Autor Wątek: IL-2 Battle of Kuban  (Przeczytany 3934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
IL-2 Battle of Kuban
« dnia: Październik 07, 2016, 22:49:11 »
Trochę ten opublikowany screen mnie zaniepokoił.

WiP ok, ale te wzniesienia przypominają mi to co jest obecnie w DCS i od czego się odchodzi. Trójkąty walą po oczach. Fakt, że do tej pory były płaskie mapki i jakoś tego się nie widziało...
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Rammjager

• ZB
  • *
  • ex-JG300 pilot.
Odp: IL-2 Battle of Kuban
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2016, 09:14:57 »
Pytanie:
Obniżyli cenę BoK z 79.99 na 69.99 ... kupować czy nie ?
Bo jak patrzę na ceny kurs średni $ w NBP to nie wiem czy to nie ostatni gwizdek, bo potem "dobra zamiana" może spowodować lawinowy spadek kursu złotego ...

Ramm.
" only mad men fly there where angels afraid to step... "

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2016, 11:15:53 »
No niestety prognozy nie są dobre dla polskiego złotego również na 2017.
Też się obawiam, że będzie się dalej osłabiał (i kto wie, czy jeszcze nie szybciej bo dane nie są dobre dla gospodarki PL, a prezentacje to ja też umiem świetne robić) i myślę o zakupie walut, nawet żeby sobie leżało.
Dla przykładu Spit do DCS -166zł, a dosłownie tydzień później już 176zł. Jak tak dalej pójdzie to ciężko będzie coś kupować na zachodzie....

www.yoyosims.pl

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2016, 17:49:09 »
Trudno, jak nie teraz, to za rok się kupi... Moja bariera psychologiczna to 150 PLN i powyżej nic nie kupię. Czyli 35 dolarów i mniej... Jak to się mówi: kiedyś każdego będzie stać na auto z rocznika 2016.
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:23:56 »
W sobotę było takie Q&A z autorami. Oto najważniejsze dane i plany, a propo BoK.

Timeline for BOK in the coming 12 months:
2016:
Dec 16: 109G4 + DX11 + Tante Ju
2017:
End Jan:  BF110 G2
End feb: HE111 H16
End March: FW190 A5 with improved FM for the A3 as well.
End May: IL2 model 1943 with .50 MG at the rear.
June: Spitfire!!!!
July: Kuban map (without career mode, but there will be missions)
August and September no releases planned.
Oct: Yak 7B + open Beta of Kuban Career mode.
Nov: A20 Boston bomber + free historical campaign for Kuban + P39 + H129
Dec: Official release of BOK to the main stream public.

www.yoyosims.pl

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:56:17 »
Oni chyba mają dwóch developerów i jednego grafika, plus tester, albo i nie, po co, są klienci. A może ich dwóch tylko jest? Rok na jedną mapę, 10 nowych maszyn na krzyż, plus refaktoring kodu. Dla mnie bomba.
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2016, 09:02:28 »
Trochę niestety to rozwlekli, w takim tempie to ten Pacyfik to będzie chyba na 2019 ;).  Niestety najciekawsze samoloty, czyli P-39, Hs-129 i A-20 zobaczy się dopiero w końcówce przyszłego roku.
No jedynie Spit jeszcze znośnie, ale też - czerwiec ? Z BoM to jakoś dużo szybciej im poszło.

www.yoyosims.pl

Offline Rammjager

• ZB
  • *
  • ex-JG300 pilot.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2016, 10:34:03 »
End March: FW190 A5 with improved FM for the A3 as well.

No już kur#a mać mnie szlag trafi ....
Czy tak trudno wymodelować poprawnie jeden samolot do kur#y nędzy !?!?!?!
Od 2000 roku ruscy nie potrafią przetłumaczyć z niemieckiego i przeczytać specyfikacji technicznych z Rechlina ???
Dlaczego nie poprawiają cały czas tych pie###olonych wynalazków z brzozowej sklejki, których poszycie przeżerało na wylot splunięcie radzieckiego kaprala po przydziałowej dziennej dawce C2H5OH  ....
Ehh ... szkoda słów.
Dlaczego jakaś zachodnia firma nie weźmie się za symulatory z czasów II wś, tak jak kiedyś mikroprosię??

Ramm.
ps. sorki za wulgaryzmy, ale już nie ku#wa poniosło ...

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2016, 11:11:08 »
Jeśli by całość BoK była gotowa już w na początku lub w połowie 2017 roku to na koniec trzeba by było zrobić na to 50% promocje ...
A tak mamy promocję dziś - 10 USD i w tym roku pewnie ona się skończy ...
W przyszłym roku wrzucą tzw. Collector Planes (Spitfire!!!)  i nie mając konkurencji na fali "hype" każdy to kupi czyli wersję Premium lub wersję Standard.
Ale wówczas będzie w preorder na Battle of Midway (-10 USD)
I tak wiele nie robiąc tzn. mając stały napływ gotówki i praktycznie gotowe samoloty do BoK w przyszłym roku Panowie będą pracować nad zupełnie nowymi mapami (Ocean Spokojny) i nowymi samolotami do Battle of Midway ...

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2016, 12:07:03 »
Ramm, Foka nie może w żadnym simie czy to robionym na zachodzie czy wschodzie latać zgodnie z jej "papierami". Dlaczego nie ma jej w DCSie?  8)  Według mnie z wiadomych względów. Zresztą z tego samego powodu według mnie, w żadnym poważnym simie Foka chyba nie występuje.
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2016, 13:18:14 »

Czy tak trudno wymodelować poprawnie jeden samolot do kur#y nędzy !?!?!?!
Od 2000 roku ruscy nie potrafią przetłumaczyć z niemieckiego i przeczytać specyfikacji technicznych z Rechlina ???

Coś tam jednak jest Fw 190 D-9 Dora do DCSa :-) i Mesiek się znajdzie. Może wersje są nie takie i może teren też średni, ale modele wykonane bardzo przyzwoicie. Ja byłem bardzo optymistycznie, po RoFie, nastawiony do BoS, ale przeszło mi dość szybko. Już nawet nie chodzi o konkretne samoloty, ale o filozofię całego podejścia, to ma być produkt spełniający oczekiwania pewnej grupy i chyba nie do końca pewność, skąd oni pozyskują środki. Mnie zaniepokoiło, że już Muromaniec w RoFie jest sponsorowany przez Russian Military Historical Society (RMHS), którego niezależność od słusznej wersji historii może być kwestionowana. Tak więc obawiam się, że 1C z przystawkami nigdy nie zrobi czegoś odpowiadającego, innej niż propagandowa, wersji historii... może czasami zaszaleją w becie, ale to i tak na krótko. To o czym pisałem wiedzą wszyscy i chyba już gdzieś od 2001 roku, tak więc niepotrzebnie się Ram afektujecie  :evil:.

Tako rzecze,
Zaratustra

Offline Rammjager

• ZB
  • *
  • ex-JG300 pilot.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2016, 13:22:21 »
Ramm, Foka nie może w żadnym simie czy to robionym na zachodzie czy wschodzie latać zgodnie z jej "papierami". Dlaczego nie ma jej w DCSie?  8)  Według mnie z wiadomych względów. Zresztą z tego samego powodu według mnie, w żadnym poważnym simie Foka chyba nie występuje.

Nie do końca Herr Rutkov. Jest w DCS'ie D9 - a jednym z powodów dlaczego nie kupiłem DCS'a to mapy, bo latanie nad Suchumi w D9 średnio mnie interesuje.
Foka w wersji A5 (i bodajże A8 z 2x30mm) była zaimplementowana w EAW (European Air War) firmy Microprose i Jane's World War II Fighters firmy Electonic Arts.
Wiem, że była to era innego podejścia do symulacji, ale nikt z obecności tego samolotu na niebie i jego możliwości bojowych nie robił problemu.
Latałem na FW 190 przeciwko B-17 w "B 17 Flying Fortress: The Mighty Eighth" i wymodelowanie tego samolotu nikomu tam nie przeszkadzało, mimo tego , że czasami jedną salwą zamiatało się B-17 pod dywan...
Dopiero ruskim ten samolot przeszkadza na tyle, że próbują go na wszelkie sposoby "obcinać", modelując jego FM i DM nieskończoną ilość razy. A pominąć go nie mogą, bo jednak foka  - było nie było - była obecna na froncie wschodnim do samego końca wojny.

Ramm.
ps. pomyśl Rutkov o 262 i zadaj sobie pytanie czy kiedykolwiek ruscy jeszcze kiedyś w jakiejkolwiek grze dadzą ten samolot jako "flyable". O ile na zachodzie, Schwalbe można było dojść na P-47 czy P-51 nurkując, to na wschodzie piloci VVS mogli tylko tego meśka odprowadzić wzrokiem, o ile pilot 262 nie był kompletnym idiotą ...
W starym ile latając fronty na 262 byliśmy zupełnie niedotykalni, kompletnie nic nam nie mogli zrobić :-P

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2016, 13:24:30 »
Panowie, nie to nie jest tak jak piszecie - w sprawie modyfikacji Foki to chodzi o to, że w ostatnim czasie (z tego co pamiętam 2014-15) pojawiły się nowe dane odkryte w wykopaliskach.
Jest cały temat o tym na oficjalnym forum i odniesienie się do tego właśnie w DD http://forum.il2sturmovik.com/topic/168-developer-diary/page-4#entry412855 .
Te dane rzucają nieco więcej światła i chodzi tutaj o to, że właśnie te dane będą zaadoptowane do nowego IL-2.
Jedyne co, to czemu tak długo, przecież dobrze przysiąść i jest nowy FM za tydzień...

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2016, 14:17:31 »
Oct: Yak 7B + open Beta of Kuban Career mode.

Tryb kariery nie miał być przypadkiem priorytetem? Mogę w takim razie hibernować dalej.

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2016, 14:55:16 »
W sprawie modyfikacji Foki to chodzi o to, że w ostatnim czasie (z tego co pamiętam 2014-15) pojawiły się nowe dane odkryte w wykopaliskach (...)
Te dane rzucają nieco więcej światła i chodzi tutaj o to, że właśnie te dane będą zaadoptowane do nowego IL-2.

A czy te dane uwzględniają, że 2 sekundowa seria z zestawu 2 x MG-151/20 + 2 x MG-17 celnie ulokowana w Jak-1 pozostawia z niego kratownicę kadłuba, a celnie ulokowana w ŁaGG-3 robi z niego trociny?