Autor Wątek: Wszystko się kręci jak w kalejdoskopie.  (Przeczytany 3386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wszystko się kręci jak w kalejdoskopie.
« dnia: Maj 30, 2016, 16:14:58 »
Gra uruchamia się dobrze, tzn. tylko do menu, po wybraniu obojętnie jakiej opcji np. trening wszystko wiruje(w pionie) jednak po naciśnięciu klawisza "5" na klaw. numerycznej wraca do normalności..., ale trzeba go wciśniętego trzymać, zwolnienie przywraca efekt kalejdoskopu.
Ponowna instalacja gry nic nowego nie wniosła, po dłuższym patrzeniu w pulpit można padakę zaliczyć :612: !
Win 8.1 x64
Pozdrawiam, Piotr1-wszy Nerwowy :564: i dzięki natentychmiast za wszelaką dobrą radę.

Odp: Wszystko się kręci jak w kalejdoskopie.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2016, 16:58:38 »
Używasz TrackIra ?

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2016, 16:59:59 »
Brzmi ewidentnie jak lipa z klawiszami i/lub kontrolerami. Jakiegoś sprzętu do headtrackingu kolega używa? Jeśli tak to jak gra działa bez? Zawartość c:\Users\[Twoja nazwa użytkownika]\Saved Games\DCS\Config\Input\ kolega wyrzucał? Jeśli nie, to może warto wywalić i sprawdzić jak się gra zachowuje na ustawieniach domyślnych.

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2016, 17:49:04 »
Jak używałem Free Tracka miałem podobną sytuację. W widoku zew. kamera "latała" jak satelita w osi pionowej wokół maszyny. W kokpicie i kamera w trybie przelotu maszyny przed nią - było ok. Czasem tylko w kokpicie widok resetował mi się w położenie zenitalne. Z tego co pamiętam, przypisane miałem "lewe" osie virtual joy czy jakoś tak. Trzeba pokombinować

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2016, 18:14:30 »
Dzięki za podjęcie trudu :evil:, takiego sprzętu do headtrackingu nie posiadam a FaceTrackNoIR jeszcze nie uruchamiałem, na Acerku ta sama wersja takiego dziwolągu nie stroi.
Już 4ty dzień się z tym męczę, pomyślunki chyba już wszystkie od siebie wyczerpałem.
Spróbuję z poradą w "Zapisane Gry".

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2016, 18:20:57 »
Odłączałeś klawiaturę lub inne kontrolery, joystick, myszkę  ?

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2016, 18:45:02 »
Czy przypadkiem nie jest podłączony jakiś kontroler (pad, kierownica, pedały, cokolwiek) czemu zostały przydzielone automatycznie funkcje widoku? Trzeba to sprawdzić w opcjach DCS w ustawieniach kontrolerów zarówno w przypisaniach klawiszy jak i w osiach.
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2016, 18:52:18 »
Dzięki za podjęcie trudu :evil:, takiego sprzętu do headtrackingu nie posiadam a FaceTrackNoIR jeszcze nie uruchamiałem, na Acerku ta sama wersja takiego dziwolągu nie stroi.
Już 4ty dzień się z tym męczę, pomyślunki chyba już wszystkie od siebie wyczerpałem.
Spróbuję z poradą w "Zapisane Gry".
Ustawienia VJoya to dla mnie czarna magia :(

« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2016, 20:17:04 »
Ustawienia VJoya to dla mnie czarna magia :(
Odłączone wszystko nawet cybuch z gęby wydłubałem, dalej to samo.
Z Falcon BMS 4.32 takiego zaciachu nie mam.

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2016, 21:04:57 »

Hmm... Przeznaczenie!

;)
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2016, 21:26:26 »
Hmm... Przeznaczenie!

;)
Przeznaczenie co na psychikę ma zły wpływ:):):) zawzięty jestem i z Waszą pomocą Waszmościowie coś zdziałamy. Odinstalkę zrobiłem pomijając nie chcący dobrą radę Groz-a z "PVAF" żeby usunąć wszystkie opcje dla AXISów.
Dzięki za przeznaczenie...:):):)

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2016, 21:32:03 »
Odłączone wszystko nawet cybuch z gęby wydłubałem, dalej to samo.
Wejdź do DCS - OPTIONS/CONTROLS i sprawdź czy nie masz tam podpisanego żadnej osi vjoya. Linijki gdzie tego szukać masz na screenie:

Nie ty pierwszy się denerwujesz na ten problem - poniżej link do identycznego tematu. Sprawę rozwiązuje usunięcie przypisań ruchów kamerą, które zdarza się, są automatycznie przypisywane do osi vjoya:

http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=109871

[edit] A ja już wyżej to sugerowałem...
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2016, 21:44:25 »
Dziękuję, za 20 min. odpowiem co i jak, przeniosłem instalację gry na drugi dysk...:):):)

« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2016, 23:13:10 »
Dziękuję, za 20 min. odpowiem co i jak, przeniosłem instalację gry na drugi dysk...:):):)
Jeszcze raz dzięki potężne za pomoc owocną!!! samo przeniesienie na 2gi dysk nic nie wniosło jednak Twoje sugestie co do kamery były strzałem w "dziesięć", mycha miała przypisane jej funkcje i to ona chciała mnie do psychiatry wyekspediować:)
Pozdrawiam, Piotr1-wszy Nerwowy :564: :564: :564:!!!