Autor Wątek: Jak podłączyć trzy monitory do DCS i wyświetlić na nich prawy i lewy MFD?  (Przeczytany 1633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam.
Ostatnio pomyślałem o tym aby podłączyć do mojego kompa trzy monitory do DCS A-10. Niestety nie mam pojęcia od czego zacząć. Szukałem na forum, że trzeba używać jakichś programów. Czy jest możliwość łatwiej rozdzielić obraz? W grze DCS włączyłem opcję aby się wyświetlał lewy i prawy MFD, ale też mam to wszystko na jednym monitorze, a nie rozdzielone. Znalazłem też program DCS Virtual Cockpit na androida, ale nie wiem czy on dobrze działa?

Pozdrawiam
Jacek

Nazwa tematu i regulamin forum. Mazak.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2016, 08:06:19 wysłana przez KosiMazaki »

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
Odp: Jak podłączyć trzy monitory do DCS i wyświetlić na nich prawy i lewy MFD?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2016, 08:05:52 »
Najpierw musisz sobie zorganizować kartę graficzną która pozwoli dopiąć do niej wszystkie trzy monitory. Ewentualnie dołożyć kolejną grafikę. Potem rozszerzyć pulpit we właściwościach Windows. Dopiero potem ustawiać DCS.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2016, 08:15:06 »
Mam GTX780 z czterema wyjściami. Pulpit mam rozszerzony na trzy monitory i kiedy wchodzę w ustawienia w A-10, wybieram opcję aby wyświetlał też lewy i prawy MFD to niestety  nietsty i tak jest to wszystko na jednym mnitorze monitorze.

Kolejny raz pisownia. Mazak.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2016, 09:59:46 wysłana przez KosiMazaki »

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2016, 09:31:10 »
Masz włączony NVIDIA Surround i rozdzielczość ustawioną na 5760x1080? Jeśli tak, to w DCS ustaw taką samą rozdzielczość i zmień opcję Monitors na "3 screens". Żeby mieć na bocznych monitorach panele MFD będziesz musiał pogrzebać w plikach .LUA. Gdzie i co zmienić tego już ci nie powiem, na oficjalnym forum są dyskusje na ten temat.

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2016, 10:46:07 »
OK, wieczorem popróbuję.
Dzięki.

Kolejny post, kolejna edycja. Przy następnym polecą procenty. Mazak.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2016, 11:38:23 wysłana przez KosiMazaki »

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2016, 16:21:54 »
Działa super. Dzięki!!! Mam jeszcze jedno pytanie. Próbowałem z programem DCS Virtual kokpit Cockpit. Tablet łączy się  super z komputerem widać na tablecie wyświetlacze mdf ale nie mam wtedy obrazu na trzy ekrany albo mam opcję trzy monitory albo wyświetlacz na tablecie, czy da się to połączyć?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2016, 21:06:16 wysłana przez KosiMazaki »

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2016, 18:21:04 »
Nie wiem przypadkiem czy nie powinieneś ustawić jednego MFD na jednym monitorze a drugiego na drugim, oczywiście z tych dodatkowych. Zrób od nowa może ustawienie  i zapisz , tak by od nowa wgrać, zapisać ustawienie monitora. Wiem, że ten programik przy połączeniu powoduje utratę sporej ilości klatek. Ja używam innego ale wyświetlam sobie na tablet tylko CDU. http://il2forum.pl/index.php/topic,11397.105.html
A całość u mnie wygląda tak, ale będzie więcej bo właśnie odebrałem nowe części :) .
 http://il2forum.pl/index.php/topic,17561.75.html
https://www.youtube.com/watch?v=Kvsg452CdLE

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2016, 16:24:36 »
Zainstalowałem apkę DCS A-10C CDU w telefonie i ją uruchomiłem. Później w pliku Export.lua dopisałem na dole adres IP i na początku linijki (os.setlocale("ISO-8559os.setlocale("ISO-8559-1", "numeric")-1", "numeric")dodałem dwa myślniki "--". o uruchomieniu gry wyświetlacz w telefonie nic się nie zmienia.
Mam też pytanie odnośnie programu DCS Virtual Cockpit. Zakupiłem lewy MFCD za 36zł. Połączyłem się z komputerem i wyświetla mi się obraz z  MFCD ale po zmianie w komputerze wyświetlania np. z mapy na uzbrojenie w komórce nic się nie zmienia, czy tak powinno być? czy klawisze obok wyświetlacza na komórce powinny działać tak jak to widać na tym filmie? https://www.youtube.com/watch?v=t-Nzpe1k1kM

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2016, 10:23:34 »
Czy w pliku  Export.lua masz już wcześniej dopisaną linijkę o eksporcie DCS Virtual Cockpit  czyli :   dofile(".\\A10VCServer\\Main.lua") --A10VCHook  ?  Jesli tak to zamień je miejscami, ta od DCS A-10C CDU pierwsza, a od DCS Virtual Cockpit druga, tak jak ja to zrobiłem. Ja mam tam jeszcze exportowany DCS Bios, zobacz dokładnie w tym temacie, wstawiłem też ściągę jak u mnie to wygląda. Nie wiem czemu ale jak widać kolejność  ma tam duże znaczenie.

Co do klawiszy na tablecie to oczywiście powinny działać, czasem jednak lubi się ta funkcja zawiesić.
Ja z powodu, że ta aplikacja sporo obciążałą mi procek, zrezygnowałem z niej, utopiłem 2x 36 zł bo jeszcze coś tam wykupiłem.  No i na ekraniku tabletu jest spore opóźnienie na MFCD, przy wybieraniu celu, lokowaniu itp to jednak troszkę przeszkadza, zwłąszcza przy podejściu do SAM-ów, lub działaniu bez osłony myśliwców... Z tej aplikacji używam tylko programiku serwera na komputer, do ustawiania ekranów na monitorze i zapisu skryptu w DCS-e, bardzo pomocny programik.