Autor Wątek: DCS nie znajduje lub znajduje kilka serwerów w multiplayer.  (Przeczytany 1750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: DCS nie znajduje lub znajduje kilka serwerów w multiplayer.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2016, 11:28:04 »
Fakt nie widoczny niewidoczny, kiedyś próbowałem. Zrezygnowałem, bo myślałem, że coś źle robię.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2016, 12:50:50 wysłana przez KosiMazaki »

« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2016, 16:42:51 »
Jak napisałem zakładając temat, postawionego u mnie serwera też nie widać u innych i nawet próby dołączenia do serwerów po numerach IP nic nie dają.

« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2016, 18:11:42 »
Ten sam problem.

« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2016, 19:17:47 »
Macie otwarte odpowiednie porty? Zależy też, czy adres IP komputera jest zewnętrzy czy wewnętrzny.
DCS World: FC3, C-101, Fw-190, Mi-8, Hawk, MiG-15bis, Ka-50, MiG-21bis, BF-109K4, P-51D, Nevada, L-39, Mirage-2000C, SA342 Gazelle, F-5E Tiger II, Spitfire Mk IX, AJS-37 Viggen, Normandy 1944 Map/Assets, P-40F
Microsoft Flight Simulator X

« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2016, 19:28:43 »
Co do portów to je otwierałem (_mam nadzieję, że  w odpowiedni sposób) i zewnętrzny adres IP który kiedyś wziąłem na okres próbny tez nic nie dał. Jak pisałem wcześniej podpięcie do Neostrady rozwiązało problemy czyli wg mnie porty są dobrze ustawione. Nie wiem jak sprawa się ma z IP, bo się po prostu nie znam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2016, 21:13:17 wysłana przez KosiMazaki »

« Odpowiedź #20 dnia: Maj 21, 2016, 17:31:50 »
Cześć.
Czy może ktoś wie lub ma doświadczenie jak ustawić modem/router aby można było postawić serwer. Od kilku dni posiadam modem Horizon od UPC i niestety próba postawienia serwera kończy się porażką. Tzn. nie widać serwera na liście.

« Odpowiedź #21 dnia: Maj 21, 2016, 21:25:37 »
Problem rozwiązany. W opcjach Advanced w podopcji Forwarding trzeba wpisać w Public Port Range 10308-10308, Target IP Address swój wewnętrzny IP, a w Target Port Range też 10308-10308.

« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2017, 19:29:21 »
Panowie z mojej strony problem nadal nie został rozwiązany więc pozwolę sobie odświeżyć. Pomimo ożywionej korespondencji z operatorem nie potrafili odkryć w czym problem. Żadne próby nie dały oczekiwanych rezultatów. Może ktoś z Was jest specem od sieci i coś podpowie. Może Ci moi się coś nie znają do końca.

« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2017, 19:41:56 »
Czy sieć (przewód lanowy) masz podłączony bezpośrednio do komputera czy przez jakiś ruter, np. wifi ?
Jeśli masz stałe IP to trzeba pamiętać, że ruter i tak nada twojemu komputerowi swoje IP i temu właśnie trzeba  otworzyć odpowiedni port.
Czy pytałeś dostarczyciela sieci, czy oni maja pootwierane porty ? Z tego co mówiłeś może być i tak, że oni nie mają, jak z innej sieci Ci wszystko działa.
Jeśli masz ruter to warto pamiętać, że nadaje on losowo IP innym komputerom, chyba że ustawisz na ruterze przydzielanie stałego adresu IP (wewnętrzny) pod dany MAC adres komputera.
Twój przypadek ewidentnie wygląd na takie blokowanie, czy to przez ruter czy też przez jakąś inną zaporę sieciową twoją lub dostarczyciela.

« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2017, 22:48:04 »
Mam bezpośrednie łącze przewodem typu Ethernet. Po drodze żadnych routerów. Kabel wpięty do karty sieciowej. Nie mam stałego IP ale włąsnie kiedyś z dostawcą sieci na próbę przydzielono mi stałe na kilka dni ( normalnie mają odpłatne ) i rezultat jw.
Admin, z którym się kontaktowałem twierdził że mają wszystko pootwierane i nic nie filtrują. Na pewno to coś u nich skoro na neostradzie wszystkie serwery były.
Liczę po prostu że, ktoś z Was ma jakiś pomysł żeby naprowadzić admina w temacie. Może gość "nie ogarnia w 100 %", albo problem jest tak nietypowy że nie wie jak go rozwiązać. Generalnie kontaktował się mailowo i telefonicznie więc zakładam, że chciał pomóc tylko nie znał rozwiązania.
U mnie porty odblokowane ( jak macie jakiś tutorial to chętnie sprawdzę bo nie mogę być pewien czy dobrze to robię), zapora też.

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2017, 23:00:13 »
No tu pewnie przydałaby się wiedza na temat urządzeń operatora, skoro w domu nie masz żadnego routera, ani modemu (jak rozumiem). Wpisz sobie np w wierszu poleceń ipconfig /all (ważna spacja), poszukaj na tym co się wyświetli jaką wartość ma Default Gateway, i spróbuj przez przeglądarkę zalogować się na ten właśnie adres. Oczywiście nie znasz hasła admina, ale powinien wyskoczyć panel logowania z nazwą sprzętu. Może w ten sposób znajdziesz w necie jakąś instrukcję i podpowiesz adminowi, gdzie w ogóle ma szukać :D

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2017, 23:53:45 »
http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Pogadać z jakimś kolegą z forum żeby testowo odpalił serwer na porcie np. 80. To port przeglądarki i zawsze jest otwarty. Potem powtórzyć ten sam numer na porcie 10308 czyli domyślnym DCSowym. Jeżeli serwer znajdziesz lub połączysz się bezpośrednio na porcie 80, a na 10308 nie to oznacza, że port masz zablokowany. Port może być zablokowany przez dostawce internetu, przez firewalla czy router. Oczywiście nie muszę nadmieniać, że wymagana jest aktualna wersja DCSa.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"