Autor Wątek: Opadające, nietrafiające rakiety Vikhr. Złe pomiary odległości. Problem  (Przeczytany 1144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam! Od jakiegoś czasu latam Kamovem, zazwyczaj nie miałem z nim problemów jednak dziś gdy chciałem polatać i poniszczyć trochę celów Kamov zaczął robić dziwne rzeczy. Po namierzeniu celu cel sam "zmieniał odległość" często pojawiając się po za zasięgiem mimo iż śmigłowiec był w tym czasie w zawisie.
Podam przykład, czołg T-55 znajdował się w rzeczywistej odległości 5km stał na polu bez żadnych wzniesień, po najechaniu na czołg wiązką lasera nadal był 5km ode mnie, po zablokowaniu lasera na czołgu odległość według systemu kierowania ogniem wynosiła 6.8 km... Po wystrzeleniu rakiety natomiast wynosiła 3.2 km. Wynik był taki że rakieta po prostu zaczęła opadać i trafiła w ziemie mimo iż wskaźnik lasera zablokowany był na czołgu.

Inaczej wygląda to przy strzelaniu z działka, po namierzeniu i zablokowaniu celu na czołgu odległość wynosiła 5km. Natomiast po kilku strzałach przeskakiwało bliżej lub dalej. Wcześniej tego problemu nie miałem.

Odp: Opadające, nietrafiające rakiety Vikhr. Złe pomiary odległości. Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2016, 17:52:19 »
O DCS niewiele wiem, ale w przypadku rakiety czy czasem nie gra tu roli pułap?

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2016, 20:27:16 »
Pułap jest w porządku, około 500 metrów. Zawsze z takiego strzelam

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2016, 20:57:48 »
Nagrałem szybki filmik. https://www.youtube.com/watch?v=mMcLiDNVZK0 na filmie dodam opis na bieżąco co mam na myśli.

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2016, 23:01:42 »
Odległość 7.5 a po oznaczeniu celu spada na 6.0
To że odległość pasywna nie jest dokładna to normalne.
Aby mieć dokładną odległość musisz mieć włączony dalmierz laserowy.
Po zalockowaniu celu automatycznie włącza się dalmierz więc zaczyna podawać dokładną odległość z dalmierza która może się różnić od tej pasywnej która nie jest dokładna.
Przy odpaleniu Vikhr także jest włączany laser który zapewnia wiązkę prowadzącą i przy okazji podaje dokładną odległość.

Co do celności rakiet to patrz na mój komentarz pod filmem. Musisz je odpalać ze stabilnego lotu, nie możesz wiercić się na lewo i prawo. Przed odpaleniem ustabilizuj lot.

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2016, 01:13:06 »
Prawdziwe problemy pojawiają się gdy rozpoczynam walkę z czołgami. To jest 10 minuta, wówczas nawet gdy mam ustabilizowany lot po namierzeniu celu laserem odległość się zmienia, później rakiety zaczynają same opadać i nie dolatuja nawet do celu mimo iż jest w ich zasięgu. Dodam też że z nieznanego powodu mogę wtedy wystrzleić rakietę co 2 sekund jest to sama końcówka filmu. Jeśli masz włączone adnotacje to w adnotacjach opisałem kiedy co się dzieje. Wygląda to tak jak bym się ich po prostu pozbywał zamiast strzelać.
Pozdrawiam.

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2016, 11:04:15 »
Jeśli rakiety spadają i możesz strzelać co 2 sekundy to oznacza to że wyłącza się laser.
Upewnij się, że nie naciskasz przypadkiem przycisku resetowania lasera.

Ponadto tak z innej beczki to warto wiedzieć że Vikhr nie lubi jak wiązka się przemieszcza bo wtedy musi korygować lot.
Przy odpalaniu z zawisu leci prawie jak po sznurku bo wiązka się nie przemieszcza i Vikhr łatwo ją łapie.

Jak odpalasz z lotu to wtedy pamiętaj aby był to lot stabilny i unikaj nadmiernego schodzenia/wznoszenia i dryftu na bok.
Chodzi o prostą geometrię, a dokładniej Twoją prędkość kątową względem celu. Aby była jak najmniejsza, wtedy Vikhr ma łatwiej.
Z tego też powodu jak lecisz wysoko i nie jesteś w zawisie Vikhr ma ciężej, bo wtedy twoja prędkość kątowa się zwiększa i wiązka bardziej się przemieszcza.
Tam samo z celami powietrznymi. Head on jest łatwy, ale jak helikopter leci pod kątem 90* względem Ciebie to Vikhr ma bardzo trudno i nawet zapalnik zbliżeniowy nie pomaga.

To tak dodatkowo, żebyś wiedział na czym to polega bo widzę, że jesteś zainteresowany odpalaniem tych pocisków.

I jeszcze co do filmu to w 9:50 masz włączony chyba tryb AA.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2016, 00:15:04 wysłana przez Leon »