Autor Wątek: CONF.INI  (Przeczytany 33867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: CONF.INI
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 10, 2009, 21:14:47 »
Nic nie pomogła reinstalka. Nawet wgranie czystej wersji 1946 nie pomogło. Coś muszę w ustawieniach początkowych chrzanić, lub coś systemowego.
Może ktoś wie co to może być?
No to sterownik karty przeinstaluj/uaktualnij.
Dziwne objawy - możesz screen'a wstawić?
Pytam, bo u mnie, w niewielkim zakresie, na "wygląd" siatki (np w Revi) wpływa ustawienie Perfect dla Landscape Detail.
A siatkę widać cały czas.
Leszek

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 10, 2009, 21:15:10 »
W conf.ini nie ma wpisów co do celowników. Pewnie jakiś mod Ci pokrzaczł IL2 lub zapomniałes przełączyć celownika kombinacją SHIFT+F1 ;)
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 11, 2009, 07:55:58 »
Rozumiem, że zniknęły siatki celowników TYLKO w Niemieckich samolotach ? Jeśli tak - to na 99% wina jakiegoś moda. Żeby to sprawdzić, nie ma potrzeby reinstalacji gry. Wystarczy zmienić nazwę katalogów Mods i Files w głównym katalogu iłka. Standardowo "wyłącza" się mody wstawiając - przed nazwę (np -Mods). Wtedy wczytuje się czysta gra bez modów.
Wódka to śmierć, ale polski lotnik śmierci się nie boi...

Offline Sobilak

• *
  • Mały; 195cm/112kg reszta proporcjonalna:-)
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 11, 2009, 14:30:45 »
Znalazłem w conf.ini . Miałem włączone hardwershaders=1 i przez to nie miałem siatek celowników w niemieckich, rosyjskich i kilku japońskich samolotach, nawet na czystej wersji il2 1946, bez modów.
Na niebie są dwa typy maszyn "myśliwce i ich ofiary"

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 11, 2009, 14:37:31 »
Tylko to akurat nie jest parametr od celowników tylko od zaawansowanych cieni ;). Cóż, dobrze, że pomogło aczkoliek teraz nei będziesz miał uberwody :D.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 12, 2010, 00:09:05 »
Siema Panowie
Postanowiłem się troszku pobawić z Iłkiem - mam bardzo mocnego kompa i chciałem podrasować grę.
Najbardziej zależy mi na "VisibilityDistance" jednak tu jest problem - wpisywałem sporo wartości i nie widzę różnicy nawet pomiędzy 3 - 20  :005:
Denerwuje mnie to że lecąc nad miasteczkiem domki pojawiają się dosłownie kilkaset metrów od maszyny - poza tym polowanie na cele naziemne jest udręką skoro również pojawiają się z bliskiej odległości.
Bawił się ktoś z Was z tą opcją ? Może coś źle robię albo po prostu się nie da.

ps Jak ktoś ma solidne ustawienia dzięki dobremu sprzętowi to chętnie podpatrzę thx z góry

« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 12, 2010, 08:55:30 »
Rzecz w tym, że trzeba wypraktykować najlepsze ustawienia. Gra jest modowana, tzn możesz wyszukać sobie na forach odpowiednie biblioteki "odpowiedzialne za grafikę" i dobierać ustawienia.
Kopiowanie cudzych plików konfiguracyjnych nie daje gwarancji uzyskania oczekiwanych efektów, czasem potrafi "namieszać" bo ustawienia "profilu gry" są inne niż ustawienia systemowe. Nie mówiąc już o "najnowszych driverach", które bywają niedopracowane.
Jeśli przejrzysz ten wątek "od początku", to utwierdzisz sie w przekonaniu, że tu nie ma "drogi na skróty" czy "uniwersalnego rozwiązania".
Leszek

Rozdzielczość w grze vs. mojego monitora.
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 17, 2011, 11:55:38 »
Witam, nowy jestem, szukałem, ale jakoś nie trafiłem, może za mało szukałem.
Pytaniem jest, czy można, próbowałem, ale obcina mi górę i dół dostosować jakoś maksymalną rozdzielczość gry, 1280x960, gdzie moja maksymalna jest 1280x1024? Jak pisałem, próbowałem ręcznie to zrobić w conf.ini (Il 2 Sturmovik 1946). Mody jakie zrobili Ultra Pack niestety biorą pod uwagę jedynie panoramiczne wersje, jakby tych podstawowych nikt już nie używał :003:
Karta ATI 4850 Top, więc mogę co nieco wycisnąć z tej gry graficznie (2x1GB RAM). Chociaż w misji na Nowej Gwinei, podczas przelotu nad jakąś wioską opodal lotniska głównego napotkałem na małą przycinkę płynności - mam na myśli misję z kampanii dla pojedynczego gracza, małe zaskoczenie  :003:

Zmiana rozdzielczość w conf.ini
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 17, 2011, 12:36:57 »
Wybaczcie, ale nie mogę już edytować swojego postu.
Znalazłem odpowiedź jak dostosować rozdzielczość do swojego monitora (u mnie 1280x1024). Jedynie podczas ładowania gry mam obcięte marginesy góra/dół ekranu, ale w samej grze już wygląda normalnie. Stąd wziąłem odpowiedź gdyby ktoś chciał coś dłubać w conf.ini  :001:
http://www.subsim.com/radioroom/showpost.php?p=1587891&postcount=3

Odmeldowuję się  :004:

Do moderatora. Można wcześniejszy post usunąć, albo może te dwa ze sobą połączyć, by powstało coś bardziej czytelnego. Bo ten, może chyba zostać  :001: