Autor Wątek: Dywagacje na temat wydania Gazeli  (Przeczytany 1682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
Dywagacje na temat wydania Gazeli
« dnia: Maj 16, 2016, 21:09:43 »
Agituj we wspólnym lataniu. Forumowicze umieją czytać ze zrozumieniem. Poza tym Gazela dopiero co wyszła i chyba nie przyniosła oczekiwanych zysków, skoro ED już 3 listy wysłało zachwalając jaki to super dodatek.

Zrobiłem porządek z tym wątkiem (kontynuacja stąd http://il2forum.pl/index.php/topic,17668.0.html ), bo się zrobił za duży offtop.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2016, 21:40:06 wysłana przez YoYo »

Odp: Odp: Serwery multi z SA342M
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2016, 22:44:06 »
Skoro jakiś czas temu były 3 posty o tym że będzie darmo to nic dziwnego że nie przynosi zysków  :evil:
Jak chcą zyski to niech się wreszcie wezmą za F/A-18.

Swoją drogą się pukam w łeb i myślę sobie czemu akurat L-39 wyszedł. Pilot na tylnym siedzeniu jest jedynie obserwatorem albo jak kto woli pasażerem pasożytem. W maszynie nie ma nic ciekawego, chociaż jest dosyć popularna to nadal jest to trainer (czyli po polsku trampek). Z taką maszyną to do FSX i sprzedawać za 5$ nie ważne jak dobrze wymodelowana bo sama w sobie maszyna jest niekomercyjna. Co można robić latając w L-39? Odpowiedź jest jedna... Latać... A takie sobie latanie to do FSX. No chyba że ktoś koniecznie chce być zestrzelony to wtedy może pobawić się w multi...

Gazzele wydaje się być ciekawszą maszyną, ale tutaj brak popularności jest gwoździem do trumny. Maszyna nie jest rozpoznawalna, takie bliżej nieokreślone coś z przyczepionymi PPK. Nic dziwnego że mało kto słyszał o tych śmigłowcach.

ED i cała świta trochę strzela sobie w kolano. Jak chcą forsy to niech zrobią rozpoznawalną i ciekawą maszynę, a nie cel ćwiczebny do którego każdy strzela.
Zamiast marnować czas na wynalazki jak Mustang albo L-39 powinni się skupić na jednej sensownej maszynie czyli F/A-18.

Przecież było tyle ciekawych maszyn planowanych. F-15E, F/A-18E (nawet zapowiadali wersję F dodatkowo) które upadły i nic nie wskazuje na to aby się miały podnieść.
A przetrwały takie przeciętniaki pod względem popularności i że tak to nazwę grywalności (bo właśnie ta ostatnia generuje $).
MiG-21? OK, bardzo rozpoznawalny chociaż trochę kaczuszka. Ale 15? Czyżby kolejna klapa po Sabre?
Mirage? Mało znany, chociaż wielu o nim słyszało to niezbyt wielu się interesowało. Chociaż przynajmniej jako jedyny ma jakieś (choć nadal niewielkie) szanse z tymi gratami z FC3.

Wybaczcie mały offtop, ale nie rozumiem tego czemu ED z tą swoją świtą oddają takie strzały we własne kolana.

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2016, 07:06:47 »
Eeee, tam ostatnio Razbam robił ankietę, czy IA 58 Pucará byłaby dobrym pomysłem  :evil:
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2016, 13:43:03 »
No to wymyślili ankietę retoryczną. Będą o tym pisać w każdym podręczniku do polskiego.

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2016, 13:25:37 »
Narzekacie jak Polacy, z sukcesow innych (wydanie SA342) pojechaliscie, nawet tu, straszne. A to, ze zapraszam na serwer i dodalem informacje w tym watku o gotowych slotach dla SA342 to juz 'agitacja'.
Polychop developer byl na naszym TS-ie codziennie, wiemy dlaczego go wybrali, sukces komercyjny byl i wiemy jaki jest tajny kolejny projekt i dlaczego tego i owego innego smiglowca nie mogli zrobic. Rowniez osoby, ktore zakupily z ich stajni SA342 smiglowiec zachwalaja modul.

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2016, 17:06:09 »
Czy to że Gazzele miał być płatny to też było tajne i tylko nieliczni wiedzieli że ten "darmowy" moduł miał być od początku płatny?

Wybaczcie mi ten mały trolling, ale żeby odnieść komercyjny sukces trzeba być uczciwym.
Wmawianie sobie że się odniosło sukces nie oznacza jeszcze że tak jest.
Chociaż swoją drogą przy takich cenach to nawet niewielka sprzedaż może być nazwana sukcesem.

Ale jak już mówisz że wiesz dlaczego go wybrali to napisz to tutaj. Czemu np. nie Blackhawk tylko to jajo z doklejonymi PPK?
No i najważniejsze pytanie: Czy pół cara to też była dobrze przemyślana decyzja?

P-51 jest niewątpliwie bardziej znany a też okazał się klapą...

z sukcesow innych (wydanie SA342)
Z sukcesów innych (okłamanie całego świata i zrobienie fałszywej nadziei na pierwszy darmowy moduł do DCS).

Rowniez osoby, ktore zakupily z ich stajni SA342 smiglowiec zachwalaja modul.
Kiedyś kupiłem tusze do drukarki w butelkach, taki zestaw napełniający. Chwaliłem to rozwiązanie, myślałem że zaoszczędzę sporo forsy. W pewnym momencie zapchały się dysze i tyle pozostało.
Moduł też jest świeży, jeszcze zbyt wcześnie aby go chwalić, jednak nie jest zbyt wcześnie aby narzekać na nieuczciwość, która jest niewątpliwa.
Zobaczymy czy DEV team będzie wspierał produkt, czy może ulotni się niczym kura która zniosła zbuka :D

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Dywagacje na temat wydania Gazeli
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2016, 21:52:05 »
Maszyna nie jest rozpoznawalna, takie bliżej nieokreślone coś z przyczepionymi PPK. Nic dziwnego że mało kto słyszał o tych śmigłowcach.

Chyba żartujesz. Gazella jest znanym i popularnym śmigłowcem od lat w cywilu jak i wojsku. W latach 80 był krzykiem nowości. Mi-28 byś chciał? Pewnie tak i uznałbyś, że to znany śmigłowiec, przy czym.... zarówno SA341/2 jak i Mi-28 wyprodukowano podobną liczbę (nawet nie mówiąc o Ka-50 i Ka-52 które się liczebnością nie umywają do Gazeli). To, że tak go traktujesz, nie oznacza, że cała reszta świata ma takie samo podejście i go nie zna. SA341/42 we Francji to jak dla nas Mi-2, ikona nad ikony, w wielu krajach lata do dziś jako śmigłowiec bojowy, używali go też Brytyjczycy (nawet na Falklandach). Absolutnie nie uważam, że jest to jakiś typ śmigłowca mało znany i dlatego nie powinien wyjść do DCS. Wybór fajny, a dodatek ciekawy i jeden z lepiej dopracowanych obecnie. Nie żałuję ani centa. Qrdl rzucił pierwszego posta w nieco sarkastycznej formie, bo najpierw ślą info o Alpha 2.0, potem 1.5 Open Beta, a potem o 1.5, co było już nudne, bo nic innego w tych newsletterach nie było i tak przeleciały 3 tygodnie i 3 newsy na tym. To akurat było słabe.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2016, 12:12:12 »
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2016, 12:57:13 »
Oczywiście, że Gazela jest znana i kultowa, nawet pewnie bardziej niż Mi-24. Z drugiej strony jest polityka ED, która doprowadziła, że ja już nie kupuję w przedsprzedaży, a i z Gazelą się wstrzymam do czasu, aż się ustabilizuje. Ostatnim - jak mam nadzieję - modelem, na który dałem się naciąć, to Mirage i jego awionika. Teraz to dziękuję, postoję.

Tako rzecze,
Zaratustra

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2016, 13:11:29 »
Oczywiście, że Gazela jest znana i kultowa, nawet pewnie bardziej niż Mi-24. Z drugiej strony jest polityka ED, która doprowadziła, że ja już nie kupuję w przedsprzedaży, a i z Gazelą się wstrzymam do czasu, aż się ustabilizuje. Ostatnim - jak mam nadzieję - modelem, na który dałem się naciąć, to Mirage i jego awionika. Teraz to dziękuję, postoję.

Tako rzecze,
Zaratustra

Tu akurat nie ma co porównywać do Mirage (w którym dużo było brak, chociaż Razbam w pocie czoła dzielnie wypuszczał updejty). Gazelka jest mniej więcej na poziomie jak była Beta A-10C, czyli wszystko jest, a nawet kampania, a ew. bugi to tak naprawdę jakieś pierdy. Ale, fakt, nigdy nie wiadomo na co się trafi (patrz wykastrowany F-5E, który nawet nie będzie miał kampanii i też nie wiadomo na jakim będzie w Early Access poziomie (na instrukcję od BST też nie ma co liczyć), a cena jak każdy inny moduł, a za kampanię do niego będą chcieli $ i do tego pewnie tylko kampania będzie na Nevadę).
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2017, 07:27:47 »
Na forum ED właśnie pojawiła się informacja, że Polychop się "restrukturyzuje" i są bardzo zajęci:

https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=183142
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2017, 10:30:56 »
Gazela jest bardzo fajna i lubię sobie tym pośmigać. Tylko naprawdę nadal nie rozumiem, dlaczego muszę zjeżdżać z tekstur, jeśli chcę mieć klatki jak przy innych modułach, które śmigają z teksturami ustawionymi na max.