Autor Wątek: X Plane 11  (Przeczytany 5092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: X Plane 11
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 23, 2016, 21:08:37 »
Tak jak już pisałem odbiór grafiki jest w sumie nieco subiektywny. Jak zaznaczyłem w jednym z pierwszych postów Prepara nie widziałem, ale goły Xplane według mnie bije pod względem grafiki goły MFS na tym samym sprzęcie średniej klasy, a więc na ustawieniach ze środka stawki i chodzi płynniej, a podrasowany o np. scenerię typu Nowa Zelandia lub HD mesh wygląda jeszcze lepiej.

« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 24, 2016, 14:56:04 »
Zaczęły pojawiać się pierwsze wrażenia z bety:
[1] Wpis na blogu jednego z twórców dodatków.
[2] Twitch, być może niektórym znanego, Matta Davisa. Człowiek potrafi być irytujący (zawsze można wyłączyć dźwięk), a jakość wideo, jak to na Twitchu, podła, ale i tak warto zobaczyć, choćby przeskakując po filmie, jak to będzie wyglądać (widać m.in. menu ustawień - warto zwrócić uwagę na olbrzymie możliwości konfiguracji) . Sim, oczywiście, zaraz po instalacji, bez żadnych dodatków.

Offline JacD

• *
  • 7WEDS
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 24, 2016, 20:27:35 »

« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 25, 2016, 20:41:14 »

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 25, 2016, 20:48:27 »
No i jest publiczna beta - http://www.x-plane.com/x-plane-desktop-pcs/try-it/.

Ooo, fajny pomysł, demko to dobra rzecz do obadania tematu.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 26, 2016, 10:08:33 »
No dobra wrzuciłem. Graficznie mnie nie zachwyca, ale też fakt tylko pooglądałem z poziomu lotniska - polatać nie mogę bo nie widzi Thrustmaster Warthog'a (?!), do tego mam 20 klatek (?) ale jakoś opcji blokady/odblokowania nie widzę. C172.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 26, 2016, 12:41:20 »
YoYu, ile z grubsza miejsca na dysku to demko zjada po zainstalowaniu?

Offline JacD

• *
  • 7WEDS
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 26, 2016, 12:46:23 »
Nie miałem problemu z klatkami ani z Warthog`iem, mam za to problem z odinstalowaniem, nie mogę znaleźć deinstalatora. Byłem naprawdę pozytywnie nastawiony do tego programu, jednak po 5-ciu lotach defaultowym S-76 odpuszczam sobie X-plane. Mam wrażenie, że ND AS-350, AS-355, Cera Bell 222 i Lama X latały lepiej w FSX`ie.

YoYu, ile z grubsza miejsca na dysku to demko zjada po zainstalowaniu?

Nieco ponad 7GB.

« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 26, 2016, 13:54:13 »
Jacek, trzeba by porównać raczej defaultowego Bell'a z FSX do tego S-76.

Offline JacD

• *
  • 7WEDS
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 26, 2016, 14:35:58 »
Jacek, trzeba by porównać raczej defaultowego Bell'a z FSX do tego S-76.
Rzeczywiście, tego pod uwagę nie wziąłem, zaprogramowałem się na sytuację, że defaultowe śmigło jest zrobione na tip-top jeśli chodzi o "flight model".

« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 26, 2016, 15:51:12 »
Raczej nie, niestety :(. Tak jak w FSX trzeba się posiłkować dodatkami. Przynajmniej poszperać w tych darmowych.
Kurde, dopiero w piątek będę mógł przetestować nowy wypust XP. Także dawajcie znać jak odczucia :). Szczególnie, jeśli ktoś ma możliwość polatania z innymi online. Podobno ten tryb jest poprawiony w XP11.

Offline SamekB

• *
  • ヒューイ最高!o(≧∇≦o)
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 26, 2016, 15:59:04 »
X-plane 11 ma problemy z mapowaniem osi kontolerów. Mojego Logitecha w ogóle nie rozdzielał na joy, przepustnicę i orczyk. Po ponownym uruchomieniu pokazała się już przepustnica, a orczyk zmapował się sam chociaż nie był na liście w menu ustawień XD. Jak dla mnie to jest aktualizacja 10, ale jak chcą go nazwać 11 to ich sprawa. S-76 jest zrobiony jak to defaultowa maszyna- bez fajerwerków. Nie ma co po nim oceniać samego sima Jacku! Polecam Tobie sprawdzić choćby darmowe Mi-2 które kiedyś było płatne, więc można oczekiwać jakiejś jakości po tym dodatku (demo chyba obsługuje dodatkowe maszyny). Ja kupiłem wczoraj dodatek w postaci Bella 412 i jest na prawdę świetnie zrobiony. Niestety ma słabo wykonane udźwiękowienie, w zderzeniu z DCS to jest szczególnie bolesny kontrast. Jeśli chodzi o odwzorowanie systemów, to jest na prawdę bardzo, bardzo dobrze. Są bajery w stylu umieszczania rozbitka w losowym miejscu dookoła nas, system zrzucania wody i jej "tankowania" ze zbiorników wodnych, przenoszenie ładunków na podwieszeniu, wyciągnik z ratownikiem, a nawet przyczepkoplatforma na której możemy ćwiczyć precyzyjne lądowania (bez SAS jest ciężko, a UH-1H w DCS mam opanowany na prawdę mocno, ale 412 jest strasznie niestabilny w zawisie bez SAS). Miłym dodatkiem są np. autopilot który przyda się na dłuższe loty, czy radar pogodowy. Huey nie ma nawet GPS, więc nawet on ułatwia pracę :) Największy minus Xplane jeśli chodzi o fizykę śmigłowców to niestety jak się okazuje usunięcie VRS przez najnowszą aktualizację :( Poza tym przestawienie się z DCS nie powinno być problematyczne, to chyba świadczy dobrze o fizyce!

« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 26, 2016, 17:30:11 »
Mam nadzieję, że to kwestia wypustu Bety XP11. Chodzi mi właśnie pominięcie efektu vortex ring state.

Offline SamekB

• *
  • ヒューイ最高!o(≧∇≦o)
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 26, 2016, 17:35:40 »
W 10.51 nie ma go też, a wcześniej był. Nie sądzę żeby mieli go usunąć na stałe, to by nie miało sensu.

« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 26, 2016, 20:29:53 »
Jako że zapisałem się do listy mailingowej, otrzymałem maila od Austina Meyera, twórcy Xplane, w którym pisze, że jest to bardzo wczesna beta, że jeszcze sporo do zrobienia pozostało.
Myślę, że Twórca nie będzie miał za złe, jeśli pozwolę sobie przekopiować jego wypowiedź:

This is a very EALRY beta, and we have a lot of work yet to do to get it perfected to the level that we want, but this beta has some amazing stuff in it!

You can grab X-Plane 11 Beta-1 at X-Plane.com now… some links are below.

To say that we have come a long ways since version 10.00 (or even 10.51) is an understatement. The new rendering and aircraft and interface and ground-traffic and 3-D airports are simply stunning.
Over the coming weeks and months: Ripping out bugs and tuning performance for faster, smoother frame-rate and also perhaps working in a bit more legacy support for the more unusual features of the older airplanes and scenery packs and the like. Also addressing any confusing points in the UI, so when beta is done, we have a fast, user-friendly, fast-running sim that still delivers all the goods that you can see in it right now, starting today!

Links below, have at it, and let me know how it goes!

austin

To beta test X-Plane 11, download the installer. http://www.x-plane.com/desktop/try-it/
You can try X-Plane 11 as a demo, or use your X-Plane 10+11 product key to install the full version.
If you need help, the X-Plane 11 manual is available online (  http://x-plane.com/manuals/desktop/11/index.html  )  or in the Instructions folder of your X-Plane 11 install.