Autor Wątek: Pierwsze wrażenia  (Przeczytany 3275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
Odp: Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 05, 2016, 20:31:00 »
Zaraz i mnie namówicie. Jest dużo baboli?
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 05, 2016, 22:54:41 »
Tego jestem pewien że nie ma dużo, o ile w ogóle.

« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2016, 00:12:49 »
Wg mnie to b. dobrze zrobiony moduł.

Offline Marcin_B

• *
  • MABO
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:37:50 »
60 bagsów.... :cry:

« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:48:15 »
Ja się wymieniłem z gościem na Mi-8, w promo kosztowało mnie 19,99 dolca :)  A i tak nim nie latałem...

« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:51:47 »
Nie mogę się z tym zgodzić, bugów jest na pewno znacznie więcej niż np. w MiG-15bis zaraz po wydaniu. Trochę już naprawili, ale cały czas m.in. nie ma sygnałów dźwiękowych od RWR, Sidewindery "warczą" nawet gdy nie powinny, rozrzut działek jest... zastanawiający co najmniej. Nie są to może rzeczy uniemożliwiające grę, ale jeszcze trochę pracy ten moduł wymaga. Na plus zaliczę, że w odróżnieniu od innych modułów BST, od początku jest normalna angielska instrukcja i lata się przyjemnie - moim zdaniem przyjemniej niż MiG-21bis w jego obecnym stanie.

« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:22:06 »
Nie mogę się z tym zgodzić, bugów jest na pewno znacznie więcej niż np. w MiG-15bis zaraz po wydaniu. Trochę już naprawili, ale cały czas m.in. nie ma sygnałów dźwiękowych od RWR, Sidewindery "warczą" nawet gdy nie powinny, rozrzut działek jest... zastanawiający co najmniej. Nie są to może rzeczy uniemożliwiające grę, ale jeszcze trochę pracy ten moduł wymaga. Na plus zaliczę, że w odróżnieniu od innych modułów BST, od początku jest normalna angielska instrukcja i lata się przyjemnie - moim zdaniem przyjemniej niż MiG-21bis w jego obecnym stanie.

Sporo nim latasz, może jakieś porady masz co do pracy radaru, coś co warto o nim wiedzieć ?

« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2016, 16:09:56 »
Przecież sidewinder'y zawsze "drą jape" jak są wybrane, a Tobie zapewne chodzi o to że jest ich dźwięk nawet jak nie ma się ich podwieszonych, i tu fakt, nie powinno tak być.

« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2016, 17:06:49 »
Z tego co pamiętam, jak nie są podwieszone, to nie warczą, ale jak są podwieszone, to warczą kiedy tylko włączysz przełącznik "GUNS/MISSILE and CAMERA", nawet jeśli nie włączysz wyrzutni, na których są podwieszone.

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2016, 17:32:24 »
Podobno tak ma być, chociaż na forum ED jest człowiek, który serwisował szwajcarskie F-5 i twierdzi że nie warczą. Ale oni wiedzą lepiej, podpierając się niejednoznacznym cytatem z manuala.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 06, 2016, 18:59:44 »
No właśnie, to troszkę dziwne,  właśnie ostatnio przez to się oszukałem. Włączyłem uzbrojenie ale zapomniałem o wyrzutniach. Oczywiście jak już się domyśliłem czemu zmarnowałem szansę na zestrzelenie było już po zawodach.  Jakoś trudno mi uwierzyć, że piszczały na wciąż nawet gdy się ich nie wybrało, pilot chyba by ocipiał. No i w zasadzie nic mu nie przpomni o tym, że ma włączyć wyrzutnie.

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 06, 2016, 19:15:40 »
  • Przesadzone opóźnienie wskazań wysokościomierza przy nurkowaniu;
  • Sidewindery nadające nawet gdy nie są zasilane;
  • Podwójnie odpalane pociski rakietowe z wyrzutni LAU-3 przy wybraniu ustawień interwalometru na strzały pojedyncze;
  • Brak dźwięku z RWR;
  • Wzrost ciągu silników przy ruchu przepustnicy poniżej 60% obrotów, aż do momentu przyziemienia;
  • Nie działające programy wyrzutników konfetti/flar;
  • Spadek fps po uruchomieniu radaru w DCS 2.0;
  • Nie pakowanie spadochronu hamującego po jego użyciu - przy dozbrajaniu/tankowaniu maszyny;
  • Nie działający przełącznik MAG/GYRO/Test powodujący, że HSI tkwi w trybie wskazań magnetycznych.
Tyle z problemów jakie do tej pory zanotowałem od dnia premiery, poza tym bardzo mały wachlarz uzbrojenia użytecznego w świecie symulatora ze względu na specyfikę maszyny (całkowicie ręczne bombienie), bądź samego symulatora (brak modelu uszkodzeń od odłamków).

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 06, 2016, 19:57:24 »
Warto też wspomnieć, że jest to dzienny myśliwiec i wyposażenie nawigacyjne jest bardzo ubogie - mamy TACAN i bodajże jakiś radiokompas UKF, taki jak w Huey? Nie ma w każdym razie normalnego ADF pracującego na falach średnich, nie ma VOR/ILS, nie ma nawet sygnalizacji przelotu nad markerem lotniskowym. Jak ktoś lubi latać w chmurach to lipa.

Padonis: nie latam F-5 dużo, w ogóle latam raczej rzadko.

« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 06, 2016, 20:08:26 »
Ale zapewne zdecydowanie lepiej znasz angielski i slang lotniczy.  Czy radar w F-5 ma tylko włącznik i  zasięg, jakieś tryby czy coś ?

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 06, 2016, 20:33:00 »
Radar ma 3 tryby pracy:
- Scan (max 40nm, śledzenie - 20nm)
- Dogfight - Missiles (VS 10nm)
- Dogfight - Guns (VS 5nm)

Co do nawigacji to jest tylko TACAN (DF UHF raczej bezużyteczny przy tym co jest w DCS, to i tak opcja do znajdywania nadajników awaryjnych), brak directora na ADI czy zegaru omni dla systemu dwuwymiarowego jak ILS. Dodatkowo ADI jest bardzo mało wiarygodny i mimo iż powinien być sprzężony z centralnym systemem żyroskopowym, to po jakimś czasie łapie dryft i trzeba polegać na horyzoncie wyświetlacza radaru lub awaryjnym ADI. Dodatkowo dla latających w np. Blue Flag: jest tylko pojedyncze radio UHF, więc problematyczne jest utrzymywanie komunikacji wewnętrznej grupy, jak i jednocześnie zewnętrznej z GCI/AWACS przez Simple Radio Standalone.

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348