Autor Wątek: IL-2 Battle of Kuban  (Przeczytany 3464 razy)

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: IL-2 Battle of Kuban
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2016, 14:56:47 »
Tu jest mowa tylko o FM.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2016, 12:54:03 »

G4, pierwszy model z BoK. Lata miodnie, niewątpliwie najlepszy Messer do tej pory. Poznać go stosunkowo łatwo - tylne duże i niewciągane kółeczko.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2016, 11:04:39 wysłana przez YoYo »

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 10, 2017, 22:33:57 »

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 13, 2017, 10:11:49 »
Ładny niszczyciel, szkoda tylko, że bezludny. W "46" byli marynarze na stanowiskach AA.

Offline leszek660

• *
  • " Na mój skromny jedyny sposób " L.G.Buchheim
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 13, 2017, 11:50:26 »
Ładny niszczyciel, szkoda tylko, że bezludny. W "46" byli marynarze na stanowiskach AA.

Bo to jest  pora obiadowa, wszyscy siedzą w swoich dziuplach i zajadają. :evil:
IL2 1.2, IŁ1946, LC/FC 1.12, MS 2004 / X, ił2 CoD,
DCS, RoF, BoS, HL - EKG_leszek .

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 13, 2017, 21:40:29 »
Chyba raczej komisarz prowadzi szkolenie ideologiczne w mesie... Obecność obowiązkowa.
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2017, 21:43:01 »

Z "deafultu" to chyba nie było, trzeba było zdaje się ręcznie dać =1 w config.cfg tak coś mi się wydaje.

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 11, 2017, 21:57:38 »

Polatałem dziś trochę sobie A-5 z BoK. Ależ to ładnie śmiga. Faktycznie, sporo zaszło zmian na + w zachowaniu Foki. Poprzednio unikałem tego samolotu (A-3) tu jak ognia, a teraz jest mega pozytyw i wydaje się być na zasłużonej pozycji, a nie to co było.

www.yoyosims.pl

Offline Rammjager

• ZB
  • *
  • ex-JG300 pilot.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 11, 2017, 22:49:11 »
Spróbuj uciec tym przed parchem po prostej nad ziemią.
Można się zdziwić ...

Ramm.
" only mad men fly there where angels afraid to step... "

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 24, 2017, 22:51:25 »
Kupiłem mimo chronicznego braku czasu, ale nawet te kilkadziesiąt minut raz na dwa - trzy dni rekompensuje mi wydatek. Chciałem się tylko upewnić że dobrze zrozumiałem iż w miarę wydawania nowych samolotów (Spit, Henschel itd.) dostanę je już w cenie którą zapłaciłem za BoK? A5 jest genialnym samolotem, takim jakim był chyba, ale jego przyśpieszenie jest daremne, nawet w nurku rozpędza się jakby miał opór czołowy ściany. Salwa z broni robi wrażenie, ale mimo wszystko widowisko po takim strzale typu "światło i dźwięk" jest za mało impresyjne. Walenie 4x20 w sklejkę powinno być czymś w rodzaju wjechania metrową krajzegą w w kawałek płytki pilśniowej - bzyyyyytttt - i mamy kupkę wiórków z resztkami kleju. A tu coś tam leci, czasem się zapali, ale ogólnie trza się nastrzelać by się rozpadł.  Zobaczymy jak się spisze Korba i to, na co czekam dość utęsknienie - Panzerknacker :-).
Czy powinienem sobie kupić Ciotkę Ju? Czy dostanę ją jakoś w pakiecie?
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 25, 2017, 07:12:03 »
Ju-52 musisz kupić osobno.

Offline Rammjager

• ZB
  • *
  • ex-JG300 pilot.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 27, 2017, 20:04:51 »
A5 jest genialnym samolotem, takim jakim był chyba, ale jego przyśpieszenie jest daremne, nawet w nurku rozpędza się jakby miał opór czołowy ściany. Salwa z broni robi wrażenie, ale mimo wszystko widowisko po takim strzale typu "światło i dźwięk" jest za mało impresyjne. Walenie 4x20 w sklejkę powinno być czymś w rodzaju wjechania metrową krajzegą w w kawałek płytki pilśniowej - bzyyyyytttt - i mamy kupkę wiórków z resztkami kleju. A tu coś tam leci, czasem się zapali, ale ogólnie trza się nastrzelać by się rozpadł.

Mam trochę inne odczucia ...
A5 to był ostatni FW (no może jeszcze trochę A6) czysto myśliwski.Cała reszta to już robiła za samoloty szturmowe i do zwalczania B-17.
To co ludzie radzieccy zrobili z tym samolotem w tym (i poprzednim) symulatorze to jasny dowód na to, że piloci radzieccy bali się tego samolotu jak cholera i usiłują pomniejszyć jego możliwości.
A te na tle bylejaków i parchów były po prostu imponujące a na dodatek kompletnie dla tych cudów ze sosny syberyjskiej nie osiągalne.
Skoro jeden JG potrafiła trzymać w szachu pół frontu wschodniego mając nie do końca sprawne wszystkie maszyny i niedoszkolonych pilotów to znaczy, że ten samolot zapewniał całkiem spore szanse na przeżycie.

Wyraźnie widać wpływ w tej grze "miarodajnych" wspomnień radzieckich asów przestworzy, dla których bylejaki i parchy były szczytami techniki, a według których foka miała słabe przyspieszenie i manewrowość a jej jedyną zaletą była duża siła ognia przy ataku czołowym. Jest to o tyle ciekawe, że piloci Spitfirów czy Typhoonów z dużym szacunkiem wypowiadali się na temat Fw i traktowali ten samolot z olbrzymim respektem. Więc na moje oko ktoś tu kłamie lub "nagina" delikatnie przeszłość. A znając historię "świńskiego raju" i jego zdolności propagandowe mam niejaką pewność kim są (lub byli) ci "ktosie".

Odnośnie Korby.
Też bardzo czekam na ten samolot  - ale troszeczkę z innych względów.
Amerykanie zrezygnowali niemal zupełnie z tego samolotu z powodu dwóch rzeczy.
Pierwsza to zasięg - samolot nie nadawał się na odległości występujące na dalekim wschodzie.
Druga - to jego właściwości pilotażowe. Czyli słynny płaski korkociąg.
Skoro Fw robi cuda przy gwałtownym ściągnięciu droga, to z ciekawością zobaczę jak będzie się zachowywało P-39.
Dużych złudzeń nie mam ...

Ramm.
" only mad men fly there where angels afraid to step... "