Autor Wątek: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej  (Przeczytany 17032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Po ostatniej aktualizacji da się spostrzec, że działko prosiaka stało się całkowicie bezskuteczne przeciwko czołgom, wozom pancernym i pojazdom P-L. Można nim zniszczyć jedynie ciężarówki i inne samoloty. W dodatku po przezbrojeniu na amunicję HEI z CM w samolocie nadal widoczna jest amunicja CM (mix), tylko  okazuje się w powietrzu, że działko jest puste i nie da się strzelać.
Jednym słowem działko jest skopane a dokładnie wygląda na to, że skopane są pociski HEI.  :-[
Czy koledzy mogą to sprawdzić u siebie, lub też na forum ED, ja nie posiadam tam konta.  :(

PS:  W A-10A też jest taka sytuacja, z działka nie da się zniszczyć pojazdów pancernych, tylko ciężarówki i samoloty.

Temat!!! - za tematy typu `mam problem` zwykle ląduje się w kiblu...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2016, 12:56:25 wysłana przez =OPS=boski qrdl logos »
Latamy dzisiaj?

Oficer polityczny Padi-Van. (Prostak-1)

Poko

  • Gość
Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2016, 07:48:33 »
Ot cały DCS. Jak go nie kochać za te numery z patchami? Najpierw rakiety SRM, a teraz to... :( Jedno poprawią - co innego sknocą. Ile to już lat kręcimy się w kółko? Śmiem twierdzić, że ED nie ma dobrych programistów.

Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:36:14 »
Boski może masz i rację ale w woli ścisłości to w tytule "Działko A-10C ma problem z niszczeniem opancerzonymi pojazdami (czołgi etc.) " warto zamienić formę "opancerzonymi pojazdami" na "opancerzonych pajazdów" :) No i nie było tam "mam problem" tylko, że "działko ma problem", który opisałem dość dokładnie.
Bez urazy oczywiście :D
Latamy dzisiaj?

Oficer polityczny Padi-Van. (Prostak-1)

qrdl_logos

  • Gość
Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:54:49 »
Starałem się tytułem oddać jak najlepiej stylistykę Twoich postów, bez urazy oczywiście  :P.

Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2016, 14:37:16 »
 :P Może nie jestem urodzonym poetą i ze stylistyką  mam delikutaśne problemy, może i tytuł nie był dopracowany ale przynajmniej nie był spie...  :evil:
Latamy dzisiaj?

Oficer polityczny Padi-Van. (Prostak-1)

Offline macieksoft

  • Trolle
  • *
Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2016, 18:02:50 »
Działko od początku było skopane.
Od początku miało zbyt duży rozrzut.
Co do skuteczności (przebijalność CM) to nowy bug, nie pamiętam aby wcześniej były z tym problemy.

Co do czołgów to generalnie 30mm nie jest kalibrem na czołgi. No chyba że jakieś stare graty. Ja zawsze używałem go do niszczenia BMP-1. BTR, BRDM, MTLB i wszystkiego co nie było czołgiem i nie miało zbyt groźnej broni (BMP-2 potrafił utrzeć nosa ryja, kończyło się zwykle awaryjnym RTB).

Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2016, 09:27:04 »
Jedna pozytywna rzecz, działko A-10C zaczęło niszczyć cele. Mianowicie ulegają mu ciężarówki, wozy pancerne, Shilki itp, na czołgi działko jest nieskuteczne ale tak chyba powinno być.  Jeszcze sprawdzę, jedyna skuteczna metoda to atak od tyłu na klapy silnika.
Latamy dzisiaj?

Oficer polityczny Padi-Van. (Prostak-1)

Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2016, 16:22:22 »
Czytałem w różnych miejscach o tym działku, pociski PP zrobione z  zubożonego uranu maja ogromną przebijalność, stal o grubosci 4 cali to betka dla tego pocisku. Właśnie dlatego to działo dostało skrzydła, nauczono je  latać, by niszczyło czołgi i inne pojazdy pancerne.  :evil:
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 17:31:40 wysłana przez KosiMazaki »
Latamy dzisiaj?

Oficer polityczny Padi-Van. (Prostak-1)

Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2016, 16:24:20 »
Działko GAU-8/A Avenger było storzone do niszczenia czołgów.
Latamy dzisiaj?

Oficer polityczny Padi-Van. (Prostak-1)

qrdl_logos

  • Gość
Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2016, 17:24:38 »
Działko GAU-8/A Avenger było storzone do niszczenia czołgów.

Której generacji, z jakim pancerzem (T-34, 55?) i z jakiej odległości (50-60m)? Ja jednak będę dalej twierdził, że to nie jest broń do niszczenia współczesnych MBT.

Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2016, 17:31:58 »
Raczej do wyłączania z walki poprzez unieruchomienie czołgu (trafienie w silnik) lub uszkodzenie innych mniej opancerzonych przyrządów. Wg Wiki GAU-8 może przebić pociskami przeciwpancernymi do 76mm. Trochę mało żeby zniszczyć kompletnie czołg. Pewnie dlatego w DCS czołgi sobie nic z tego nie robią bo zbyt uproszczony jest model zniszczeń.

Offline KosiMazaki

  • Administrator
  • *****
    • http://www.kg200.il2forum.pl
Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2016, 17:32:35 »
Najlepiej jakby przyszedł Speedy i wyjaśnił sprawę jak zawsze przy okazji takich rozmów.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2016, 17:35:39 »
Klapy silnika zazwyczaj nie mają więcej, skuteczny zasięg to 1200m. Według danych z Iraku, 1/4 zniszczonych czołgów przez A-10C, były właśnie z działka. Były też w tym T-72.
Latamy dzisiaj?

Oficer polityczny Padi-Van. (Prostak-1)

Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2016, 17:50:33 »
Z 500m przebija pancerz o grubości 69mm.
Z 1000m  przebija pancerz o grubości 38mm.

http://fas.org/man/dod-101/sys/ac/equip/gau-8.htm

Abramsa czy Leoparda raczej by nie zniszczył ale zapewne uszkodzić, unieruchomić dał by radę. W Iraku były T-72 i T-55 a te były raczej do zniszczenia. Czołg trafiony w silnik i stojący w płomieniach, raczej nie daje się szybko naprawić.
Latamy dzisiaj?

Oficer polityczny Padi-Van. (Prostak-1)

qrdl_logos

  • Gość
Odp: Brak skuteczności działka w A-10C w zwalczaniu broni pancernej
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2016, 17:54:59 »
Klapy silnika zazwyczaj nie mają więcej, skuteczny zasięg to 1200m. Według danych z Iraku, 1/4 zniszczonych czołgów przez A-10C, były właśnie z działka. Były też w tym T-72.

Jasne, ale jak to powszechnie wiadomo, pierwszą ofiarą wojny jest prawda, szczególności ta o Iraku. Amerykanie pomni filmów i zdjęć z Wietnamu, zadbali o odpowiednią narrację. Wracając do tematu, to zgoda, 30mm może tu i ówdzie coś uszkodzić, odstrzelić (anteny, dalmierze etc.), podobnie jak można z kałacha uszkodzić Hujeja albo inny śmigłowiec - przy odrobinie szczęścia. Podobnie, pilot A-10 może przysprejować, jak mu się nagle wyłoni czołg, np. z lasu, ale - idę o zakład - że żaden pilot o zdrowych zmysłach, nie rzuci się na nowoczesny czołg, czy pluton, w A-10... Padi, pomyśl, że do niszczenia czołgów jest amunicja podkalibrowa 120 mm, z utwardzanymi rdzeniami (wanad, uran etc.) po to, żeby eliminować czołgi, strzelając z armat, które mają lufy kilkumetrowe (a i to nie daje gwarancji zabicia pierwszym strzałem!). A-10 przy takim sprzęcie, to samopał. Tak więc w DCSie - w uproszczeniu - jest słusznie, tzn. lepiej żeby w ogóle na czołg nie działało działko z A-10, niż jakby po serii (z 1200m LOLOLOL) T-80 albo Abrams zaczynały dymić...

Tako rzecze,
Zaratustra