczyna nas kręcić. Trzeba wyczuć ten moment i reagować nogami ale nie jest to zrobione naturalne. Powinno być to takie bardziej płynne po prostu.

Po kilku treningach ogólnie daje się polatać, startować tak jak się chce oraz lądować tam gdzie się chce, chociaż łapa na TH Warthogu odpada (trymer pod "T" nie wiem czy coś daje bo różnic w siłach na drążku nie widzę).

Da się nawet zrobić takie cuda ; > :

Chociaż wylot z hangaru nie był już taki prosty ;) :

Ps. ktoś wie czemu w SA341/342 nie ma przepustnicy, a jest tylko dźwignia skoku ogólnego? Tutaj jest chyba jakiś automat? (ok mam - tu jest auto throttle).
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2016, 23:21:09 wysłana przez YoYo »

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2016, 23:26:32 »
Co do trymu, działa i ma efekt. Co jest ok, to fakt, że całkiem miło go się trymuje z pod Hata. Po ustawieniu ogólnego trymu "T" robimy sobie drobne korekty hatem i sunie jak po sznurku prosto bez zmiany wysokości (FM uspakaja się z v=min 150km/h).

www.yoyosims.pl