Autor Wątek: DCS 1.5.5 i 2.0.4 - gra zacina się, freezuje i ogólnie brak jej płynności.  (Przeczytany 3241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: DCS 1.5.5 i 2.0.4 - gra zacina się, freezuje i ogólnie brak jej płynności.
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 06, 2017, 23:41:09 »
Dużo masz miejsca na dysku? Na Twoim miejscu zrobiłbym nową partycję, postawiłbym na niej drugiego windowsa i zoabczył czy na świeżym jest to samo. Jak nie, to znaczy, że winda już zaśmiecona, a jak to samo, to będziemy szukaćZ

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 07, 2017, 09:20:15 »
U mnie tak samo słabo było nawet jak był nowy system.
Nevada działa dużo lepiej bo tam zużycie karty graficznej wynosi 100%, procesorowo jest to samo.
Gra typu GTA V działa na prawie 100% na procku i na karcie graficznej.
Moim zdaniem problem jest gdzie indziej.

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 07, 2017, 13:13:35 »
Razem z MSI Afterburnerem instaluje się Riva Tuner Statistics Server do konfiguracji OSD.

Skoro MSI Afterburner to Riva Tuner to musi się instalować tyle, że może się to nieco inaczej nazywać lub wyglądać ;). Mniejsza o większość.

U mnie DCS 1.5 wykorzystuję do 75% CPU i 99% GPU, natomiast 2.0 już 98-99% CPU i 99% GPU. Skoro u Ciebie wykorzystuje tak mało to znaczy, że coś masz namieszane albo DCS z jakiegoś powodu nie potrafi zgrzać bardziej twojego procka. No chyba, że to taki dobry proc, że się wyrabia ;). Nie bawiłeś się ostatnio jakimiś "optymalizacjami"?

Nie masz co porównywać DCS do jakiś GTA5 i innych gier z mainstreamu.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:00:39 »
Spróbuj jeszcze najprostszego - wejdź w ustawienia gry, do grafiki i kliknij tam HIGH present. Zrzuć głębię ostrości i zapisz. Ja miałem tak, że muliło strasznie, wrzuciłem na sprawdzenie high i zaskoczyło.

« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:48:15 »
Moje ostatnie obserwacje. Żebym nie wiem co robił, obciążenie proca oscyluje w granicach 12-20 % góra (sądzę, że tak będzie dla każdego mocnego procesora - ja mam i7 4790K). Karta to gtx 1060 6GB i obciążenie raczej stałe 60-70%, temp. ok. 65st.
Najbardziej klatkożerne jest u mnie trees visibility - ustawiłem niecałe 15 tyś. i jest to poziom przy którym praktycznie nie widać dorysowywania drzew. Przy takich ustawieniach praktycznie stałe 60 fps.
https://www.dropbox.com/s/cs5aow8e2kl68m8/DCS%20settings.jpg?dl=0

« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:33:21 »
Moje ostatnie obserwacje. Żebym nie wiem co robił, obciążenie proca oscyluje w granicach 12-20 % góra (sądzę, że tak będzie dla każdego mocnego procesora - ja mam i7 4790K).

Uważam, że jest to niemożliwe, ponieważ na i7 6700k podczas używania samej przeglądarki potrafi mi skoczyć do 50% UŻYCIA cpu, a co dopiero w grach... Albo patrzycie na złe wykresy, albo są one przedstawiane w inny sposób, albo jak w przypadku kolegi, coś ogranicza.

« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 07, 2017, 17:38:27 »
Jak najbardziej możliwe. Kwestia optymalizacji samej gry. W innych grach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, czyli normalnie. Zajmuję się też renderowaniem i w moim sofcie wykorzystanie procesora to 4 x 100%.

« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 07, 2017, 19:59:49 »
A próbowałeś zmienić "tryb zarządzania energią" w ustawieniach karty graficznej na "preferuj maksymalną wydajność"?

« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 07, 2017, 20:03:31 »
Mam ustawienie "optymalną moc" ale nie sądzę żeby karta tu była problemem.

« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 07, 2017, 21:56:44 »
Też zmieniłem na optymalna moc i zyskałem tylko więcej klatek.W procentach bierze mniej na procku i na karcie.
Może jutro uda mi się przywrócić system.
Blokuje mnie tylko w BMS oraz DCS.
Inne gry na 100% wyciskają moc.

« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 11, 2017, 18:31:09 »
Ok zaktualizowałem win 8.1 do win 10 , wyłączyłem turbo boost , oczywiście TH wyłączone.
Dzięki takim zabiegom udało mi się  zmusić procesor do pracy o 10% więcej , czyli doszedłem do 40% mocy.Karta graficzna pobudziła się do około 50% mocy.
Jak widać lekki postęp jest.
Czasem jest tak że DCS spada do 30 FPS , lecz karta oraz komputer nie mają ochoty iść mocniej choć zapas jest spory.

« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 11, 2017, 18:44:31 »
Kurde postawiłbym MSI Afterburnera itd. ale ja mam kartę Zotac'a i program do niego, boję się, że mi się poniszczą ustawienia wentylatorów, taktowania itd... Aczkolwiek sam jestem ciekawy jak teraz wygląda wykorzystanie podzespołów. Powiesz mi tak konkretnie jak to się odpala ten serwer itd.?

« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 11, 2017, 19:21:50 »
Ok zaktualizowałem win 8.1 do win 10 , wyłączyłem turbo boost , oczywiście TH wyłączone.
Dzięki takim zabiegom udało mi się  zmusić procesor do pracy o 10% więcej , czyli doszedłem do 40% mocy.Karta graficzna pobudziła się do około 50% mocy.
Jak widać lekki postęp jest.
Czasem jest tak że DCS spada do 30 FPS , lecz karta oraz komputer nie mają ochoty iść mocniej choć zapas jest spory.
Pewnie pokazuje inaczej bo jest inny system :D
Zacznijmy od tego że to co widzisz na wykresach to wykorzystanie czasu pracy procesora i nie można tego po prostu przekładać na "ilość pracy" jaką wykonuje. Stwierdzenie "zmusić procesor do pracy o 10% więcej" nie ma po prostu sensu, stronę wcześniej eoon liczył przecież stronę wcześniej jak przelicza się obciążenie, nie zrobisz żeby nagle zajął 4 rdzenie po 100%. To samo z grafiką: wąskim gardłem jest procesor i karta przez większość czasu "nie ma co robić" i dlatego w DCS pokazuje Ci 40% a w GTA 90%. 
Wyłączenie turbo boot nie wiem w czym może pomóc. Nie patrz na jakieś wykresy obciążenia tylko sprawdź realnie w powtarzalnym teście ilość klatek (pewnie turbo szybko włączysz).

« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 11, 2017, 19:59:25 »
Ok czyli jak kupie i5 6600 to wystarczy by wycisnąć z niego 100%.
Rozumiem że nie potrzebnie kupiłem nową kartę graficzną. Mało to dało.
Trzeba wymieniać jedno i drugie.

« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 11, 2017, 20:19:45 »
Ok czyli jak kupie i5 6600 to wystarczy by wycisnąć z niego 100%.
Rozumiem że nie potrzebnie kupiłem nową kartę graficzną. Mało to dało.
Trzeba wymieniać jedno i drugie.

Otóż nie do końca. Mi też działało strasznie na 3770k, przesiadłem się z gtx 770 do 1070 i nic nie dało w DCS'ie. Później doszliśmy przez co muliło i było dobrze.

...do czasu aż walnęła mi płyta główna, a przynajmniej tak mi się wydaje (cegła po włączeniu, resety, nietrzymanie ustawień biosu). Tak więc raczej też masz coś, co blokuje, ewentualnie coś się psuje, aczkolwiek w komputerze (poza dyskiem) to jest raczej DZIAŁA, albo NIE DZIAŁA. Przy tym procesorze nie ma mowy o bottlenecku, więc myślę, że nie ma co się czepiać cpu. Mi po przesiadce na nową grafę i win10 też praktycznie nic się nie zmieniło. Wadził shield. Pewnie jakbym to odkrył wcześniej, to nie wymieniałbym grafiki... Teraz np. lecę z włączonym shield'em i jest okej. Może coś się gryzło, ciężka sprawa.  :|