Autor Wątek: RoF nie uruchamia się.  (Przeczytany 6221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2016, 18:30:52 »
Przed zabawami z DirectX utwórz sobie punkt przywracania systemu.
Wódka to śmierć, ale polski lotnik śmierci się nie boi...

Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2016, 18:49:00 »
Właśnie zastanawiam się nad instalacją Windy albo przywrócenia obrazu systemu na dysku. Chyba to odłożę na nowy rok. Mam teraz bardzo słabego neta. Musiałbym wiele rzeczy ściągać z netu i aktualizować Przeraża mnie ta myśl. Może jeszcze wymyślę coś z tym directX.
http://il2forum.pl/index.php?topic=5137.msg74259#msg74259

"Jeśli pilot zawali, pilot ginie. Jeśli kontroler zawali, pilot ginie."

Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 28, 2016, 20:03:27 »
Pobierz, i spróbuj zainstalować tę wersję (instalator zapyta gdzie się rozpakować, potem z folderu wybierz dxsetup.exe):

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2016, 18:21:52 »
Problem leży chyba w systemie. Instalacja wersji directX wskazanej przez kolegę "ophiuchus" wywala dokładnie taki sam komunikat o błędzie. To raczej nie jest możliwe aby dwie wersje zawierały błąd. Już nie mam pomysłu. 
http://il2forum.pl/index.php?topic=5137.msg74259#msg74259

"Jeśli pilot zawali, pilot ginie. Jeśli kontroler zawali, pilot ginie."

Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2016, 18:55:41 »
Większość materiałów, które znalazłem sugeruje problem z antywirusem (lub inną aplikacją, która powoduje jakiś konflikt w systemie). Mam jeszcze taką propozycję, żeby uruchomić system w trybie awaryjnym, upewnić się, że antywirus jest wyłączony, i wreszcie uruchom instalator DX klikając nań prawym przyciskiem myszy, i wybierz "Uruchom jako administrator". W najgorszym wypadku pozostaje przywracanie albo czysta instalacja Windowsa, przy czym wgraj DicectX przed instalowaniem jakichkolwiek innych programów.

qrdl_logos

  • Gość
Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2016, 19:06:56 »
Większość materiałów, które znalazłem sugeruje problem z antywirusem (lub inną aplikacją, która powoduje jakiś konflikt w systemie).

Zgadza się. U mnie np. oprogramowanie Asusa od dźwięku, jakieś tam `studio` powodowało, że dwie gry wariowały: CloD (śmieci na ekranie) i SB Pro PE (rzekomy brak bibliotek runtime).
Tak więc podstawa to wyłączyć antywira i unieruchomić wszelkie g....a, szczególnie te od producentów płyt, kart etc.

Tako rzecze,
Zaratustra

Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 29, 2016, 20:13:10 »
Pozamykałem wszystkie antywirusy Iobit Malware oraz Baidu antivirus i okazało się, że instalki z DirectX poszły. Biblioteki zainstalowały się pomyślnie (poszły nawet te z instalatora RoF) . Następnie uruchomiłem RoF updater i włączyłem recovery. Program sprawdził zawartość , zassał jakiś 1mb danych, po czym zainstalował. W tym momencie byłem pewien sukcesu. Wreszcie pełen nadziei kliknąłem "start game" i........... cisza. Niestety ta sama historia. Zamielało kółeczko i tyle. Ręce opadają. Coś jest na rzeczy z tymi antywirusami. Z drugiej strony gdzieś czytałem, że ostatnia aktualizacja WIN 10 nieco namieszała. Sprawdziłem jeszcze inne programy działające w tle, ale nic nie wydaje mi się podejrzane. Tak czy tak będę walczył dalej. Nie uśmiecha mi się stawianie windy od nowa jak i przywracanie systemu. Ostatnia kopia to już odległy czas. Koledzy bardzo dziękuję za pomocne sugestie. Jak widać idą w dobrym kierunku.
http://il2forum.pl/index.php?topic=5137.msg74259#msg74259

"Jeśli pilot zawali, pilot ginie. Jeśli kontroler zawali, pilot ginie."

qrdl_logos

  • Gość
Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 29, 2016, 20:23:42 »
Niektóre antywiry, czy inne podobne, pozornie się zamykają, jedyna pewna metoda to dezinstalacja.
Mogą też mieszać jakieś kodeki video, audio...

Poza tym spróbuj zainstalować RoFa od 0, możliwe, że wcześniejsze problemy coś popsuły w plikach i niekoniecznie recovery zadziałało.

Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 29, 2016, 20:36:25 »
No ciepło, ciepło. Niedawno instalowałem codeki video ponieważ mój odtwarzacz BestPlayer przestał odtwarzać filmy. O dziwo po zainstalowaniu dalej nie odtwarza. Musiałem zmienić na VLC media player. Tak więc może być coś na rzeczy. Z Best Playerem wcześniej też nigdy nie miałem problemów. Jeszcze wywalę wszystkie codeki, cos musi zadziałać :-)
http://il2forum.pl/index.php?topic=5137.msg74259#msg74259

"Jeśli pilot zawali, pilot ginie. Jeśli kontroler zawali, pilot ginie."

Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 29, 2016, 21:41:30 »
Offtop, ale niech tam. Wywal wszystkie odtwarzacze (ewentualnie oprócz vlc), pobierz sobie z codecguide.com kazę w wersji mega, która zawiera media player classic, i będziesz miał święty spokój z odtwarzaniem jakichkolwiek plików multimedialnych. Chyba, że jesteś całkowicie przywiązany do bestplayera.
Wracając zaś do ROF, wczoraj włączyłem sobie testowo, no i o ile udało się uruchomić, włącznie z uruchomieniem jakiejś tam misji, to już wyjść z gry tak po prostu się nie udało. Ekran poczerniał, i nawet ctrl+alt+del nie chciało się wyświetlić. Dopiero mechaniczne wciśnięcie przycisku zasilania kompa poprawnie zamknęło system.

Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:11:23 »
Cześć. Odkopuję celowo. Nowe oficjalne sterowniki do Radeonów powodują wywalanie się RoF-a w czasie uruchamiania. Problem jest poprawiony w sterownikach wersji alfa 1.8.1 - sprawdziłem dla win7 64bit.

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: RoF nie uruchamia się.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 18, 2019, 22:31:20 »
Może się komuś przydać. Instalowałem RoF na w zasadzie czystego W10. Nie odpala Settings i ROF Launcher.
Dopiero instalacja tego pomogła: https://www.npackd.org/p/com.microsoft.VisualCPPRedistributable/9.0.21022.8 .
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl