Autor Wątek: Flight log, Statistics i tryb kampani skryptowej - nie działają.  (Przeczytany 505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

System to Windows 10 64bit
Nie działa Flight log po misji - Statistics pokazuje zerowe wartości dla czasu lotu, zniszczonych jednostek, zniszczonych AAA itp. Mapa nie pokazuje trasy przelotu.
Zapewne też z tego powodu nie działa skryptowana kampania "Ten Days..." Mogę latać tylko w pierwszej misji. Pojawia się napis Mission complete hit ESC, potem Flight log z zerami i nie mogę wybrać kolejnej misji.

Próbowałem reinstali, wersji Steamowej i instalownej z Launchera online, offline, z odinstalowanym Avastem i wyłączoną Zaporą systemu windows. Nic.
Kontaktowałem się z oficjalnym supportem w tej sprawie, ale nie mają pojęcia co to może być.

Co ciekawe, podobny problem miałem w ROF w trybie Campaign (offline) tylko że tam zamiast zer w podsumowaniu misji, wyświetlało się [$time]  [$aircratft] itp. i nie mogłem przejść do następnej misji, mimo zaliczenia poprzedniej.
Jeżeli zalogowałem się do konta online wszystko działało już jak należy. Pokazywały się prawidłowe statystyki i mogłem przejść do następnej misji. W BOS/BOM nie działa to ani w trybie offline ani online.

Ktoś wie w czym może tkwić problem?

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Flight log, Statistics i tryb kampani skryptowej - nie działają.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2016, 13:40:22 »
A UAC masz włączony czy wyłączony?
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2016, 13:47:16 »
UAC włączony, odpalam jako administrator, próbowałem przez launchera i bezpośrednio il2.exe, próbowałem też clean start up.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2016, 15:36:24 »
Ciężko powiedzieć co to. Tak jakby ci po prostu nie dopisywał statusów misji (folder data).
A instalowałeś może na innym dysku? Tak wygląda jakby z czymś się tytuł może gryzł.
Może jakieś kodowanie znaków, miejsca po przecinku itp.?

www.yoyosims.pl

Offline ThomasCrown

• *
  • SHIFT 2 UNLEASHED
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2016, 18:50:44 »
Używasz przeglądarki Chrome? Może tu jest problem, bo od wersji 2.006 w lokalizacji C:\Users\nazwa konta\AppData\Local gra dodaje folder Chromium i być może coś tam się gryzie.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2016, 00:39:18 »
Używasz przeglądarki Chrome? Może tu jest problem, bo od wersji 2.006 w lokalizacji C:\Users\nazwa konta\AppData\Local gra dodaje folder Chromium i być może coś tam się gryzie.

Ja korzystam z Chrum chrum i nie ma żadnych problemów z Iłkiem ;>.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2016, 10:24:40 »
Dzięki Panowie ale jest dupsko - wciąż nie działa.

Pliki log tworzą się po każdej misji w folderze IL-2 Sturmovik Battle of Stalingrad\data\FlightLogs\missionReport(2016-12-28_09-28-32).mlg
ale jest tak, jakby program je olewał i nie czytał.

Zauważyłem, że w trybie Campaign (losowa, tam gdzie wybiera się BoM, Stalingrad I i II Flight log działa normalnie tzn. tam pokazuje się mapa zaznaczoną trasą i zdarzeniami.
W trybie Quick mission i Scripted Campaign, Flight log nie działa, nie mogę przejść do kolejnej misji w kampanii Ten Days (brak trasy przelotu zero zdarzeń itp.)

Próbowałem dzisiaj reinstalcji z wyłączonym UAC i Smart screen.
Na końcu instalacji kiedy instalowane są DirectX itp. Windows krzyczy
że Netframework nie może być zainstalowany bo już siedzi w tym systemie.
Sprawdzałem w regedit i faktycznie tak jest.

Tu są oficjalne kroki jeżeli coś nie działa ale też jest dupsko.

- make sure that all the game files deleted from your HDD
- perform a full reinstall of the game. When you reinstall, make sure that all the game files removed.
- remove, in the game-folder properties, attribute "read-only"
- setup or turn off your security software (antivirus, brandmauer, UAC, SmartScreen, etc.)
- make sure that you're logged into Windows as Administrator
- open context menu by a right click on game's icon, go to Compatibility settings and choose to Run as Administrator

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2016, 14:39:11 »
A może trzeba jeszcze uruchomić funkcjonalność .NET Framework w wersji 3.5? (Panel sterowania -> Programy -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows ->Zaznacz ".NET Framework 3.5 (zawiera wersje .NET 2.0 i 3.0)")

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2016, 16:10:26 »
Włączenie Net Framework nie pomogło.
Zainstalowałem BOM na innym komp z Win7 tam wszystko działa jak należy.
Przerzuciłem te same pliki do Win10 i nie działa ten Flight log. Zauważyłem, że na Win10 nie pojawiają się też komunikaty w ramkach radiowe/tekstowe kiedy coś rozwalę/zestrzelę Typu "Destroyed german Howitzer" .Pojawiają się tylko komunikaty "Oriole 1 trasport column 5 km ahead". Kiedy kończę misję dość długo zastyga też ten odjazd kamery od samolotu, długo widnieje też  napis "Waiting for resoults"

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2016, 17:32:43 »
Szczerze to tutaj ciężko coś wymyśleć. Ewidentnie coś Ci powoduje, że gra nie updejtuje zapisów jakby coś po prostu blokowało.
Możesz jeszcze sprawdzić Zabezpieczenia i dać pełną kontrolę dla wszystkiego (PPM na katalogu z grą).
Tak to pozostaje reinstalka systemu, bo nie jest to prawidłowe zachowanie. Ew. jeszcze przeinstalować tego Frameworka.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2016, 01:42:02 »
W Win 10 nie da się odinstalować Framework bo jest on składową systemu, można go tylko włączyć i wyłączyć, próbowałem nawet specjalnym softem od Microsoft czyszczącym rejestry z Framework ale jest to samo. Podobnie jest z Zabezpieczeniami na katalogu pod PPM. Próbowałem też odpalić w trybie awaryjnym i też jest to samo.

Znalazłem rozwiązanie połowiczne dla samej kampanii, w pliku campaignsstates.txt z bólem dupska podmieniam wartości
w completedMissionsByFileName%3D01%253D1
kolejno na
3D02%253D1
3D03%253D1
3D04%253D1
3D(i tak dalej)%253D1

Wtedy dostępna jest wpisana misja +1 ale za każdym razem muszę wychodzić do Windowsa grzebać i podmieniać ten plik.