Autor Wątek: Szukam porady - chcę latać tylko na MiGu-29 i nauczyć się go dobrze  (Przeczytany 3084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Szukam porady - chcę latać tylko na MiGu-29 i nauczyć się go dobrze
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 28, 2016, 00:51:58 »
...FC2 ma starą charakterystykę  lotu, zmień grę na DCS World.

Akurat w przypadku 29-ego to mało zmienia, a przynajmniej na razie dopóki nie dostanie modelu lotu, na co się nie zapowiada za szybko.

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 28, 2016, 12:17:33 »
Cała ta dyskusja jest o kant d...

Kolega Marcin jest zielony jak szczypiorek na wiosnę. Zero teorii, zero praktyki, zero chęci do pogłębiania we własnym zakresie wiedzy o lotnictwie. Natomiast na dzień dobry skrytykował joysticki, jak co lata w grze i generalnie towarzystwo wpuścił w maliny które zamiast odesłać go do lektury choćby instrukcji od DCS/FC2/Lock Ona poszło w rozważania na tematu modelu lotu. Model lotu może i jest uproszczony, ma wiele błędów ale pewne prawidła czy to w FC2/FC3/DCS czy IL2/BoS w nich działają. Nie ma co drążyć dziury w cały tylko trzeba się zabrać za poszerzanie wiedzy i naukę gry. Każdy z Nas kiedyś zaczynał i doskonale sobie zdaje sprawę, że tu nie wystarczy machać wajchą na prawo i lewo. EOT.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 28, 2016, 18:59:08 »
Słusznie Pan to zauważył, Administratorze, fakt jestem zielony ale mam odrobinę chęci do nauki. Nie dużo_, ale trochę. Traktuję to jako rozrywkę_. Coś co mogę porobić po pracy na co dzień zmęczony (?). Robię  błędy_, dlatego WAS się słucham bo wiem_, że takie wskazówki są bardzo przydatne. Chociaż sam muszę jeszcze dużooooo się nauczyć.  Mam problemy z nauką_, jak zdawałem prawo jazdy to po 28 godzinach dopiero zacząłem zauważać znaki drogowe.   
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 20:34:54 wysłana przez KosiMazaki »

Offline KosiMazaki

• Administrator
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 28, 2016, 20:56:43 »
To w takim razie to nie jest typ gry dla Ciebie. Serio... szkoda twojego i Naszego czasu. Nikt za Ciebie pracy domowej nie odrobi. Zacznij grać w War Thundera itp. Symulatory od zawsze kojarzyły się z czytaniem masy instrukcji, brnięciem w fachową literaturę i ciągłym gonieniu króliczka, że tak powiem. Zabawą nie jest same latanie co cała otoczka poznawania danego sprzętu. W poradniku do Lock Ona 1.02 masz opis HUDa, kabin, w grze powinny być tracki pozwalające przećwiczyć obsługę i podstawowe manewry jak np. lądowanie (w DCS i FC3). Jest eż sporo filmów na YouTubie z treningami - szybki przykład:

Lock On: Landing Traning
https://www.youtube.com/watch?v=TNPHmX5uVcs

Trzeba tylko chcieć. Swoją drogą najlepszym dowodem na to co powiedziałem, są błędy jakie robisz w postach. Jakbyś chciał to już dawno byś je poprawił (albo chociaż przeczytał to co napisałeś), bo każda przeglądarka ma w sobie możliwość sprawdzania pisowni, jest też Google, są słowniki. Wolisz jednak czekać aż ja przyjdę i zrobię edycję. Od tej pory nie zamierzam tego robić tylko przyznawać ostrzeżenia w ramach nie stosowania się do regulaminu forum który zaakceptowałeś. Cudów nie wymagam ale kaleczyć oczu też nie mam zamiaru.

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 28, 2016, 21:32:27 »
Jeśli o naukę chodzi to pamiętam mój pierwszy lot w F4AF z awioniką ustawioną na realistic.
To była jakaś tragedia, tak wtedy pomyślałem. Jednak mój dziwny nawyk podejmowania się obsługi każdego sprzętu który wpadnie mi w ręce nie dawał za wygraną.
Nauka poszła szybko, w zasadzie po odpaleniu pierwszego AMRAAM'a było z górki.
Tak stałem się wielkim fanem study simów.

Wszystko to sprawa motywacji. Jak ją masz to sobie poradzisz.
Nie zliczę ile symulatorów mam już na koncie, ale mogę wymienić takie tytuły jak SAM Simulator, Dangerous Waters, FSX z niezliczonymi modelami maszyn, SB PRO PE, emulatory konsolet oświetleniowych jak Grand MA 2 on PC, Hog 3PC oraz 4PC, Avolites Diamond i Pearl, emulatory starych kalkulatorów programowalnych, maszyn szyfrujących, symulator siłowni okrętowej...

Ale największym bólem rzyci był Project Apollo NASSP czyli symulacja CSM z misji Apollo, przynajmniej do momentu w którym zerknąłem na panel i pomyślałem sobie "nie wiem jak to się stało, ale znam już 90% przełączników, teraz czas na (V)AGC".

« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 29, 2016, 09:31:30 »
Oooo to kolega po fachu. Hog 3 PC zalega w kompie i procesor DP8000 pod stolikiem, testuję na tym urządzenia. Grand MA 2 on PC też ale nie zawsze mam procesor u siebie.  Hog 4 Pc też jest ale firma się chyba z niego wycofa, w zasadzie tylko Transcolor posiada więcej tych stołów. Avolites Diamond i Pearl, Diamond jeszce gdzieś jest zaś Perla własnie zostaje sprzedana, na kwitach w środku widnieje podpis składjącego ją, obecnego prezesa Avolites-a. To bardzo stary stół, w zasadzie zabytek he he he . Od 20 lat pracuję w oświetleniu,  zrobiłem już baaaaaaardzo dużo imprez.
No ale to tak obok tematu, jednak potwierdzam, że symulatory wymagają sporo cierpliwości i zapału.

« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 29, 2016, 15:26:45 »
No w sumie to nie do końca po fachu bo tak na serio to nigdy przy świetle nie robiłem.
Zastanawiałem się nad tym, ale doszedłem do wniosku że przecież nikt nie da robić na GrandMA2 komuś bez doświadczenia. Miałem już w sumie namiar, ale Chamsys mi nie pasował.

I tak się tułam po Internecie i testuję symulatory wszystkiego co elektroniczne ;-)

« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 29, 2016, 15:44:30 »
Oooo to bardzo wąskie grono jest, w dodatku trzeba mieś sporo lat doświadczenia za gałkami. Wraz z  konsolą dochodzi jeszcze Catalist i wizualizacjia na ekranach. W całej Polscetak na potrzeby TV to może jest z 5 -8 realizatorów w Polsce, reszta ma za małe doświadcenie...  Ja na konsoli robię tylko czasami,  na potrzeby serwisu czy drobne pokazy,  na stałe jestem technkiem oświetlenia, dokładniej najczęściej szefem ekipy.

Offline KosiMazaki

• Administrator
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 29, 2016, 16:45:28 »
No już spokój i koniec z offem.