Autor Wątek: Szukam porady - chcę latać tylko na MiGu-29 i nauczyć się go dobrze  (Przeczytany 2954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam. Posiadam Lock on FC 2 i joystick do symulatorów Saitek. Jestem nowicjuszem. Chcę latać tylko na migu 29 i nauczyć się go dobrze. Czytam wszystkie poradyporadnik "lock on po polsku" i klawiszologię, ale mi jakoś nie idzie to latanie. Nie znam terminologii ale np. ciągle mam ostrzeżenia w kokpicie_, że jakiś kąt przekraczam. O co chodzi z tym kątem? Przeciążenie też przekroczę ale wiem o co chodzi. Z jaką bezpieczną prędkością można latać? Z jaką prędkością podchodzić do lądowania? Po co są klapy i kiedy je używać? Chciałbym pogadać z kimś kto się na tym zna. Chciałbhym poznać o co chodzi z wskaźnikiem ADI i HSI nie kumam tego. Również dużo parametrów na HUD nie wiem co oznaczają. Jak najlepiej określić wysokość na jakiej się znajduję? Wysokościomierz podaje wynik w tysiącach m (???) i setkach stóp ale jakoś razem łączę i dziwny wynik wychodzi źle coś patrzę? Mogę p zaplacić za takie porady jeśli się znasz na tym to skontaktuj się zemną.

Litości... tego bełkotu nie da się czytać. Zapoznaj się z zasadami tego forum najpierw. Mazak.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2016, 21:23:02 wysłana przez KosiMazaki »

Odp: Szukam porady - chcę latać tylko na MiGu-29 i nauczyć się go dobrze
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2016, 20:02:16 »
Kąt natarcia - jeśli go przekraczasz to tracisz siłę nośną, jednym słowem zaczynasz spadać. Bezpieczna prędkość to tak przy której jeszcze lecisz, wraz z wzrostem prędkości masz większe przeciążenie przy manewrach, to doprowadza do utraty przytomności - Blackout :) Każdy samolot ma swoją ulubioną prędkość, przy której ma najlepszą manewrowość . Flapy - opuszczone dodają siły nośnej przy małych prędkościach, opuszczasz je przy lądowaniu ( dla wielu samolotów ta prędkość  to około 230-250km/h, wszystko zależy od tego jak ciężki jest samolot przy lądowaniu).  ADI - to sztuczny horyzont, pokazuje twoje ustawienie  względem 3 osi samolotu, na nim też wyświetlane są  żółte wskaźniki ILS, czyli znaczniki podejścia do lądowania według wskazań z ziemi. HSI - to twoja busola- kompas, dodatkowo pokazuje kierunek następnego punktu lotu, lub wybranego lotniska, pokazuje też czy jesteś na wyznaczonej trasie. Na HUD-e wyświetlane są wszystkie ważne informacje, wysokość, kurs, kierunek na punkt trasy, rodzaj wybranego uzbrojenia oraz rodzaj radaru i jego tryb pracy. W rosyjskich maszynach wszystkie dane są w metrach, oczywiście ustaw sobie w opcjach gry dane metryczne czy inne. To tak w skrócie, jest instrukcja w grze, poczytaj od Su-27, tam wszystko jest napisane a te samoloty są baaaaardzo podobne do siebie. Najlepiej zainstaluj sobie DCS World  ta nowsza wersja, wciągnęła w siebie FC2) , tam jest darmowy Su-25, zaś Mig-29 możesz dokupić. Poucz się, poczytaj, a jak starczy Ci chęci to wylądujesz na multi i polatasz z innymi. Oczywiście są tu ludzie którzy pomogą, ale nauczyć się podstaw musisz sam.   

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2016, 20:21:21 »
No dzięki! Właśnie takie wskazówki są mi potrzebne nikt mi niczego nie tłumaczy i niema się takeij pewności czy ja dobrze coś zrozumiałem. Właśnie takie konkretne informacje są mi potrzebne, a nie fachowe wielkie biblie co do czego jest. Parę razy wylądowałem ale te lądowania są za każdym razem inne. Zarwałem podwozie, albo się rozbiłem, albo wywala mnie z pasa startu... heh. ale Na joysticku jest lepiej i łatwiej niż na klawiaturze. Chętnie przez np. skyppa Skype'a bym pogadał o nauce tego symulatora odpłatnie.

Litości po raz drugi. Mazak.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2016, 21:27:02 wysłana przez KosiMazaki »

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2016, 20:48:46 »
Nikt tutaj nie chce brać od ciebie kasy. A jak już chcesz w coś zainwestować, to w korki z ortografii i interpunkcji. Zaczynaj chociaż zdania z dużej litery... a jeśli nie uważasz, że interpunkcja jest ważna, to rozważ znaczenie poniższych zdań.

Stara piła leży w piwnicy.
Stara piła, leży w piwnicy.

Padi dobrze ci radzi, zainstaluj sobie darmowego DCSa, potem rozważ zakup modułu do niego, najlepiej FC3, bo w nim są MiGi i Su. Łatwiej znajdziesz nauczycieli on-line w DCSa niż w FC2, który już lekko trąca.

Tako rzecze,
Zaratustra

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2016, 20:49:04 »
Tu nikt za kasę nie uczy, jedynie udziela dobrych rad z free. Staraj się przyzwoicie pisać, widzę że zapominasz o dużych literach - admini są wyczuleni na to :)
No i za późno :)

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2016, 21:14:38 »
A co do samej komunikacji, jest od tego TS. Jak dla mnie Skype to przeżytek. Namiary na TS'a masz w wątku o wspólnym lataniu online w DCS World na pierwszej stronie tematu. Lepiej mówić niż pisać.

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2016, 21:30:45 »
To jakaś prowokacja jest. Jakbyś czytał instrukcję o których wspominałeś to byś połowę odpowiedzi na twoje pytania znalazł. Natomiast jak stwierdzasz, że na joysticku się łatwiej lata niż na klawiaturze to jakbyś stwierdził, że myszką lepiej się gra w CS:GO niż kierownicą. Przecież to jest oczywiste. W następnym poście zapytasz jak się używa tych... no "torped i wabików". Trochę samodzielności, samozaparcia i tak jak napisał Qrdl jakiś słownik ortograficzny.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2016, 23:08:35 »
No dzięki za rady. To nie jest żadna prowokacja. Jestem trochę nieuporządkowany to prawda, a poza tym niecierpliwy. Właśnie ja wolę takie rady  ludzi, którzy już się na tym znają niż sam całkowicie szukać odpowiedzi na najczęściej proste pytania. To co dla was jest proste dla mnie bardzo trudne, ale na pewno chcę dalej się uczyć i poznać tą grę. Z początku grałem bez joysticka i myślałem, że może ten joystick utrudni mi tylko lot ale dopóki sam się nie przekonam to się nie dowiem, bo nie mam skąd. Te poradniki musicie przyznać, że dla nowicjusza też mogą sprawić kłopoty w zrozumieniu. Ja zdaje sobie sprawę z tego, że są to podstawy ale zaczynam. Ale już przynajmniej pilota nie zabijam przy lądowaniu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 07:45:48 wysłana przez KosiMazaki »

« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:44:08 »
Tak jak pisałem, zainstaluj DCS World, tam masz darmowego Su-27, jak nie to za parę dolców dokupisz sobie FC3 lub samego Mig-29. Mając to znajdziesz więcej ludzi do pomocy w szkoleniu.

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:00:22 »
Ej Padi. W podstawce nie ma darmowego Su-27! Jest tylko TF-51D i Su-25T. Reszta podstawowych maszyn jest w FC3, który raczej trzeba mieć bo najbardziej się opłaca.

« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:44:33 »
Tak tak, oczywiście, chodziło mi o 25-tkę.

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2016, 16:01:23 »
Su-25 też nie ma, jest Su-25T  :evil:.

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2016, 19:32:56 »
Aptekarz. Żadna różnica. :)

Mi tam się podoba taka mocna potrzeba nauki, i taka niecierpliwość. No i widać progres - w ostatnim wpisie jest tylko parę literek na czerwono. Tak trzymać! Powodzenia!
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2016, 19:37:05 »
Aptekarz. Żadna różnica. :)

Żadna różnica to jest między chromosomem X i Y  :P. Różnice są przynajmniej dwie istotne: Su-25 nie ma `telewizji` i HUDa, co mocno ogranicza i utrudnia stosowanie broni, np. antyradarowej, dzięki temu jest lżejszy, co pozytywnie odbija się na manewrowości; po drugie model kokpitu w Su-25 jest znacznie ładniejszy niż w wersji T.

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2016, 22:04:02 »
Dobra , a przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy u was jak gracie podczas lotu zarówno na klawie jak i na joyu występują takie bujania nie wiem jak to nazwać. Po prostu nie mogę opanować samolotu aby leciał ładnie precyzyjnie tylko mi go buja - skacze w górę i w dół. O co tu chodzi i tak jest na każdym samolocie to kwestia tego, że ja nie umiem latać czy tego że mam źle skonfigurowany lot, czy tego że po prostu tak w rzeczywistości zachowuje się samolot. Podczas lądowania czasami bardzo trudno jest mi utrzymać samolot w jednej pozycji . Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak jest. A gdzie można zamówić FC3 ja mam 2, a z tego co widać to w 3 jest lepsza grafika, myślę o 3 monitorach fajnie by było.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 07:51:38 wysłana przez KosiMazaki »