Autor Wątek: CCIP dla bomb w Ka-50, taka sobie znajdka czyli rybka znowu milczy ;-)  (Przeczytany 283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kolejny nieudokumentowany ficzer o którym słynny "Putinek" milczy ;-)
Taka sobie znajdka, w sumie to nie wiedziałem że jest taka opcja w DCS Ka-50.
Bardzo przydatna rzecz czyniąca z bomb oraz KMGU broń. Wcześniej można było jedynie zrzucić bomby pod siebie, z tą funkcją można wreszcie wycelować bomby.

Chodzi o tryb systemu Shkval zwany gunsight. W starym BS działał chyba tylko dla rakiet niekierowanych i działka/działek. Teraz można w tym trybie wycelować bomby.
W tym trybie Shkval jest sprzężony z systemem uzbrojenia tak że pokazuje przewidywany punkt upadku bomb (tak samo jak to ma miejsce z rakietami niekierowanymi).

Niestety DCSW 1.5 u mnie kuleje, więc mogę jedynie sprawdzić czy w BS2 standalone też działa czy może tylko w DCSW.

Tutaj jest filmik z DCSW: https://www.youtube.com/watch?v=-oYfOJQamHI&index=18&list=PL-rNisMp5bxE2sOzdHPYoezq8zsSG9dr0

Śmieszne że manual twierdzi że Ka-50 w DCS nie posiada żadnego systemu ułatwiającego bombardowanie i że bomby zrzucane są "na czuja".

Odp: CCIP dla bomb w Ka-50, taka sobie znajdka czyli rybka znowu milczy ;-)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2016, 22:10:20 »
W BS2 standalone działa. Można także w trybie "automatic tracking" tak samo jak dla NPRów, czyli wtedy system Shkval śledzi cel, a na HUDzie pojawia się znacznik CCIP.

Jeszcze tabelka przełącznika balistyki:

00: S-8 KOM/OM (HEAT/oświetlające)
01: S-8 TSM (dym)
02: S-13
03: S-24 (nie udało mi się zrobić moda dla BS2 standalone)
04: S-8 OFP2 (HEF)
05: UPK-23
06: FAB-100 (wymaga moda, ale ED przygotowało pozycję przełącznika)
07: FAB-250
08: FAB-500
09: KMGU2 AO (HE)
10: KMGU2 PTAB (AT)
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 23:03:24 wysłana przez =OPS=boski qrdl logos »